Росіяни використовують Кінбурнську косу для ударів по Херсонщині та Миколаївщині

Росіяни використовують Кінбурнську косу для ударів по Херсонщині та Миколаївщині

Автор: Ян Ярчук 30 Май 2024 08:00

Кінбурнська коса є єдиною територією Миколаївської області, що все ще знаходиться під російською окупацією. Звідти росіяни обстрілюють населені пункти Миколаївщини та Херсонщини, а масштаби шкоди, завданої заповіднику за ці два роки, важко й уявити.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів речник Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук. За його словами, ситуація на косі доволі складна:

«На Кінбурнській косі не так багато населених пунктів й вони досить невеличкі, але місцевого населення там фактично вже не залишилося, там і в мирні часи досить непросто було жити. Вони (ред. росіяни) використовують косу для того, аби наносити вогневі ураження по південній частині Миколаївщини та іноді по Херсонщині».

Водночас Плетенчук наголошує, що й росіяни постійно отримують відповіді від Збройних сил України та зазнають втрати.

Зокрема відомо, що косу окупанти використовують, аби бити по Коцюрубу та Очакову, що на Миколаївщині. Про це нещодавно говорив і начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім. Він також зазначав, що з ТОТ Криму росіяни перекидаються війська та використовують цю територію для злагодження і тренувань, зокрема за рахунок ударів по цивільним:

«Сказати, що ситуація стабілізувалася – я не можу. Мало того, вони (ред. російські військові) почали використовувати дрони з того краю, зокрема й по цивільним машинам. У цьому питанні ситуація навіть ускладнилася».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти тренуються на цивільних: Кім розповів, що відбувається на Кінбурнській косі

Варто зазначити, що Кінбурнська коса є цінною природоохоронною територією і до повномасштабної війни була домом для сотень птахів.

За словами Плетенчука, наразі окупанти завдали непоправної шкоди орнітологічному заповіднику на Кінбурнській косі.

«Шкоду, яку вони завдали природному середовищу вже неможливо виміряти. Для його відновлення потрібні будуть десятки років, якщо воно взагалі відновиться».

Однак реальні масштаби шкоди, що росіяни завдали заповіднику, фахівці зможуть оцінити лише після деокупації цих територій ЗСУ України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів