Примусова мобілізація та мілітаризація молоді: що відбувається на окупованих територіях Запорізької області

Примусова мобілізація та мілітаризація молоді: що відбувається на окупованих територіях Запорізької області

Автор: Ян Ярчук 23 Июня 2024 18:30

Окупанти продовжують тероризувати мирне населення. На окупованих територіях Запорізької області росіяни намагаються запровадити примусову мобілізацію, а молодь – активно мілітаризують.

Про це розповів начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у телемарафоні Єдині новини.

«На тимчасово окупованій території відбувається те, що ворог називає встановленням їхньої влади, а по нашому – це знущання з жителів, починаючи з того, що вони зараз роблять все можливе для того, аби запровадити мобілізацію. Наразі вони закінчують відновлювати військовий облік, вже протягом пів року жоден документ, жодну послугу на тимчасово окупованій території не можливо отримати без постановки на військовий облік у їхніх фейкових військкоматах та призовних столах», – зазначив Іван Федоров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У прифронтових громадах Запорізької області проживає десята частина довоєнного населення

За його даними, вже два місяці триває призов на строкову службу.

«Якщо раніше було виключення для ТОТ, то цьогоріч призов йде й на окупованих територіях», – говорить начальник Запорізької ОВА.

Також ворог продовжує використовувати українську молодь для власних цілей. Йдеться про мілітаризацію, починаючи з учнів перших класів захоплених шкіл і продовжуючи юнаками, які навчаються у захоплених ЗВО.

«Учнів та студентів масово залучають у мілітарні організації «Юнармія», «Юг молодой». Один з основних предметів у школах –загальна військова підготовка, де хлопців і, навіть, дівчат, вчать керувати дронами та поводитися з військовою зброєю. Тож мілітаризація молоді проводиться повним ходом», – наголошує очільник області.

Наступне – величезний дефіцит кадрів на ТОТ, зокрема лікарів, вчителів, прокурорів, суддів тощо.

За словами Івана Федорова, сьогодні єдиний шлях, яким ворог розв’язує цю проблему, це завозить на ТОТ людей з інших регіонів РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 255 квартир і будинків: окупаційна влада хоче привласнити майно жителів Херсонщини – перелік адрес

Про це повідомляв і Центр журналістських розслідувань. Зазначалося, що вже найближчим часом на так звані «новые территории» збираються завезти з Росії 10 тисяч фахівців з родинами. Аби їм було де жити, окупанти прискорюють експропріацію житла українців, яке називають визнають безхазяйним, оскільки законні власники виїхали з окупації.

Фото: reuters

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів