Автор: Євген Веселов 23 Сентября 2022 13:24

Росіяни бомбили Миколаївський театр. Як він виглядає зараз

У ніч на 22 вересня Миколаїв зазнав чергового масованого обстрілу російськими військами. Ракети «руського міру» влучили у тому числі у будівлю Миколаївського академічного художнього драматичного театру. Зранку, 22 вересня, на офіційному сайті театру з’явилося оголошення: «Любі наші глядачі! Незламні українці! Попри жахіття ночі, яка минула, театр продовжує працювати для вас, але – на виїзних майданчиках. Тримаймося!»

Про те, як зараз виглядає прикраса Миколаєва, місцевий театр у соціальній мережі повідомив херсонський режисер Херсонського обласного академічного музикально-драматичного театру імені Миколи Куліша Сергій Павлюк, який зараз перебуває у Миколаєві і співпрацює із місцевим театром:

«Наш Театр пошкоджено. І він потребує допомоги… З ранку зв’язалися з директором Артемом Свистуном - вони молодці. Розгрібаються. І головне - запевнили, що заплановані заходи все одно відбудуться. Не буду писати скільки десятків разів там виступали і з Performance Big Band, і в театральному дворику… І ще виступимо! Але зараз театр потребує допомоги».

Директорка Центру культури та мистецтв в НПУ імені М.П. Драгоманова Ірина Савченко також закликала підтримати миколаївський театр:

«Завершується двісті одинадцята доба великої неоголошеної війни. А почалася ця доба із звістки, яка болюче вдарила: черговий асвабадітєльний снаряд прилетів у Миколаївський академічний театр. Мабуть, десь в його лаштунках, або під сценою, або в гримерках ховалися затяті нацики, які загрожували існуванню велікой і магучєй цивілізації((((

Цей театр для мене не тільки мистецька споруда. Це люди, яких знаю. Це неймовірно творча атмосфера, яку вони створюють. Це незабутні "Південні маски". Це конкурсний "Кароль", зіграний на малій сцені театру, "Кароль", за який ми отримали Золоту маску фестивалю. Це жарти і душевні розмови в театральному дворику, який з величезною любов'ю облаштовували господарі театру. Саме в цей дворик і прилетіло…

Мій милий театральний дворик буде відновлений. На стінах театру залишаться хіба ледве помітні шрами. Бо ми бережемо своє і уміємо його повертати. Все відновиться. І буде ще прекраснішим, вартіснішим, більше цінуватиметься.

От тільки дуже шкода часу, який ми втрачаємо, дуже шкода життів, як марнуються і знищуються, дуже шкода зусиль, які спрямовуються на відбудову і відновлення, а не на створення нового.

Але у нас зараз немає вибору. Або ми переможемо орду силою зброї і силою Духа, або... Ні, "або" немає. Ми переможемо. Ми вже перемагаємо. А кацапстан буде зруйнований. От просто тому, що інакше ніяк».

На сьогодні відомо, що Міністерство культури та інформаційної політики України долучиться до допомоги Миколаївському академічному художньому драматичному театру, що постраждав унаслідок ракетного удару російських військ.

Як передає Укрінформ , про це повідоми міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Внаслідок рашистського удару ракетою С-300 постраждав Миколаївський академічний художній драматичний театр. Саме той театр, який працював під час війни та облаштував сцену в укритті. На щастя, жертв немає», – зазначив він.

Зараз зруйнований Миколаївський академічний художній драматичний театр виглядає так (фото дописувачів соціальних мереж):

Приєднуйтеся до нас:

Заради тепла. Жителів Миколаївщини безкоштовно забезпечать дровами, а відновити систему опалення в місті допоможе Данія

Ворог штурмує Україну дронами-камікадзе: які міста під загрозою, як розпізнати й що робити під час атаки

У Миколаєві на місці трагедії встановили першу громадську зупинку-укриття (фото, відео)

Віталій Кім показав техніку, яку російські військові продали нашим бійцям