Росіяни продовжують блокувати евакуацію з Херсонської області

Росіяни продовжують блокувати евакуацію з Херсонської області

Автор: Євген Веселов 04 Октября 2022 14:38

З 1 жовтня російська окупаційна адміністрація призупинила перетин межі розмежування на в’їзд ти виїзд через село Василівку Запорізької області. Окупанти ввели обов’язок мати дозволи на перетин пункту пропуску у комендатурах, але інформація про процедуру отримання таких дозволів майже відсутня.


Пов’язано це, скоріш за все, з намаганням російської влади унеможливити виїзд з тимчасово окупованих територій півдня України чоловіків, з метою їх подальшого призову. Адже заяви про початок примусової мобілізації жителів анексованих територій Херсонської і Запорізької області, під видом організації «добровольчих батальйонів», вже пролунали з боку гауляйтерів Маріуполя і Херсонщини.


Таке право, за спотвореною логікою окупантів, їм надало проведення псевдореферендуму на цих територіях (https://grivna.ua/publikatsii/okupaciyna-vlada-hersonshini-priznachila-referendum-ta-ogolosila-pro-mobilizaciyu).
Як стало відомо, зі слів першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, станом на 4 жовтня 2022 року, ситуація не змінилися. Російська окупаційні війська продовжують блокувати виїзд з тимчасово анексованих територій півдня України:
«Виїзд з тимчасово окупованої території Херсонської області залишається фактично заблокованим.


Вчора змогли виїхати лише 32 особи. За останні три дні всього 51 особа.


Орки фактично тримають наших людей у заручниках, не даючи їм можливість втекти з обіймів руського миру.
Тішить, що ЗСУ має свою принципову позицію з цього питання, яку вони успішно просувають».


Тож фільтрація та тиск на українців лише посилюється після «референдуму» та успіхів ЗСУ на південному напрямку. Зараз біля блокпосту у Василівці з боку тимчасово окупованих територій знаходяться близько 1500 транспортних засобів. Люди намагаються отримати перепустки у Василівці, на місті.


Перевізники рекомендують не вирушати у дорогу тим, хто не має перепусток, краще почекати оформлення, а потім їхати, ніж стояти в черзі на блокпосту.


Віримо, що цю проблему найближчим часом вирішать Збройні сили України.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів