Росія питання «референдума» на окупованих територіях поставила на паузу – відсутня підтримка населення

Росія питання «референдума» на окупованих територіях поставила на паузу – відсутня підтримка населення

Автор: Євген Веселов 27 Августа 2022 18:29

Референдуми щодо приєднання окупованих регіонів України до росії виявилися «страшилками» для Києва. Підготовка до голосування взагалі не ведеться – про це пишуть російські видання.


Референдуми в ДНР і ЛНР та на інших окупованих територіях, «швидше за все, не поєднуватимуться з єдиним днем голосування в РФ 11 вересня», пишуть пропагандисти. Вони пояснюють прострочення тим, що війська поки що не зайняли всю Донецьку область. Але, як кажуть інші джерела, організацію плебісциту взагалі призупинено.


Жодної активності на місці не спостерігається: бюлетені не друкуються, активна пропагандистська робота теж не ведеться. Жодних новин про референдум немає на сайті ЦВК ДНР. За телефонами, вказаними у контактах ЦВК, ніхто не відповідає. Сайт ЦВК ЛНР не оновлювався із березня.


Жодних методичок від АП росії не отримували і в пропагандистських медіа, повідомляють джерела. «Що стосується муніципальних виборів, то методи висвітлення доведені до кореспондентів – повідомлення про порушення лише з посиланням на ЦВК, чи офіційний наглядовий штаб, чи поліцію. А щодо референдумів жодних рекомендацій досі немає. Говорять, що найближчим часом і не буде. Акредитація журналістів також не проводиться», — каже співробітник великого інформагентства.


Політтехнолог, який співпрацює з АП, на умовах анонімності також розповів, що підготовку до референдуму призупинено. «Звичайно, немає гарантії, що головний (Володимир Путін) завтра раптом вийде і скаже — проводимо референдум 11 вересня. Але на офіційних рівнях зараз вся діяльність із референдуму припинена», — наголошує співрозмовник.


Ідея референдуму на окупованих територіях з'явилася для залякування української влади, щоб ті пішли на переговори з Москвою, пояснив політтехнолог Костянтин Калачов. “Референдуми були інструментом тиску на Київ. Я взагалі не був упевнений у їхньому проведенні в Херсоні чи Запоріжжі», — наголосив він.


Така ситуація і не дивна, адже українські експерти давно вже констатували факт, що проведення фейкових референдумів залежить лише від двох факторів – стійкість Збройних сил України і опір цивільного населення тимчасово окупованих територіях.


В обох випадках Україна демонструє непохитну впевненість у своїй перемозі. ЗСУ останні півтора місяці дуже гучно «насипають» окупантам у південному напрямку, лише днями, 25 і 26 серпня, було завдано чергових влучних ракетних атак по найголовнішим транспортним шляхам постачання окупаційних військ – Антонівському і Каховському мостам. Йдуть постійні ракетні атаки і атаки безпілотниками по окупованому Криму .


Цивільне населення в свою чергу, разом із партизанами, чинить громадський опір. Місцеві мешканці періодично розповсюджують теренами регіону проукраїнську символіку. Окупанти не можуть сформувати свої органи влади, правоохоронні органи і систему освіти, оскільки українці відмовляються співпрацювати з загарбниками.


Цю позицію мешканців тимчасово окупованого півдня України наочно ілюструє соціологічне опитування компанії «Active Group».
У серпні 2022 року компанія «Active Group» провела опитування серед мешканців окупованих територій України. За даними дослідження, переважна більшість опитаних упевнена, що їхня область є невід'ємною частиною України, а їхній добробут та безпека значно погіршилися через дії окупантів.

Так, 72% респондентів вважаю, що територіальні претензії Росії абсолютно не обґрунтовані, і менш як 7% вважають їх обґрунтованими. Крім того, 72% опитаних вважають, що їхній добробут значно погіршиться, якщо росія отримає контроль над їхньою областю, і лише 2% впевнені у покращенні свого матеріального стану.


І головне, 81,8% опитаних не збираються брати участь у псевдореферендумі окупантів. Ще 9,2% не визначилися зі своєю відповіддю, та 9% відповіли, що підуть.


Ці дані повністю передають настрій та ставлення мешканців Херсонської області до окупантів та їхніх маріонеток.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів