Прокудін: «Гіршої безпекової ситуації, ніж у Херсоні, немає в жодному обласному центрі України»

Про складну ситуацію в Херсоні начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін розповів в інтерв’ю німецькому виданню Der Tagesspiegel.

Очільник регіону наголосив, що сьогодні життя в Херсоні проходить під антидроновими сітками або глибоко під землею.

«Гіршої безпекової ситуації, ніж у Херсоні, немає в жодному обласному центрі України. Якщо подивитися на всю лінію фронту – а вона простягається більш ніж на 2000 кілометрів, – то аналогічної ситуації немає ніде. Лише у 2025 році по нас випустили понад 220 тисяч снарядів і майже 100 тисяч дронів», – повідомив він жителям Німеччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині тестують антидронові турелі, що використовують ШІ

Прокудін зазначив, що сьогодні антидроновими сітками на правобережжі накрито близько 170 кілометрів доріг. Ще приблизно 130 кілометрів важливих маршрутів потрібно перекрити. На запитання, наскільки ефективними є антидронові сітки, які утворюють тунелі над дорогами на Херсонщині, він розповів:

«Вони справді допомагають. Ми довго шукали рішення, створили власний полігон для випробувань і протестували близько 15 різних типів сіток – навіть у холодильних камерах, щоб перевірити їхню стійкість. У результаті ми обрали три варіанти, які не горять і є стійкими до погодних умов. Йдеться про поліпропіленові сітки, що спочатку використовувалися в рибальстві».

Водночас начальник ХОВА підкреслив, що повного захисту сітки не здатні забезпечити:

«Не всі дрони однаково реагують на ці сітки. Частина їх узагалі не помічає. Вони просто влітають у них і заплутуються. Якщо дрони скидають вибухівку, сітки принаймні послаблюють силу вибуху. Якщо ж дрони розпізнають сітки, вони намагаються цілеспрямовано їх обійти: шукають прогалини, летять нижче вздовж дороги або проникають у ці «тунелі» й чекають там на автомобіль. Тому сітки не забезпечують повного захисту. Вони зменшують ризик, але не роблять дороги безпечними».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкидають вибухівку у найбільш людних місцях: Прокудін – про дистанційне мінування ворогом Херсонщини

Очільник регіону додав, що не меншою небезпекою, ніж полювання ворога за людьми із дронів, сьогодні є дистанційне мінування Херсона й прибережних населених пунктів.

«Майже не минає дня, щоб хтось не наступив на міну. Їх також скидають із дронів і часто маскують. Постійно з’являються нові типи: спочатку так звані «пелюстки», які обклеювали листям, потім маленькі круглі міни – ми називаємо їх «пряниками». Тепер з’явилися нові варіанти, загорнуті в тканину. Вони лежать біля магазинів, лікарень або просто на дорогах».

Олександр Прокудін також розповів, що в регіоні дуже не вистачає фахівців – лікарів, рятувальників і працівників міських комунальних служб. І хоча для них намагаються створювати стимули, зокрема фінансові, але люди бояться приїжджати працювати в Херсон. Адже тут щохвилини чути вибухи.

Додамо, що Німеччина постійно надає посильну допомогу Херсонщині – як грошову, так і матеріальну. Зокрема регіон Шлезвіг-Гольштейн постачає сітки для захисту цивільної інфраструктури від постійних атак російських дронів. А також тут приймають евакуйованих жителів Херсонської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благодійний фонд проводить евакуацію жителів Херсонщини до Німеччини: куди звертатися

Фото із соцмереж

Пов'язані записи

У Херсонській МВА пояснили, чому після загибелі 7 людей не оголошували День жалоби

Після трагедії 3 червня на проспекті Текстильників у Херсоні, де внаслідок російської атаки загинули 7 людей, міська влада пояснила, чому в громаді не оголошували День жалоби та яка допомога надана…

Подробиці
Наклейки на вікнах, автопробіги, паспорти для дітей: що влаштували на окупованій Херсонщині на День Росії

На ТОТ Херсонщини 12 червня окупанти відзначали День Росії. Судячи з повідомлень окупаційної адміністрації, «святкування» складалося з традиційного набору пропагандистських заходів: російські прапори у вікнах, автопробіги, концерти, вручення паспортів дітям…

Подробиці