Серйозні хвороби попередить вакцинація

Автор: Виталий Яшков 18 Апр. 2018 13:03

Інфекційні захворювання для Херсонщини залишаються актуальними. Про це йшлося на засіданні департаменту охорони здоров’я на тему «Керовані інфекції». За словами головного експерта-епідеміолога відомства Наталії Єрємєєвої, торік в області одна особа захворіла на правець (столбняк), у 3-х людей було виявлено епідемічний паротит, у 6 осіб – краснуху, у 18 – кашлюк (коклюш, із них 6 випадків – діти до 1 року).

У порівнянні з сусідніми областями, де кількість хворих на кір рахується на сотні, Херсонщина тримається гідно: в 2017 році був зареєстрований лише 1 випадок кору, на сьогодні маємо 15 випадків цього захворювання, 13 – у дорослих людей.

На значну кількість найсерйозніших інфекційних захворювань впливає вакцинація. Вона захищає від 10 інфекцій: дифтерії, кору, кашлюка, правця, поліомієліту, краснухи, епідемічного паротиту, туберкульозу, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції. Крім цього, рекомендовано щеплення від грипу, гепатиту А, вітряної віспи, менінгококової, пневмококової інфекцій, ротавірусної інфекції тощо.

Як зазначила наш головний експерт із педіатрії Тетяна Карчевич, у області є все для імунізації: «За минулий рік значно покращилось централізоване постачання, й на сьогодні в кожному закладі охорони здоров’я є вся вакцина, крім препарату від гемофільної інфекції – очікується поставка найближчим часом. Усі вакцини безпечні, якісні, сертифіковані й доступні. На кожному флаконі є термоіндикатори, які реагують на недотримання правильних умов зберігання й транспортування. Крім того, перед щепленням батьки мають право переглянути сертифікати якості та інші документи на вакцину».

Як розповів наш головний експерт із інфекційних хвороб Сергій Панкратов, будь-яка керована інфекція для невакцинованого може стати смертельною: кашлюк до 1 року спричиняє перекриття слизом дихальних шляхів, при дифтерії токсини вражають серце, нирки й нервову систему, краснуха у вагітних викликає вроджені вади дитини, паротит – безпліддя в хлопчиків. Гепатит В протікає безсимптомно, а потім викликає цироз печінки. Навіть добре знайома всім вітряна віспа, по-трапивши до організму, залишається в ньому назавжди й при зниженні імунітету може викликати енцефаліти або оперізуючий лишай.

Як було зазначено на заході, в розвинених країнах деякі зі згаданих захворювань відсутні. Наприклад, на північноамериканському континенті туберкульоз, кір, поліомієліт, правець – рідкість. Такого результату можливо досягти при охопленні щепленням більше 95% населення.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів