Російські окупанти масово звозять своїх поранених і загиблих до лікарень на Херсонщині

Російські окупанти масово звозять своїх поранених і загиблих до лікарень на Херсонщині

Автор: investigator.org.ua 14 Сентября 2022 12:30

На Херсонщині морги лікарень у Каховці й Новій Каховці переповнені тілами загиблих російських військових.

Лікарняні палати й операційні окупанти зараз використовують виключно для лікування своїх поранених. Водночас лікарів в окупованих містах стає все менше, а можливість отримати повноцінну медичну допомогу для місцевих жителів зменшується з кожним днем.

Центру журналістських розслідувань про це повідомив лікар із Каховки, який зміг виїхати на підконтрольну українську територію.

За його словами, з Каховської центральної міської лікарні імені родини Панкеєвих виїхало майже 90% лікарів. У місті залишилося лише декілька фахівців. Зокрема, один літній хірург, який не може повноцінно оперувати повний робочий день. А в сусідній Новій Каховці виїхало біля 30% медиків.

«Через те, що в Новій Каховці залишилося достатньо лікарів різного профілю, саме туди привозять на лікування дітей і дорослих з усього лівобережжя Херсонської області – від Генічеська й Новотроїцького до Чаплинки й Каланчака. Однак нещодавно окупанти забрали цю лікарню під свій військовий шпиталь. Тож лікарі змушені приймати пацієнтів в інших місцях», – розповів лікар із Каховки.

Морги обох лікарень зараз переповнені трупами загиблих російських військових, які ніхто не забирає. Через перебої з подачею електроенергії частина тіл почала гнити, і санітари їх посипають піском. Водночас частину загиблих окупанти до моргів навіть не довозять і спалюють їх за містом. За словами співрозмовника ЦЖР, росіяни спалюють в першу чергу загиблих представників так званих «ДНР» і «ЛНР».

Інформацію про те, що окупанти використовують лікарню в Новій Каховці виключно для своїх військових, підтверджує й генеральний штаб ЗСУ. За його даними, це пов’язано з їхніми великими втратами в живій силі.


Бериславська центральна районна лікарня. Фото: bermed.ks.ua

Однак окупанти вигнали місцевих не лише з цієї лікарні. Російськими загарбниками зараз зайнятий весь триповерховий корпус лікарні в Бериславі – районному центрі на правобережжі Херсонщини. А на початку вересня вони також відібрали й інші приміщення, де працювали приймальне, хірургічне та реанімаційне відділення. Там російські військові облаштували ще один операційний блок і виставили навколо збройну охорону.

Водночас окупанти продовжують викрадати лікарів. 31 серпня прямо з робочого місця вони забрали хірурга Каховської ЦМЛ імені родини Панкеєвих Віталія Сєрова й лікаря Новокаховської лікарні Сергія Лика.

За інформацією ЦЖР, останнім часом почастішали випадки викрадень людей в Каховському районі з метою отримання викупу. Тож, як припускають наші джерела, саме це могло бути причиною незаконного захоплення в полон і медиків.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів