Рух опору в глибокому тилу: під Мелітополем пошкоджено важливий для окупантів міст

Рух опору в глибокому тилу: під Мелітополем пошкоджено важливий для окупантів міст
Автор: Марина Поліщук 14 Декабря 2022 07:50

У Запорізькій області поблизу Мелітополя 12 грудня стався вибух, яким пошкоджено опори автомобільного мосту (на фото). Це підтвердили і мер міста Іван Федоров, і окупаційна російська влада. Цим мостом окупанти перевозили військову техніку, за рівнем його важливості для військ РФ Федоров називає його другим після Кримського мосту.

Нагадаємо, що військові експерти говорять про початок деокупації Запорізької області – підставою для таких висновків є влучні точкові удари ЗСУ по місцях, де базуються російські загарбники. А підірваний під Мелітополем міст, найімовірніше, є елементом партизанської боротьби з окупантами.

«У Мелітополі "втомився" міст, який з'єднував місто із селом Костянтинівка. Це один зі стратегічно важливих мостів після "втоми" Кримського мосту. Саме через нього окупанти перевозили військову техніку зі східного напрямку»,написав Іван Федоров у телеграм-каналі.

Фото й відео моста, який частково обрушився, опублікував місцевий колаборант, член окупаційної адміністрації захопленої частини Запорізької області Володимир Рогов. За його словами, українські диверсанти начебто заклали вибухівку під опору мосту.


Міст на трасі між Мелітополем та Костянтинівкою «склався» після вибухів. Скріншот з відео з телеграм-каналу Андрія Цаплієнка

Траса, на якій стався вибух, з'єднує два важливих міста Запорізької області, які перебувають під контролем Росії – Мелітополь і Бердянськ, пише BBC.

Вибух стався у відносно глибокому тилу російської армії. Мелітополь служить перевалочною базою постачання російських військ. Автоколони з Ростова-на-Дону йдуть через кордон і Маріуполь уздовж моря. З Мелітополя військові вантажі розвозяться на північний захід – до опорних пунктів на лівому березі Дніпра, зокрема на захоплену Запорізьку АЕС та на схід, по лінії Василівка – Пологи.

Теоретично постачати російські угруповання в Запорізькій області було б простіше через Токмак – вузлове місто на північ від Мелітополя. Але він розташований надто близько до лінії фронту, перебуває в зоні ураження українських ракет і небезпечний для завантаження великих партій боєприпасів та техніки.

Поки невідомо, наскільки серйозним є пошкодження мосту на в'їзді до Мелітополя. Втрата однієї траси не є трагічною для російських військ. Є об'їзні дороги. Але хоч їх і багато, вони не рівноцінні. І ЗСУ про це знають. Не встановлено також, хто міг підірвати міст.

Рогов заявив, що біля опори моста заклали вибухівку. Це означає, що в тилу російської армії успішно діє українська ДРГ. Або партизани.

13 грудня стало відомо, що після підриву мосту біля Мелітополя окупанти терміново почали будувати об'їзну. Про це повідомив український військовий журналіст Андрій Цаплієнко у своєму телеграм-каналі.

«Рашисти перенаправили весь потік військового та вантажного транспорту через село Садове. Цей маршрут для них став головною транспортною артерією. Одночасно із цим рашисти намагаються збудувати переправу поряд із підірваним мостом», – написав він.

Приєднуйтеся до нас:

Весілля під обстрілами

В "Охматдиті" рятують 6-річну дівчинку з Херсона, яка осліпла на одне око через ракетний удар РФ

Коли чекати чергової масованої ракетної атаки в Україні - прогноз експерта