Щоб мінімізувати руйнування і жертви: генерал озвучив тактику визволення Херсона та Мелітополя

Щоб мінімізувати руйнування і жертви: генерал озвучив тактику визволення Херсона та Мелітополя

Автор: kanaldom.tv 22 Июня 2022 07:55

На сьогодні головне завдання Росії - захоплення Донбасу, тому вона перекидає на цей напрямок сили з інших ділянок. ЗСУ використовує таку ситуацію для здійснення контратак на ослаблених окупованих територіях. Про це розповів керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.), генерал армії України Микола Маломуж.

«Ми переходимо вже до тактичних дій, особливо щодо контратак. Розвиток наступальних операцій можливий там, де вже є концентрація нових сил і засобів українських військовослужбовців. Це вже підготовлені резерви та озброєння, техніка, яка надходить від нашого ВПК та західних партнерів», зазначив він.

Контратаки ЗСУ здійснюють переважно на запорізькому, херсонському та мелітопольському напрямках.

«На ділянках, з яких вони знімають сили та перекидають на донецький і луганський напрямки. Їхнє завдання зараз — захопити Донбас, а потім перейти на південь. Ми ж використовуємо цю ситуацію, і завдаємо ударів по південних напрямках: херсонський, запорізький, Мелітополь. Це дуже правильні дії», - сказав Маломуж.

Генерал зазначив, що потрібно консолідувати контрудари: бити з тилу та із флангів. Це дозволить звільняти не окремі села, а робити великі прориви.

«От якби біля Херсона ми пробили лівий фланг, то створили б умови для оточення Херсона і втечі противника. Так само по Мелітополю. Так само й щодо інших російських угруповань, які зараз уже ослаблені», - уточнив він.

Але Мелітополь і Херсон — міста зі щільною забудовою, з великою кількістю мирного населення. Щоб мінімізувати руйнування та кількість жертв, Маломуж рекомендує брати міста в кільце.

«Ми не повинні в лобову штурмувати міста, і тим більше квартали, в яких проживають люди. Тобто потрібні не прямі штурмові атаки по Херсону та Мелітополю, а операції з оточення супротивника в наближенні до Херсона, Мелітополя. Там, де є передумови до оточення, ворог тікає, штурмувати міста не треба», - сказав генерал.

Він нагадав, що така тактика частково використовувалася в Київській, Чернігівській і Сумській областях, з яких зрештою вдалося вигнати окупантів.

«На Херсонщині в цій ситуації ще ефективніше можна діяти. Ми вже готуємо такі операції. Але на півдні противник уже створив трирівневі системи оборони, і вони ж мінують усі напрямки. А ми маємо альтернативно спрацювати там, де немає цих укріплень. У результаті - оточити Мелітополь і Херсон і поставити супротивника перед вибором: або знищення, або втеча», - резюмував Маломуж.

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: