Ринок землі: скільки коштують угіддя на прифронтовому півдні та чи користуються вони попитом

Ринок землі: скільки коштують угіддя на прифронтовому півдні та чи користуються вони попитом

Автор: Марина Поліщук 08 Июля 2024 15:30

1 липня 2021 року в Україні відкрився ринок землі – з’явилася можливість викупити угіддя для сільгоспробіт. Скільки відтоді продано сільськогосподарських земель та де сьогодні найдорожчі лани з-поміж південних регіонів?

На першому етапі купувати землю могли лише звичайні громадяни, проте вже з 2024 року ринок став відкритим і для бізнесу. Загалом за три роки продано понад 567 тисяч гектарів сільськогосподарської землі, ідеться в аналітичному звіті «Опендатабот». Середня ціна 1 гектара сільгоспугідь склала 41 тисячу гривень. Найбільше за площею угідь було продано минулого, 2023 року.

Серед південних областей за три роки найменше землі продали на Херсонщині – майже 19 тисяч гектарів. На Одещині – понад 23 тисячі, а найбільше – на Миколаївщині: майже 27 тисяч гектарів.

Нині, зважаючи на війну, найдорожча земля – на заході країни, а також на Київщині. Зокрема, на Івано-Франківщині гектар сільгоспугідь коштує у 2024 році 101 тисячу гривень, і це найвища вартість по країні.

У прифронтових південних регіонах, звісно, земля сьогодні набагато дешевша – майже втричі!

Так, на Херсонщині нині гектар землі коштує майже 33 тисячі гривень. Трохи дорожче на Миколаївщині – 34 тисячі гривень. І на Одещині – майже 43 тисячі гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонські аграрії втричі збільшили площі обробітку землі: як їм це вдалося

Зрозуміло, що велика війна вплинула на запити покупців на кількість продажів. Тож не дивно, що у 2024 році станом на 1 липня найменше землі було продано саме на Херсонщині – усього майже 250 гектарів.

Найбільше продажів цього року зафіксовано на Полтавщині, Дніпропетровщині та Кіровоградщині.

До речі, наразі лише 25% земельних угідь змінюють власника через купівлю-продаж. Переважна більшість змін власників стосуються землі, яку отримують у спадок – це 65% відчужень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливо для спадкоємців: що змінилося цього року в процедурі оформлення спадщини

На головній світлині: поля Одещини, червень 2024 року, фото: «Гривна». Інфографіка: opendatabot.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів