П’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій Херсонщини та Криму, які пережили жахи війни та окупації, нарешті перебувають у безпеці. Їх вдалося евакуювати.
Зазначимо, що лише цьогоріч вдалося врятувати з російської окупації 218 дітей з лівобережної Херсонщини. Такі дані наводив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Нині ще для 5 дітей та їніх родин жахи російської окупації вже позаду. Історії деяких евакуйованих дітей розповіли на сторінці благодійного фонду Save Ukraine. Те, через що довелося пройти українським дітям під час окупації – жахливо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З лівобережжя Херсонщини евакуювали трирічну дівчинку
Їхні історії свідчать про жахливі умови життя, психологічний тиск та намагання росіян посіяти ненависть до всього українського у серцях дітей.
Історія Валерія: страх і загроза служби у ворожій армії
16-річний Валерій розповів, що у перші дні повномасштабної війни відчував шок та страх. Росіяни вривалися у кожну домівку, обшукували й кричали на місцевих. У школі Валерія, як і інших школярів, готували до служби в російській армії, тому вчили збирати та розбирати зброю. Одного разу окупанти ледь не вбили його найкращого друга: під дулом автомата хлопця посадили в автівку і кудись повезли. Військові хотіли, щоб його друг показав їм, де живуть дівчата.
Історія Євгенії: булінг за відмогву підтримувати окупантів
11-річна Євгенія також мусила ходити до російської школи, де замість навчання нав'язували пропаганду. Дівчинка, яка з дитинства була допитливою та творчою, втратила можливість розвивати свої здібності. Її дні проходили за розкладом, який складався з «разговоров о важном», вступу до «юнармії» та співу гімну РФ перед уроками.
Проблеми у школі почалися після того, як Євгенія відмовилася писати листа російському військовому. Після цього вчителі почали занижувати дівчинці оцінки з усіх предметів, почався булінг.
Історія Данила: родина тиждень жила на горищі після підриву Каховської ГЕС
Важкі випробування випали на долю 9-річного Данила, який евакуювався разом із мамою. Під час бойових дій вони ховалися від обстрілів у підвалі власного будинку. Однак справжній жах почався після підриву Каховської ГЕС, коли їхній район затопило.Родина була змушена прожити на горищі будинку майже тиждень, рятуючись від води. На тлі постійного стресу дідусь хлопчика втратив зір, а сам Данило зазнав тяжкої психологічної травми – він став замкнений та занурився в себе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забороняють говорити українською: на ТОТ Херсонщини окупанти посилюють тиск на молодь
Також нещодавно «Гривна» писала, що російські окупанти посилюють тиск й на студентів фейкових російських університетів, там молоді забороняють спілкуватися українською. А також підтримувати контакти з родичами, які проживають на непідконтрольних Кремлю територіях.
Фото: Save Ukraine