«Путін, зроби як в Херсоні. Виведи Росію повністю». Що писали світові ЗМІ про війну РФ в Україні 13 листопада

«Путін, зроби як в Херсоні. Виведи Росію повністю». Що писали світові ЗМІ про війну РФ в Україні 13 листопада

Автор: Марина Поліщук 14 Ноября 2022 20:00

Тема війни в Україні щодня активно висвітлюється в засобах масової інформації світу. Наприкінці минулого тижня друковані видання різних країн, висвітлюючи вторгнення Росії в Україну, масово писали про звільнення Херсона, що стало приниженням та поразкою для Путіна.

Про що ще писали західні ЗМІ? Нижче до вашої уваги – перші сторінки газет за 13 листопада 2022 року та огляд цікавих матеріалів, що стосуються війни Росії в Україні. Переклад здійснив член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

Данія. Politiken

КРОК НА ШЛЯХУ

Путін, зроби як в Херсоні. Виведи Росію повністю

Путін відмахнувся від відповідальності за свого міністра оборони Сергія Шойгу та свого воєначальника в Україні генерала Суровікіна, коли вони, а не він, корчили пики по телебаченню, закликаючи відмовитися від окупації великого міста Херсона.

Але це його, Путіна, війна в Україні.

Це його, Путіна, відповідальність за те, що 100 000 російських солдатів уже вбито або поранено в безглуздій війні. І для нього, Путіна, принизливо, що Херсон тепер знову в руках України.

Лише кілька місяців тому Путін назвав Херсон не інакше як історичною частиною Росії, провів шахрайський референдум та приєднав місто разом із трьома іншими українськими областями.

Проте українських солдатів зустріли з ентузіазмом після повернення до Херсона, а 30 тисяч російських солдатів бігли на інший берег Дніпра.

Забудьте про «референдум». Забудьте про претензії Росії на Херсон. Солдати Путіна пішли, бо їхня окупація Херсона була нестійкою та незаконною.

Прав на східний берег Дніпра у російського правителя не більше, ніж на західний. Якби Путін серйозно хотів урятувати життя росіян, врятувати Росію від непотрібної війни та уникнути санкцій, немає нічого простішого.

Просто вивести російських солдатів зі східного берега Дніпра, Путін! Віддайте Маріуполь!

Досить витрачати російські гроші та солдатів на окупацію Донбасу! Зупиніть окупацію Криму!

Це все ж таки не війна двох рівних сторін. Це вторгнення великої держави до меншої сусідньої країни. Божевільна спроба змінити кордони Європи.

Звільнення Херсона — кульмінація українського контрнаступу. Але це лише перший крок у некерованій спробі вигнати всі путінські сили вторгнення. Є надія, що при продовженні військової допомоги Заходу Україна справді зможе вирватися з лещат Росії. Але рано чи пізно обом сторонам доводиться говорити про краще рішення, ніж війна. Путін більше не може вести переговори із позиції сили. Але поразка у Херсоні має нагадати йому, що він ще може вберегти і Україну, і свою країну від нового насильства. Війна була його вибором. Так може, і мир.

Велика Британія. The Independent

УКРАЇНЦІ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДОДОМУ... АЛЕ КУДИ

Журналіст розмовляє з людьми, які повертаються на звільнені території лише для того, щоб знайти свої будинки та села зруйнованими

«Я ПРИТЯГНУ РОСІЮ ДО ВІДПОВІДІ НА САМІТІ G20», КЛЯНЕТЬСЯ СУНАК

Ріші Сунак пообіцяв кинути виклик Росії за війну з Україною, коли цього тижня він вперше зустрінеться віч-на-віч з членом найближчого оточення Володимира Путіна як прем'єр-міністр.

Оскільки російський президент не буде присутній на саміті G20 на Балі, Сунак передасть своє засудження міністру закордонних справ Сергію Лаврову, коли вони зіткнуться один за одним за столом переговорів.

Війна в Україні, найімовірніше, стане головною темою дводенної зустрічі в Індонезії та дасть Сунаку можливість пролити світло на свій підхід до зовнішньої політики.

Перед від'їздом прем'єр-міністр сказав, що «бізнес як звичайно» не може бути, доки російські війська перебувають на українській землі.

Він закликав до «скоординованих та рішучих дій» держав-членів.

Італія. Corriere della Sera

Дівчина балансує на обломках.

Один із муралів, який приписують Бенксі, що з’явився під Києвом

Бородянка: Мурал Бенксі про руїни війни

Росія загрожує Києву. Путін звинувачується своїм гуру

Репортаж із Херсона: «Без світла і води, але настав час для радості»

Україна. Зеленський: «Ми повернемо Донбас і Крим»

Італія. La Repubblica

ЗЕЛЕНСЬКИЙ: «КРИМ І ДОНБАС СКОРО БУДУТЬ ВІЛЬНИМИ»

КОСОВО, ВАГНЕР ЗА КАМПАНІЄЮ З ДЕСТАБІЛІЗАЦІЇ

Італія. Gazzetta del Sud

ВІДХІД ІЗ ХЕРСОНА ГОРИТЬ, ПУТІН ВСЕ БІЛЬШЕ САМОТНІЙ

Навіть дуже близький до «царя» ідеолог Дугін різко нападає на нього

Італія. Libero

"ЯСТРУБИ" ХОЧУТЬ ВБИТИ ПУТІНА

Російський філософ Дугін проти Влада: надто м'який 

Нідерланди. de Volkskrant

ВІДОМИЙ CDA* МАВ ІНТЕНСИВНІ КОНТАКТИ З РОСІЙСЬКИМ ШПИГУНОМ

Рене ван дер Лінден, колишній державний секретар CDA і член Сенату і Палати представників, багато років підтримував зв'язки з високопоставленими представниками режиму Путіна. AIVD* попередив його припинити це робити.

*CDA - нідерландська християнсько-демократична політична партія

**AIVD - Розвідувальна служба Нідерландів 

НЕПОДАЛІК ХЕРСОНА РЕПОРТЕР ТОМ ВЕННІНК БАЧИТЬ, ЯК ЕЙФОРІЯ ВІД РОСІЙСЬКОГО ВИВЕДЕННЯ СТИКАЄТЬСЯ З РЕАЛЬНІСТЮ РАКЕТ

Іспанія. La Vanguardia

ВСЕРЕДИНІ МОСКВИ ЙДЕ ВІЙНА

Іспанія. ARA

ЧИ НАСТАВ ЧАС ПУТІНУ І ЗЕЛЕНСЬКОМУ СІДАТИ ЗА СТІЛ ПЕРЕГОВОРІВ?

Німеччина. DER Tagesspiegel

НІМЕЦЬКА ЗБРОЯ РЯТУЄ ЖИТТЯ

Зимової допомоги просить і новий посол України Макеєв

США підтримуватимуть Київ, скільки буде потрібно

Новий посол України Олексій Макєєв хотів би, щоб Німеччина взяла на себе більший контроль над постачанням зброї до його країни. 

"Німецька зброя рятує життя", - сказав він Tagesspiegel у неділю. Чим швидше буде виграно цю війну, тим менше влучень буде в Україні. 

Федеративна Республіка вже кілька разів брала на себе провідну роль, наприклад під час головування в G7 з координації допомоги. Окрім того, Німеччина стала першою країною, яка поставила зенітні комплекси Україні. «Лідерство — це набагато сильніше слово, ніж фраза «не дій наодинці», — сказав Макєєв. 

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) відхиляє постачання танків Leopard 2 на тій підставі, що Німеччина не має діяти поодинці.

Макєєв є наступником скандального посла Андрія Мельника. Тепер він хоче переконувати більше, ніж тиснути на своїй новій посаді. «Набагато краще, якщо питання постачання зброї та захисту України розглядатиметься не як предмет суперечки, а як сімейне питання», — сказав Макєєв. «Україна – член сім'ї». «Нам терміново потрібні генератори та трансформатори».

Політик ВДП Марі-Агнес Штрак-Циммерманн сказала Tagesspiegel: «Посол правий. Бойова машина піхоти Мардер, наприклад, була б правильним засобом для успішного відтиснення російських позицій, особливо на південному фронті».

Танк працює взимку по мерзлому ґрунту. Як тільки земля навесні розморожується, користуватися нею стає важче, заявив голова комітету з оборони в Бундестазі.

Глава парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх закликає до додаткових дипломатичних зусиль, щоб покласти край війні в Україні. "Я хотів би, щоб про дипломатію говорили стільки ж, скільки про постачання зброї", - сказав він газетам Neue Berliner Redaktion. Йдеться не про «договори з Росією через голови України». Але про це треба говорити з урядами, які ще можуть мати певний вплив на Путіна.

США пообіцяли продовжити підтримку України. У кулуарах саміту АСЕАН у Камбоджі держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся зі своїм колегою Дмитром Кулебою. Блінкен підкреслив, що безпека, гуманітарна та економічна допомога продовжуватимуться «стільки, скільки це необхідно». США сповнені рішучості допомогти Україні захищати, замінювати та ремонтувати критично важливу інфраструктуру.

Кулеба закликав міжнародне співтовариство Південно-Східної Азії АСЕАН закликати Росію продовжити зернову угоду, термін дії якої спливає. Вона має вжити всіх можливих заходів, «щоб Росія не грала зі світом у голодні ігри».

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відданий мирному діалогу між Росією та Україною. "Ми працюємо над створенням тут мирного коридору, як ми це зробили із зерновим коридором", - сказав Ердоган, повідомляють турецькі ЗМІ. Думка України важлива. 

Державна телекомпанія TRT також цитує його слова: «Схоже, що Захід і США зокрема нескінченно атакують Росію. Звичайно, перед лицем цього Росія чинить великий опір.

Швеція. Expressen

ТОДІ ВІЙНА ЗАКІНЧИТЬСЯ

Карл Більдт: «Путін потрібна перерва»

Швеція. Aftonbladet

ПУТІН - СТРАХ БУТИ ВБИТИМ

Три причини: Ось чому він не їде

Володимир Путін любить поширювати образ себе як жорсткого та мужнього лідера. Але він не наважується зустрічатися з іншими світовими лідерами, коли на Балі відбувається саміт G20.

Цілком ймовірно, що за цим стоять російські невдачі у війні, міркування безпеки та колишнє приниження.

Незважаючи на тиск із боку західних країн з метою портувати російського президента або навіть виключити Росію з групи G20, сторона саміту, що приймає, Індонезія відмовилася відкликати своє запрошення Путіну.

Тим часом президент Джо Байден заявив, що відмовляється сидіти в одній кімнаті з Путіним, окрім вести переговори про звільнення американців, які перебувають в ув'язненні в Росії.

Організатори уникнули прямої конфронтації Путіна з іншими світовими лідерами, оскільки російський президент заявив, що не приїде на зустріч із найбільшими економіками світу. Натомість їде міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Путін не назвав жодних причин неприїзду, але, певно, їх кілька.

1. Ризик бути убитим.

Путін подорожував дуже рідко з того часу, як він вторгся в Україну в лютому цього року, і лише в дружні країни. Імовірно, російський президент побоюється, що США чи хтось інший може створити команду з ліквідації, щоб усунути Путіна з дороги в країні, де він сам не має повного контролю за безпекою.

2. Остракізм та приниження.

Путін навряд чи забув, як із ним поводилися на зустрічі G20 в Австралії 2014 року після анексії Криму. Західні лідери особисто відчитали його та заморозили так, як російський президент точно не звик. Принижений та розгніваний Путін скасував свою участь і пішов достроково.

Напередодні зустрічі на Балі західні лідери вже обговорювали плани заморозити та принизити Путіна, щоб показати свою огидну війну Росії в Україні.

Кажуть, що Путін подумував про те, щоб бути присутнім на якійсь зустрічі у цифровому форматі, але навіть тоді західні лідери погрожували бойкотувати його.

3. Ризик спроби державного перевороту після невдач у війні.

Усередині країни зростає невдоволення тим, як Путін веде війну. Такий ізольований лідер, як Путін, усюди бачить ворогів. Якщо він поїде на інший кінець земної кулі на кілька днів, зростає ризик того, що сили в Кремлі змовляться замінити його. Принаймні це може бути побоюванням, яке живить Путін.

Його останнє рішення залишити український Херсон — ще одне нагадування про те, як погано Росія веде війну. Російські військові блогери-націоналісти називають це рішення зрадою. У той час як багато простих росіян сподіваються, що відступ дозволить вижити їхнім синам і бійцям на фронті.

Україна відреагувала на заяву Росії та попереджає, що це може виявитися пасткою. Повідомляється, що російські солдати змінили форму на цивільну, але залишились у місті.

Що може свідчити військову стратегію Росії. Однак більшість ознак вказує на те, що росіяни віддають перевагу організованому відступу, а не втечі з Харкова у вересні, де вони були змушені залишити велику кількість зброї.

Як би там не було, офіційна заява Путіна є серйозною невдачею. Херсон був однією з областей, незаконно анексованих Росією восени, і місто вважалося «російським навіки».

Відступ міг стати першим кроком росіян у спробі укласти перемир'я на зиму.

Зрозуміло, що російська армія хаосу потребує перепочинку. Новобранцям потрібна належна підготовка. Останнім часом було багато повідомлень про те, що молодих людей відправляють прямо на фронт без зброї, лише після кількох днів навчання. Там вони мруть, як мухи.

Навіть для такого диктатора, як Путін, є межа того, скільки втрат він може зазнати без зростання гніву та опозиції російського народу війні. Перевірити будь-які цифри неможливо, але різні західні джерела стверджують, що росіяни втратили вбитими та пораненими 100 000 людей. Що особливо деморалізує мажоритарність в армії, де верхівка бійців навіть не розуміє, за що воює.

З українського боку також втрати великі. Але є надзвичайно сильна мотивація захищати країну від агресії російської держави. Таке ставлення може означати різницю між поразкою та перемогою.

Індія. The Pioneer

ІНДІЯ ТА УКРАЇНА ОБГОВОРЮЮТЬ ВІЙНУ, ПРОБЛЕМИ ТА ЇХ ВИРІШЕННЯ

Індія та Україна в суботу розглянули ситуацію з війною, окрім ядерних проблем, впливу на паливо та добрива, ланцюг постачання та способи припинення конфлікту.

Міністр закордонних справ С. Джайшанкар і його український колега Дмитро Кулеба обговорили низку питань під час зустрічі в Пномпені на полях саміту Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) – Індія.

Філіппіни. Philippine Daily

ВІЙНА З РОСІЄЮ ЗАКІНЧИТЬСЯ ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ ПЕРЕМОЖЕ УКРАЇНА, – КУЛЕБА

Відчуваючи зростаючу підтримку з боку країн Південно-Східної Азії у боротьбі з Росією, український дипломат заявив, що війна його країни з Росією закінчиться лише тоді, коли Україна переможе.

В ексклюзивному інтерв’ю Manila Bulletin міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не дає собі терміну, коли завершиться її військове протистояння з Росією, тому що уряд боротиметься, доки вони «переможуть» і «виштовхнуть загарбників».

«Ми будемо боротися до тих пір, поки не звільнимо нашу країну від агресора, який захопив нас і який вбивав, який творив звірства проти нашого народу», – сказав Кулеба в інтерв’ю після низки зустрічей з іноземними колегами в кулуарах.

США. Los Angeles Times

ПОЛІЦЕЙСЬКІ РОЗПОЧАЛИ РОБОТУ У ЗВІЛЬНЕНОМУ ХЕРСОНІ

Українські сили безпеки координують свої дії, щоб забезпечити безпеку мирних жителів у місті після відходу Росії.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів