Що буде із субсидіями після підвищення тарифу на електроенергію
Фото з відкритих джерел

Що буде із субсидіями після підвищення тарифу на електроенергію

Автор: Марина Поліщук 10 Июня 2024 11:45

Із 1 червня в Україні для населення підвищили тариф на електроенергію. Він буде єдиний для всіх і становитиме 4,32 грн/кВт. При цьому чимало людей, які раніше отримували субсидію, хвилюються щодо перерахунку цих виплат.

«Мої батьки отримували субсидію на комуналку. Та тепер, після підвищення тарифу, мама бідкається, що потрібно їхати в Пенсійний фонд для перерахунку субсидії та вистояти там чергу», - каже Юлія, ВПО з Херсонщини, яка нині проживає в Миколаївській області.

У Пенсійному фонді України наголошують: іти чи їхати нікуди не потрібно – субсидію перерахують автоматично!

У ПФУ посилаються на постанову Кабміну «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Документом передбачено, що перерахунок житлової субсидії без звернення громадян здійснюється, зокрема, у разі зміни розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

«Тобто одержувачам уже призначених субсидій для здійснення перерахунку розмірів виплат у зв'язку зі зростанням тарифу на електроенергію звертатись до органів Пенсійного фонду України не потрібно. Такий перерахунок буде проведено автоматично», - повідомляє пресслужба ПФУ.

Оскільки зростання тарифу на електроенергію відбулося з 1 червня, сума перерахованої субсидії буде відображена у виплаті за червень, яку одержувачі отримають у липні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмовили в призначенні житлової субсидії – що робити

Про те, як саме підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір житлової субсидії, у ПФУ показали в інфографіці:

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів