Останніми днями події на фронті відбуваються з неймовірною швидкістю. У традиційному вечірньому відеозверненні 10 вересня Президент Зеленський повідомив, що від початку цього місяця вже звільнено близько 2 тисяч кілометрів нашої території.
Повернення під контроль України Балаклії на Харківщині підтверджено вже офіційно. Про інші міста й села, де наші воїни встановили жовто-блакитний прапор, можемо поки що лише здогадуватися зі світлин та відео в мережі.
І от на цьому етапі українців трохи «заносить»: соцмережі, пабліки, дзвінки, переписки – усюди йде масове поширення інформації про начебто деокуповані населені пункти. Але ж неодноразово вже просили – не треба цього робити, дотримуйтеся інформаційної тиші!
Тільки військові чітко розуміють, чи треба нам озвучувати, що ми вже забрали певні населені пункти, говорить радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
«Було б правильніше, щоб підтвердження конкретної інформації щодо подій на полі бою було від Генштабу чи від верховного Головнокомандувача. Це було б правильно.
Усе, що публікують наші хлопці з передової – це теж правильно, тому що вони дають емоційне сприйняття того, що відбувається зараз.
Але офіційні підтвердження, виходячи з того, що це тільки початок великого контрнаступу, мають давати тільки військові. Чому? Вони чітко розуміють, як будуть далі розвиватися події; чи треба нам анонсувати, куди ми будемо далі йти, чи ні; чи треба говорити, що ми вже забрали певні населені пункти, давати цьому підтвердження для того, щоб росіяни перекидали туди певні резерви і інше», – каже Подоляк.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр каже, що в соцмережах українці поширюють зараз багато інформації про нібито звільнені населені пункти, яка не відповідає дійсності.
«Серед так би мовити «звільнених» у ваших постах зустрічаються населені пункти, які лише частково контролюються ЗСУ і там тривають бої, а є навіть такі, звільнення яких немає в планах на найближчі дні», – пише Маляр.
Заступниця міністра оборони пояснила, коли можна говорити, що населений пункт наш, – коли населений пункт зачищений і правоохоронними органами здійснено стабілізаційні заходи.
«Тобто, якщо наші війська фізично зайшли в населений пункт, це ще не означає автоматично, що ми його контролюємо. Попереду ще можуть бути бої та чимало спеціальних заходів зі звільнення», - написала Маляр.
Що таке «наш населений пункт», вона пояснила на прикладі Балаклії.
«Кілька днів тому було повідомлення, що війська зайшли у місто. Сьогодні (10 вересня, - прим. ред.) ми остаточно встановили у місті контроль, провели всі необхідні заходи та підняли прапор – про що теж були повідомлення на ресурсах Міноборони та ЗСУ», – пояснила вона.
«Дякуємо всім небайдужим, але ми самі впораємося з психологічним тиском на ворога!» – написала Маляр і закликала українців не споживати неперевірену інформацію, а читати тільки офіційні джерела всіх органів влади військової вертикалі.
Тэги: