Є загроза бактеріального зараження. Прокуратура розслідує екоцид через мор курей на Чорнобаївській птахофабриці

Є загроза бактеріального зараження. Прокуратура розслідує екоцид через мор курей на Чорнобаївській птахофабриці

Автор: Марина Поліщук 11 Декабря 2022 10:45

Херсонська обласна прокуратура розслідує екоцид через масовий мор курей, що стався у березні цього року, на початку російської окупації, на Чорнобаївській птахофабриці.

Як повідомляє пресслужба обласної прокуратури, у березні в результаті масового обстрілу ворожими військами населених пунктів Херсонщини птахофабрика залишилася без електропостачання. Це призвело до відключення автоматизованої системи годівлі птахів. 

Робітники підприємства намагалися налагодити доставку корму, але машини з вантажем потрапляли під російські обстріли. Заради безпеки людей постачання припинили. Відсутність можливості годувати птахів та підтримувати санітарний режим призвела до загибелі переважної більшості курей.


На території ферми височіли купи курячих трупів. Фото з архіву директора підприємства Андрія Чиркова

До початку повномасштабного вторгнення птахофабрика налічувала понад 4 мільйони курей і вважалася однією з найбільших та найсучасніших не лише в місцевому масштабі, але навіть в Європі.

Після де окупації правобережної Херсонщини в рамках досудового розслідування правоохоронці провели на підприємстві слідчі дії, адже внаслідок дій ворога могло відбутися бактеріальне зараження значної площі. На території птахофабрики вони виявили місце захоронення загиблої птиці ‒ котлован глибиною близько 3 метрів та площею 1880 м². Частина загиблої птиці перебувала в пташниках.


Після звільнення правобережжя Херсонщини правоохоронці змогли провести на підприємстві слідчі дії

Під час огляду було відібрано необхідні зразки для з’ясування впливу масового мору птиці на навколишнє природне середовище. Прокуратура ініціювала проведення необхідних досліджень.

Досудове розслідування за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу, що може спричинити екологічну катастрофу (ст. 441 КК України – екоцид), триває.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища

Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Ядерний шантаж РФ, новий етап російської агресії – що кажуть експерти про підрив греблі Каховської ГЕС