«Рік потому. Україна встає». ЗМІ світу – про річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну

«Рік потому. Україна встає». ЗМІ світу – про річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Автор: Марина Поліщук 24 Февр. 2023 20:00

Чимало друкованих ЗМІ Європи в п'ятницю, 24 лютого, через рік після повномасштабного російського вторгнення, присвятили свої публікації війні Росії проти України. При цьому більшість західних ЗМІ вважають 24 лютого 2022 року початком війни – тоді як це дата повномасштабного вторгнення. А початком війни Росії з Україною є 20 лютого 2014 року.

Далі – перші шпальти 30 друкованих видань Європи та Азії від 24 лютого 2023 року. Редакторський переклад та анотації здійснив член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

Велика Британія. The Times

РІК КРОВІ В УКРАЇНІ

- Сунак повторює обіцянку про літаки Тайфун.

- Побоювання, що Китай – на межі угоди щодо озброєння Росії.

- ООН вимагає «негайного» виведення війск.

Підпис під фото: українська біженка Ольга Бойко, одягнена у національні кольори, сидить на скелях Кармартеншира. Вона виїхала з країни на 34-му тижні вагітності та отримала притулок в Уельсі, повідомляє газета.

Велика Британія. The Independent

УКРАЇНА: РІК ПО ТОМУ - 100 000 ЗАГИБЛИХ МИРНИХ ЖИТЕЛІВ

Шокуючими втратами характеризується перша річниця кривавого вторгнення Путіна в Україну

Вважається, що понад 100 000 українських мирних жителів було вбито за рік, що минув після того, як Росія розпочала своє жорстоке вторгнення, що більш ніж у 10 разів перевищує поточну офіційну кількість загиблих, заявив головний прокурор країни з військових злочинів. 

Дані показують масштаби руйнувань у країні, яка зіткнулася з безжальним натиском військ Володимира Путіна з того часу, як у цей день рік тому танки перетнули її кордони. 

У бесіді з The Independent прокурор Юрій Білоусов сказав: «В Україні може бути вбито понад 100 000 мирних жителів, тіла яких можуть бути знайдені після звільнення окупованої території. Наша система не була готова до такої величезної кількості нерозпізнаних тіл. Для Європи це є унікальним».

Робота пана Білоусова з ідентифікації загиблих та зниклих безвісти є частиною нового документального фільму «Тіло у лісі», який The Independent випустить 1 березня.

Велика Британія. The Guardian

МАРІУПОЛЬ. РУЇНА МІСТА

Бомби, голод і розруха після року вторгнення російської армії

Понад 80 днів росіяни бомбардували Маріуполь, маючи намір взяти портове місто, навіть якщо спочатку його доведеться зрівняти з землею. Після того, як у травні минулого року російські війська остаточно придушили український опір, вони почали накладати свою печатку на Маріуполь, стираючи докази недавніх звірств і минулої української історії в цьому місті. 

Через рік після вторгнення в Україну Guardian розповідає історію Маріуполя – можливо, найкривавішу та найшокуючу главу жорстокої війни Росії.

Велика Британія. Metro

ГЕРОЇ НІКОЛИ НЕ ЗДАЮТЬСЯ

Рік тому Путін очікував, що його військо увійде до Києва… Але УКРАЇНА стоїть зухвало.

Рівно через рік смілива Україна бореться зі злим натиском Володимира Путіна, внаслідок якого загинуло щонайменше 8000 мирних жителів, по 100 000 солдатів убито або поранено з кожного боку та 14 мільйонів біженців. 

Повідомляється про незліченні військові злочини, включаючи зґвалтування та тортури. Ударні хвилі від російського вторгнення впливають на життя мільярдів людей у всьому світі — від нестачі зерна для Ємену до зростання рахунків за електроенергію по всій Європі. 

Але українські прапори, що майорять над могилами своїх загиблих на харківському цвинтарі, показують, хто заплатив найвищу ціну. 

Україно, ми вітаємо тебе.

Велика Британія. Financial Times

НЕ ВИДНО КІНЦЯ. РІК КОНФЛІКТУ НЕСЕ ВЕЛИЧЕЗНІ ВТРАТИ

Через рік після повномасштабного вторгнення Володимира Путіна в Україну, за даними західних офіційних осіб, у війні було вбито або поранено понад 200 000 військовослужбовців російських збройних сил. Запаси танків, артилерії та крилатих ракет у Москви були вичерпані, а Росія була відрізана від світових фінансових ринків і західних ланцюгів постачання.

