Шахрайство на Миколаївщині: статистика, популярні схеми та характерні риси махінаторів

За 8 місяців цього року на Миколаївщині правоохоронці зареєстрували 1957 кримінальних правопорушень щодо шахрайства, з яких 842 випадки махінацій з використанням інформаційних технологій.

Про статистику та найпопулярніші різновиди махінацій в області йшлося на нещодавньому пресбрифінгу в Миколаївській ОВА. 

За словами начальника організаційно-методичного відділу Слідчого управління ГУНП в Миколаївській області Ігоря Кучерука, в області фіксують зменшення кількості злочинів, пов’язаних із шахрайством. Так, протягом 8 місяців поточного року зареєстровано 1957 відповідних кримінальних правопорушень, що значно менше ніж за аналогічний період минуло року (2326 зареєстрованих випадків).

Водночас в області зросла кількість виявлених підозрюваних в таких справах. Цього року повідомлено про підозру у 645 кримінальних правопорушеннях. До порівняння, за аналогічний період минулого року – про підозру повідомлено у 347 кримінальних правопорушеннях.

Ігор Кучерук також назвав найбільш популярні різновиди ошуканства, від яких страждають жителі Миколаївщини:

– шахрайство, пов’язане із «наданням послуг» у соцмережах або під приводом надання онлайн-допомоги (368 зареєстрованих випадків за 8 місяців цього року);

– махінації, пов’язані з отриманням «соцвиплат» (308 злочинів);

– заволодіння коштами під приводом придбання товарів за допомогою соцмереж та вебресурсів (230 випадків);

– дзвінки від псевдобанків (240 зареєстрованих злочинів у 2024 році).

Як зауважила начальниця відділу протидії кіберзлочинам в Миколаївській області Департаменту кіберполіції Нацполіції України Ганна Забєліна, шахраї можуть називатись представниками найрізноманітніших установ, однак вони мають характерні риси, що можуть допомогти їх викрити.

«Шахраї можуть називатися будь-ким: службою безпеки чи працівником банку або співробітником правоохоронних органів, або пенсійного фонду, волонтером або благодійником. Та відрізняє їх те, що вони дуже поспішають і вони нам дають якусь тривожну тему. Наприклад, кажуть, що з вашого рахунку намагаються зняти кошти або хтось віддалено намагається проникнути до вашого облікового запису.

Запам’ятайте, ніколи не розкривайте реквізити своїх банківських карток, таких як: СVV-код, термін дії картки та той банківський смс-пароль, який вам приходить на фінансовий номер телефону. Працівники банківських установ та правоохоронних органів не мають права запитувати таку конфіденційну інформацію», – пояснила Ганна Забєліна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині побільшало випадків шахрайства та незаконного зберігання зброї

Фото ілюстративне, (stock.adobe.com).

Пов'язані записи

Херсонцю, засудженому за державну зраду, повідомили про підозру в скоєнні воєнного злочину

Поліція Херсонської області заочно повідомила про підозру в скоєнні воєнного злочину херсонцю, який працює на окупантів. Це нове звинувачення – на початку цього року колаборанта вже було засуджено за державну…

Чим ближче до Дніпра, тим важче отримати меддопомогу: ситуація в Олешківській громаді

Ситуація з медициною на лівобережжі Херсонщини є критичною, особливо в громадах, що розташовані поблизу Дніпра. Складною є й ситуація в місті Олешки та громаді, де жителі багатьох населених пунктів практично…