
80-річний житель міста Олешки 1,5 року провів в окупації та майже повністю втратив слух. Нині він у Миколаєві – вижити йому допомагають благодійники.
Всебічну підтримку Володимиру з Олешків надають співробітники благодійного фонду «Право на захист» – провідної в Україні правозахисної організації. Історію жителя Херсонщини благодійники розповіли на своїй сторінці в соцмережі.
Майже півтора року чоловік провів в окупованому місті. Через відсутність медичної допомоги літній чоловік практично втратив слух. Після підриву російськими терористами дамби Каховської ГЕС його евакуювали до Херсона. Згодом він потрапив до Миколаєва, де опинився сам – без підтримки родини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Олешки затопило дуже швидко». Історія родини з лівобережжя, яку врятували волонтери
Пенсії у 5000 гривень ледве вистачало на основні потреби – що вже казати про придбання дорогого слухового апарату чи мобільного телефона. 80-річний пан Володимир потребував як медичної допомоги, так і всебічної підтримки.
Правозахисники благодійного фонду допомогли чоловіку на багатьох етапах: консультували щодо отримання гуманітарної допомоги; допомогли оформити декларацію з лікарем; пройти обстеження в сурдолога, офтальмолога та інших фахівців; підібрали та придбали слуховий апарат; допомогли придбати смартфон для зв’язку.
«Найважчим був процес комунікації: через втрату слуху ми використовували Google Translator, переписувалися на папері. Щоб домовитися про нову зустріч, доводилося годинами достукуватися до пана Володимира під дверима квартири. Однак результат того вартий. Пан Володимир вразив нас своїм оптимізмом і вірою. Тепер чоловік має надію на те, що зможе дочекатися визволення рідного міста», – розповів соціальний працівник Єгор Цецульніков.
Команда організації «Право на захист» безкоштовно надає ВПО та постраждалим від воєнних дій такі види допомоги:
- юридична,
- психологічна,
- грошова,
- соціальна,
- підвищення економічної спроможності.
Більш детальна інформація та корисні номери телефонів і посилання – на офіційному сайті фонду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 98 років, 4000 км: як волонтери евакуювали жінку з окупованої Херсонщини на її вільну частину
Фото: фейсбук/Право на захист