Хоча зараз Москва контролює 17 відсотків території України, вона залишила половину землі, яку захопила в перші тижні вторгнення.

Але не зважаючи на гул війни, Путін не показує, що має намір відступити. 

«Ідея ніколи не полягала в тому, щоб сотні тисяч людей померли. Але все пішло жахливо не так», - сказав один колишній високопоставлений російський чиновник. 

Підпис під фото: українські військовослужбовці вчора взяли участь у навчаннях у Харкові.

Велика Британія. Daily Mail

Коментар Daily Mail:

Рік минув після початку жахів, які нещодавно здавалися неймовірними в Європі. Війна знаходиться на рубіконі - і вільний світ стоїть перед вирішальним моментом 21 століття. Є лише один варіант: дати українцям усі необхідні інструменти, щоб перемогти Путіна, і дати їм ЗАРАЗ»

Велика Британія. The Daily Telegraph

РОСІЮ НЕ МОЖНА РОЗЧАВИТИ У БУДЬ-ЯКІЙ МИРНІЙ УГОДІ З УКРАЇНОЮ, – КАЖЕ АРХІЄПИСКОП

Велбі каже, що Москва «не може закінчити, як Німеччина після 1919 року», у той час як Сунак і Блер знову закликають Захід озброїти Київ

Газета передбачає, як може виглядати потенційна мирна угода між Росією та Україною. На першій шпальті редакційна стаття архієпископа Кентерберійського, який попереджає, що Росія не повинна бути розчавлена в будь-якій угоді, «як Німеччина після 1919 року» — посилання на каральний Версальський договір наприкінці Першої світової війни, який, на думку багатьох істориків, був помилковою спробою знищити Німеччину, яка змусила націю зрештою помститися.

БРИТАНСЬКА ПІДТРИМКА КИЄВА ЗАЛИШАЄТЬСЯ РІШУЧОЮ, ВІЙНА ТРИВАЄ ДРУГИЙ РІК

Велика Британія. «i»

БУДИНКИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Через недоліки в програмах прийому біженців 1800 осіб залишилися без даху над головою. Сім'ї з дітьми в небезпеці, оскільки плани спонсорів руйнуються. 

- День із життя Зеленського

- Як війна змінила Україну

Велика Британія. The Mirror

ЧЕРЕЗ РІК... НЕЗЛАМНИЙ ДУХ УКРАЇНИ

Прапори для загиблих

Репортаж із Києва, як місто готується до жахливої річниці

Велика Британія. The Guardian Weekly

САНКЦІЇ. ЧИ ПРАЦЮЄ ТИСК НА РОСІЮ?

Велика Британія. The Daily Express

БОРИС: «ТРЕБА ЗЛАМАТИ ЛІД І ДАТИ УКРАЇНІ ВИНИЩУВАЧІ»

Франція. Le Figaro

ВІЙНА, ЯКА ЗМІНИЛА СВІТ

Через рік після вторгнення 24 лютого Україна платить високу ціну, щоб перемогти російський каток. Цей рік кровопролиття залишає глибокий відбиток на воюючих сторонах і порушує всі міжнародні рівноваги.

ДОЛЯ НАШИХ ЦІННОСТЕЙ ВИРІШУЄТЬСЯ НА БЕРЕГАХ ДНІПРА

Франція. Le Monde

Спецвипуск «УКРАЇНА. РІК ВІЙНИ»

- Країна, яка відрізана від частини своеї території і мільйони жителів якої були переміщені, намагається вижити після російського вторгнення 24 лютого 2022 року.

- Конфлікт породив глибокий розкол і ненависть між двома народами.

- Українська армія стійко витримала наступ ворога, але залишається під тиском на Донбасі.

- Президент України Володимир Зеленський, очоливши спротив, відкрився світові.

- У Росії Володимир Путін продовжує обіцяти перемогу і прагне продемонструвати, що війна не руйнує повсякденне життя його співгромадян.

Франція. Libération

РІК ПОТОМУ. УКРАЇНА ВСТАЄ

Франція. Le Parisien

РІК ВІЙНИ, ЩО ЗМІНИЛА СВІТ

Іспанія. AВС

УКРАЇНА, РІК I

Вісім мільйонів переміщених осіб, тисячі загиблих та спустошена країна — це попередній баланс вторгнення, яке започаткувало нову холодну війну у світі.

Підпис під фото: Тетяна плаче, дивлячись на залишки свого будинку, зруйнованого прямим попаданням російського танка у селі Феневичі під Києвом

Іспанія. El mundo

УКРАЇНА: РІК ОПОРУ ТА СМЕРТІ ПУТІНСЬКОЇ ТИРАНІЇ

- Зеленський зберігає єдність країни перед російською агресією і заявляє, що «Україна переможе у повному наступі ворога».

- Захід підтверджує свою підтримку України, поки Китай викладає мирний план, що викликає інтерес Києва

- Путін продовжує, але буква Z мертва

- Санчес планує після візиту до Києва відправити ще чотири танки «Леопард»

В ОКОПАХ ДОНБАСУ БІЙ НЕ НА ЖИТТЯ, А НА СМЕРТЬ

Донбас – це сьогодні регіон, де Путін та Зеленський збирають свої найкращі війська, БТРи, авіацію та все, що можна кинути в бій.

Іспанія. El pais

РОСІЙСЬКЕ ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ. РІК НАЙБІЛЬШ ГЛОБАЛЬНОЇ ВІЙНИ З 1945 РОКУ

- Рішення Путіна стало викликом світовому порядку

- Київ підтримують 50 країн, з яких 30 постачають йому зброю

- Конфлікт викликає хвилю біженців та виснажує енергію та продовольство

Італія. La Stampa

У 32-сторінковому спецвипуску:

- ООН закликає відкликати росіян. Орбан: у конфлікті винні бюрократи ЄС. Начальник штабу: «На полі ніхто не виграє»

- Один рік або 12 місяців, які шокували світ

- За дванадцять місяців, які шокували світ, його жахлива спеціальна військова операція подарувала нам брудну війну двадцятого століття, яка загрожує перетворити планету на нелюдську Землю.

Італія. IL Foglio

ВАМ ЦЕ ЗДАЄТЬСЯ ДОВГО, ТОМУ ЩО ВАМ ОДИН РІК. АЛЕ ТАК БУДЕ НЕ ЗАВЖДИ

Італія. l identita

ВІЙНА. ДІЯ ДРУГА

Рік війни, смерті та розрухи. Європа розділена

Італія. il messaggero

ОДИН РІК ЖАХІВ

Італія. Il secolo XIX

ВАРТІСТЬ ВІЙНИ

Конфлікт обходиться нам надзвичайно дорого, і я говорю не лише про гроші, навіть якщо ми витрачаємо їх багато. Інша ціна, ще важча, полягає в тому, що демократія страждає та хворіє в ці часи

Німеччина. Der tagesspiegel

СИСТЕМА ЗЕЛЕНСЬКОГО

- Рівно рік тому Володимир Зеленський став президентом військового часу

- Як він керує, кому вірить, що буде з Україною

Португалія. Publico

ВАРВАРСТВО. РІК ПОТОМУ

Боротьба України за захист кордону демократичної Європи

Португалія. Diário de Noticias

НУНУ СЕВЕРІАНУ ТЕЙКШЕЙРА: «ДЛЯ ПУТІНА ДОБРЕ, ЩО НАТО НЕ РОЗПОЧИНАЄ ВІЙНУ З РОСІЄЮ»

Колишній міністр оборони та професор Університета Nova, він каже, що був здивований здатністю українців до опору та лідерськими здібностями Володимира Зеленського. Це також підкреслює згуртованість, продемонстровану державами-членами Європейського Союзу та Атлантичного альянсу у відповідь на територіальні амбіції Володимира Путіна.

Швейцарія. Сorriere del ticino

ПІСЛЯ РОКУ ВІЙНИ НЕМАЄ Й ПРОБЛИСКУ МИРУ

Мальта. Malta Independent

ОПЛАКУВАННЯ ЗАГИБЛИХ

Підпис під фото: Олена, дружина 42-річного солдата Андрія Бонцлуна, друга праворуч, стоїть з іншими членами сім’ї над могилою чоловіка під час похоронної церемонії на львівському цвинтарі, західна Україна. Сьогодні рік тому Росія вторглася в Україну

Китай. China daily

ЧЕРЕЗ РІК КРАЇНИ РОЗДІЛИЛИСЯ ЧЕРЕЗ УКРАЇНСЬКУ КРИЗУ

Підпис під фото: рідні та друзі сумують під час похорону українського солдата на цвинтарі у Львові, Україна, у середу. У п'ятницю виповнюється рік із початку російсько-українського конфлікту

Японія. The Japan times

ЖИТТЯ В ОЧІКУВАННІ ДЛЯ ЕВАКУЙОВАНИХ В ЯПОНІЇ

Через рік після початку війни українці йдуть по життю, крок за кроком

ДІЇ ПУТІНА ЗА ДОГОВОРОМ ПРИВЕРНУЛИ УВАГУ КИТАЮ ДО ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів