Що зараз відбувається на деокупованих територіях Херсонщини
radiosvoboda.org

Що зараз відбувається на деокупованих територіях Херсонщини

Автор: Євген Веселов 28 Октября 2022 13:49

Триває деокупації загарбаних росіянами українських територій Херсонщини. За даними Офісу президента, на Херсонщині деокуповано більше 90 населених пунктів. Продовжуються роботи з відновлення критичної інфраструктури на всіх деокупованих територіях, повідомили в відомстві.

Деокуповані великі громади і маленькі села об’єднує, на жаль, тотальне їх руйнування «руськім міром».

Українські військові, волонтери і представники військової адміністрації зіштовхуються зі знищенням гуманітарної інфраструктури – шкіл, лікарень, дитячих садків. Фіксується руйнування колись успішних фермерських господарств, а у Високопіллі розстрілювали навіть худобу, вкрадену окупантами у приватних підприємствах. Деякі села, як, наприклад, Князівка на Бериславщини, не мають жодної вцілілої хати.

Херсонська обласна військова адміністрація у свою чергу повідомляє про майже повне знищення у визволених населених пунктах комунальних комунікацій – електромереж, газопостачання, водопостачання.

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський розповів у спілкуванні із проектом Радіо Свобода «Новини Приазов’я» про те, що зараз відбувається в деокупованих селах:

«Це наші люди. Вони дійсно неймовірні, різна ситуація в різних населених пунктах. В деяких з них невеликі пошкодження. Пошкоджені всі, але руйнування різні. Наприклад, є Велика Олександрівка, там просто руїни. Там дуже великий ступінь руйнувань – і лікарня, і школа, більша кількість підприємств, інфраструктури. Вона просто знищена «орками», або пограбована так, що там з нуля потрібно будувати.

Зараз життя повертається до цих населених пунктів, зараз проводяться ремонтні роботи для поновлення енергозабезпечення, водопостачання, газопостачання. Туди постійно завозиться гуманітарна допомога від великої кількості організації. Зараз там поновлює роботу і «Укрпошта», це дуже важливо, тому що людям потрібно видавати пенсії. «Укрпошта» також надає нам можливості передавати якісь засоби гігієни, не тільки поштові послуги».

Соболевський наголосив, що в деокупованих селах залишається багато пенсіонерів, які не оформлювали картки для отримання пенсії. Під час окупації та припинення роботи «Укрпошти» ці люди залишились без матеріальних засобів існування. Тому зараз все це відновлюється.

«Пенсіонери знову зможуть отримувати готівку та використовувати ці кошти. Крім того, працююче відділення «Укрпошти» буде саме сприяти допомозі цим населеним пунктам, щоб завдяки ресурсам «Укрпошти» так само пересилати туди допомогу», - розповів депутат Херсонської обласної ради.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів