Що варто знати херсонцям про програму “Безкоштовне обстеження”

Медична реформа продовжує набирати обертів в Україні. За останні два роки підписано 29,30 млн декларації з сімейним лікарем. Крім цього медичні установи уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Що стосується саме Херсонщини, наша область також “не пасе задніх” і показує гарні результати.

2020 стане роком нововведень як для медиків, так і пацієнтів. Саме у цьому році планують розширити спектр послуг, які люди зможуть отримати абсолютно безкоштовно.

Так, відбудеться запуск довгоочікуваної програми “Безкоштовна діагностика”.
Вона передбачає безкоштовні діагностичні обстеження, серед яких: мамографія, УЗД, рентгенографія, ехокардіографія серця, гістероскопія, ендоскопія тощо.

На думку представників медичної сфери, саме регулярна діагностика допоможе виявляти онко- та інші серйозні захворювання на ранніх стадіях. Адже останнім часом саме вони перевищують всі показники. Коли ж люди знатимуть, що обстеження можна зробити безкоштовно, кількість бажаючих значно зросте.

Отримати дану послугу пацієнт зможе у будь-якому медичному закладі, головне – укладений договір з НСЗУ. За словами голови служби здоров’я Олега Петренка, наприкінці місяця кожен заклад звітуватиме про кількість наданих послуг. Чим їх більше, тим вище фінансування закладу. Тобто в дії знову принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

До речі, з державного бюджету на впровадження цієї програми вже виділили близько 1 млрд гривень.

Як записатися на безкоштовну діагностику

Ні для кого не є секретом той факт, що потрапити до вузькопрофільного спеціаліста можливо лише після прийому сімейного лікаря. Тільки після опитування та огляду, він надає направлення. “Квиток” на безкоштовну діагностику також можна отримати лише в його кабінеті. Тож, якщо ви ще не підписали декларацію, варто це зробити.

Вже після того, як ви отримали направлення на одну з вищевказаних діагностик, звертайтесь до медичного закладу і записуйтеся на прийом. Та перед записом запитайте, чи дійсно лікарня співпрацює з НСЗУ. Також цю інформацію ви можете знайти на сайті служби здоров’я.

Нагадаємо, з 1 квітня пологові будинки працюватимуть за новою схемою фінансування: жінки народжують, а НСЗУ сплачує. Пологовим будинкам обіцяють за кожну пацієнтку 8,5 тисяч гривень.

Пов'язані записи

Ворожий плацдарм на Херсонщині – це порохова бочка: точка зору

Час від часу в інформаційному просторі з’являються новини-жахалки, мовляв, російські окупанти готуються до форсування Дніпра, зібрали 300 човнів для наступу на Херсон тощо. А яким насправді є плацдарм окупантів на…

Подробиці
Зарахування страхового стажу, отриманого за кордоном: що змінилося

Українцям, які офіційно працювали за кордоном, стане легше отримати пенсію. Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє враховувати страховий стаж, набутий за межами України, при призначенні пенсії за віком. Це стосується тих,…

Подробиці