Російська держдума хоче ухвалити законопроєкт про визнання Азовського моря

Російська держдума хоче ухвалити законопроєкт про визнання Азовського моря "внутрішнім морем" росії

Автор: Іван Підлісний 06 Декабря 2023 10:00

Держдума рф має розглянути законопроєкт про "визнання" Азовського моря нібито "внутрішнім морем" росії. Про це повідомляє Інститут вивчення війни, посилаючись на заяву так званого депутата російського "парламенту" від тимчасово окупованого Криму Михайла Шеремета. 

За словами останнього, дума спробує ухвалити законопроєкт до кінця цього року. Аналітики ISW зазначили, що такі дії - спроба створити підґрунтя для примусового визнання незаконної анексії росією окупованого Криму та частин Херсонської, Запорізької і Донецької областей.

"Запропонований законопроєкт, ймовірно, передбачатиме низку відповідних адміністративних заходів з боку Росії, які вимагатимуть від морських перевізників на шляху до портів Азовського моря або з них офіційно визнати його буцімто «внутрішнім водним об'єктом» Росії а, отже, у такий спосіб де-факто визнати і незаконну російську анексію окупованих територій України", - зазначили в Інституті вивчення війни. 

В ISW також нагадують, що Росія та Україна у 2003−2004 роках підписали та ратифікували договір, який включав положення про те, що Азовське море є історично внутрішніми водами як Росії, так і України, і що судна під українським чи російським прапорами в Азовському морі користуються свободою судноплавства. 

Верховна Рада України денонсувала договір у лютому 2023 року, заявивши, що Росія порушила положення про те, що всі питання стосовно Азовського моря мають вирішуватися мирними двосторонніми засобами, а також оскільки під час вторгнення договір давав змогу військовим кораблям РФ вільно плавати в морі, становлячи загрозу для національної безпеки України. 

Російський диктатор Володимир Путін у червні 2023 року підписав закон, який також денонсував договір — заявивши, що Україна нібито втратила статус прибережної держави Азовського моря, коли Росія незаконно анексувала частину окупованих територій України.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів