Правоохоронці у Херсоні затримали працівника російського

Правоохоронці у Херсоні затримали працівника російського "Промсвязьбанку"

Автор: Євген Веселов 05 Декабря 2022 17:24

За інформацією Херсонської міської ради, СБУ затримала в Херсоні екс-керівника банку, який за вказівкою гауляйтера Сальдо вводив у місті «рубльову зону».

Зловмисником виявився керівник колишньої філії підконтрольного рф «международного расчетного банка», який відкривав свої «відділення» в окупованих районах півдня України.

Скоріш за все, мова йде про російський банк «Промсвязьбанк». Нагадаємо, що окупаційна адміністрація намагалася інтегрувати фінансову систему Херсонщини до російської через налагодження роботи російського банку «Промсвязьбанк». Одним із основним інструментів таких заходів було введення так званої «рубльової зони» і от саме функціонування цієї «зони» і повинен був забезпечити цей банк. Саме з цією структурою під дулами автоматів каральні органи окупаційної адміністрації зобов’язували працювати херсонських підприємців. По суті ця фінансова установа мала на меті економічну окупацію регіону.

Сам банк - один з найбільших приватних банків у Росії. Він належить до числа 11 системно значимих банків, на частку яких припадає понад 60% сукупних активів російського банківського сектору.

Голова банку – Пьотр Фрадков. З лютого 2022 року Фрадков знаходиться під персональними санкціями Заходу.
Батько банкіра - відомий соратник російського диктатора Путіна - Міхаіл Фрадков, колишній директор Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації (2007-2016) та Голова Уряду Російської Федерації (2004-2007).
"Промсвязьбанк" потрапив під західні санкції США, Великобританії та Євросоюзу за визнання Росією "суверенітету" окупованих РФ частин Донбасу так званих "ЛНР" та "ДНР". Одразу після цього банк почав працювати в Криму. Зокрема, на початку травня "Промсвязьбанк" відкрив перші два офіси в окупованих Сімферополі та Севастополі.
Санкції проти "Промсвязьбанку" накладають максимально можливі обмеження та повну заморозку активів. Також санкції передбачають низку обмежень на проведення операцій в іноземній валюті, включаючи угоди з цінними паперами, обслуговування рахунків, а також використання карток банку на території держав, які оголосили санкції.
Банк також відключили від системи міжбанківських платежів SWIFT.

І ось саме через цю російську «фінустанову» гауляйтер захопленої частини Херсонщини Володимир Сальдо намагався облаштувати в регіоні понад 200 банківських «представництв» країни-агресора.

Таким чином окупанти планували здійснити примусове введення «рубльової зони» на окупованій території регіону і забезпечити додаткові надходження до бюджету рф. Більша частина з отриманих грошей мала йти на фінансування агресивної війни проти України.

Встановлено, що під час окупації Херсона таке завдання в українському місті виконував у тому числі колишній працівник місцевого банку, про якого і йде мова.

На початку повномасштабного вторгнення він підтримав загарбників і добровільно погодився очолити одне з відділень російської фінустанови.

Своє «робоче місце» облаштував в будівлі тимчасово захопленого українського державного банку.
Перебуваючи на «посаді», ворожий поплічник змушував місцевих підприємців переходити на комерційні розрахунки у російських рублях і відраховувати частину прибутків на користь окупаційної адміністрації.
Після звільнення Херсону зловмисник спробував «залягти на дно» в одній із міських лікарень. Однак співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права на заставу.
Заходи із викриття зловмисника проводили співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: