«Повірте, це було пекло. Але ми вистояли» – серед звільнених з російського полону є і наші земляки
Фото ілюстративне

«Повірте, це було пекло. Але ми вистояли» – серед звільнених з російського полону є і наші земляки

Автор: Марина Поліщук 24 Сентября 2022 10:15

Серед 215 полонених, яких обміняли 21 вересня, є і наші земляки – із Херсона та Миколаєва.

Нагадаємо, 21 вересня Україна повернула з російського полону 215 захисників Маріуполя, серед них і 108 військових «Азову». Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ. В обмін на українських захисників Україна передала РФ 55 російських полонених і Віктора Медведчука.

Додому, в Україну, повернувся і херсонець Олександр Вороненко, який захищав Маріуполь і поранений потрапив у російський полон.

Олександр повідомив «Суспільному», що серед звільнених він не один херсонець. Зараз хлопці проходять медкомісію.


Захисник Маріуполя херсонець Олександр Вороненко

«Почуваюся чудово, бо я вдома. Але попереду лікування, психологічна реабілітація. Планів поки що не роблю, багато чого залежить не від мене», - сказав Олександр.

Повернувся з російського полону й Артем Дибленко з Миколаєва. На своїй сторінці у Фейсбук він розповів, як пережив те пекло, і показав, як виглядає після полону, пише rbc.ua.

Артем розповів, що після оборони «Азовсталі» росіяни намагалися знищити його в полоні, вони морили його голодом, били палицями протягом чотирьох місяців.

«Я повернувся. Якщо пекло існує, то я побував у ньому двічі. Спочатку Маріуполь та "Азовсталь", які російські пі*араси буквально рівняли будинок за будинком, будинок за будинком. Потім російське СІЗО, де російські пі*араси намагалися вже "зруйнувати" мене та сотні моїх побратимів. Били чим тільки можна - руками, ногами, палицями, били струмом, морили голодом», - розповів військовий.

«Чотири місяці, день у день. Я не розповідатиму в деталях, як проходив мій день. Повірте, це було пекло. Але я вистояв. Мої побратими вистояли. Хоча когось уже немає в живих», - додав він.

Артем зазначив, що показує свої фото не для того, щоби його пошкодували, а щоб зрозуміли, що там відбувалося.


Артем Дибленко показав, як він виглядає після російського полону. Фото: facebook/polite.sniperr

Боєць пояснив, що залишив на «Азовсталі» всю свою амуніцію, з якою пройшов Донецький аеропорт. Він не хотів, щоб вона дісталася росіянам. Зараз Артем хоче повернутися на фронт, і для цього йому потрібна матеріальна допомога. Реквізити вказані на сторінці Артема у Фейсбук.

Зазначимо, що Артем Дибленко з 2014 року захищав Україну в АТО, також він тримав оборону Донецького аеропорту разом з іншими кіборгами. На початку повномасштабного російського вторгнення він у лавах 36-ї окремої бригади морської піхоти вирушив на захист Маріуполя.

Приєднуйтеся
до Telegram-каналу 
«Херсонська Гривна» 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів