Попередження про ядерну катастрофу в Україні. Що 8 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

Попередження про ядерну катастрофу в Україні. Що 8 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

Автор: Марина Поліщук 09 Августа 2022 22:07

Тема війни в Україні щодня активно висвітлюється в засобах масової інформації світу. Що саме про війну РФ проти України писали на перших шпальтах газети різних країн - регулярно аналізує член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

Нижче до вашої уваги - перші шпальти декількох газет за 8 серпня 2022 року та огляд цікавих матеріалів, що стосуються війни Росії в Україні. 

Велика Британія. Financial Times 


Західні країни все більше стривожені зв'язками, що поглиблюються між президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом і його російським колегою Володимиром Путіним.

У колонці йдеться про те, що офіційні особи стурбовані обіцянкою двох лідерів розширити співпрацю в галузі торгівлі та енергетики. Деякі навіть підвищують ризик заходів у відповідь проти Туреччини, якщо вона допоможе Росії ухилитися від санкцій, введених через вторгнення в Україну.

Велика Британія. The Daily Telegraph


«КУХАР ПУТІНА» ЇЗДИВ ПО В'ЯЗНИЦЯХ ДЛЯ ВЕРБУВАННЯ НОВОБРАНЦІВ

Євген Пригожин особисто їздив російськими в'язницями, щоб вербувати ув'язнених у бійці агентства Вагнера

Кремлівський чиновник, відомий як «кухар Путіна», особисто відвідав російські в'язниці, щоб завербувати 1000 ув'язнених для боротьби на боці його групи найманців Вагнера в Україні, повідомив російський опозиційний сайт.

Разом із благодійною організацією «Російське сидіння», яка підтримує сім'ї засуджених, новинний сайт «Верстка» повідомив, що Вагнер умовив до 1000 злочинців із 17 в'язниць зареєструватися воювати в Україні в обмін на зарплату та президентське помилування.

"Три ув'язнені повідомили правозахисникам, що в колонію нібито приїжджає бізнесмен Євген Пригожин", - йдеться у повідомленні. Verstka процитувала представника пана Пригожина, який сказав, що він не брав участі у вербуванні.

Ув'язнені, які розмовляли з активістами з «Російського сидіння», сказали, що головними критеріями для вербувальників Вагнера були фізичний стан і вірність «захисту Батьківщини».

«По-перше, вербувальники виявляють інтерес до засуджених за вбивства та пограбування», — повідомила Верстка з посиланням на ув'язнених. «В'язнів, які відбувають покарання за злочини, пов'язані з наркотиками та сексом, зазвичай не обирають».

Після добровольчості потенційні новобранці-злочинці також проходять негайний фізичний тест, щоб побачити, чи впораються вони із труднощами життя найманця.

«Вагнеровські вербувальники відмовляють людям похилого віку та людям з тяжкими захворюваннями. Для перевірки просять віджиматися від статі, присідати та виконувати інші фізичні вправи», - розповіли Верстці ув'язнені. Тільки після цього їх відправляють із в'язниці на початкову підготовку, а потім на фронт на Донбас, на схід України.

Але «Російське сидіння» попередила ув'язнених та їхні сім'ї, що це не легкий вихід із тюремного ув'язнення. На своєму сайті йдеться про те, що всі обіцянки Вагнера та інших угруповань російських найманців під назвою «Щит», «Слов'янський корпус», «Патріот» та «Редут» юридично неможливо виконати і що їм не можна довіряти.

Вагнер пропонує новобранцям 200 000 рублів (2700 фунтів стерлінгів) на місяць, президентське помилування і так звану «плату за труну» сім'ї найманця, якщо її буде вбито.

"Ми можемо порадити родичам, якщо це можливо, донести ризики до своїх близьких і постаратися відмовити їх від прийняття пропозицій найманих вербувальників", - заявили в «Російському сидінні».

Пан Пригожин — російський олігарх, який отримав своє прізвисько за те, що одного разу його сфотографували у формі кухаря, який подає вечерю Володимиру Путіну. Деякі з його різних компаній також були ресторанами та підприємствами громадського харчування.

ФБР має ордер на арешт 61-річного Пригожина, якого звинувачують у втручанні у виборчу систему США в період з 2014 по 2018 рік. ФБР заявило, що Пригожин організував своє Агентство інтернет-досліджень, щоб маніпулювати різними каналами соціальних мереж, щоб підвищити підтримку Дональда Трампа. який переміг на президентських виборах у США в 2016 р.

Пан Пригожин також отримав популярність завдяки створенню у 2014 році групи Вагнера, яку Кремль використав для виконання своєї брудної роботи за кордоном. Він відомий своєю жорстокістю та порушенням прав людини та використовувався для підтримки різних союзників Кремля в Африці та на Близькому Сході, насамперед сирійського диктатора Башара Асада.

Західна розвідка повідомила, що російська армія втратила 75 000 людей убитими або пораненими з моменту вторгнення в Україну і значною мірою покладається на Вагнера, щоб заповнити проломи у своїх передових підрозділах.

Бельгія. De Morgen


ПОЛЕ БИТВИ В УКРАЇНІ ПЕРЕМІЩУЄТЬСЯ НА ПІВДЕНЬ

Російський наступ буксує, обидві сторони у безвихідному становищі

Підпис під фото: 
Російський солдат охороняє Запорізьку АЕС, яка поступово стає лінією фронту.

Нідерланди. de Volkskrant


МАКСИМ ОРЄШКІН: РАДНИК ПУТІНА, ЯКИЙ ВРЯТУВАВ РОСІЙСЬКУ ЕКОНОМІКУ ТРЮКОМ «ГАЗ ЗА РУБЛІ»

Прогнозований крах російської економіки ще не відбувся. За це Путін вдячний своєму раднику з економічних питань Максиму Орєшкіну. Він очолює групу молодих російських технократів, які роблять можливими путінські репресії та війну.

Ірландія. Irish Times


Енергетичний наглядовий орган ООН заявив, що бої навколо найбільшої в Європі атомної електростанції представляють «дуже реальний ризик ядерної катастрофи».

Італія. Corriere della Sera


УКРАЇНА. БІЙ НАВКОЛО ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ, РЕАКТОР ЗУПИНЕНО. ЯДЕРНИЙ КОШМАР ПОВЕРНУВСЯ

Ядерний ризик повернувся до України. Москва та Київ звинувачують один одного. У центрі залишається Запорізька АЕС, де продовжується перехресний вогонь військових.

На українській шахівниці маячить ядерний ризик. Ризик того, що Москва та Київ звинувачуватимуть один одного, змішуючи військову пропаганду та реальну тривогу у вкрай нестійку суміш, яка знову і знову викликає занепокоєння вищих міжнародних організацій.

Росіяни та українці звинувачують один одного у використанні ядерних об'єктів як щит для прикриття своїх військових операцій. Сам Рафаель Ґроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (AIEA), вже три дні вимагає, щоб група його експертів виїхала на місце для перевірки ситуації.

У центрі проблеми залишається атомна електростанція «Енергодар» у центрально-південному районі Запоріжжя: величезний цивільний комплекс із виробництва енергії, який із шістьма реакторами є найпотужнішим у Європі. Коли його на початку березня окупували російські війська, побоювалися неминучої катастрофи. У Києві божевілля російських бомб, випущених прямо по реакторах і полях з радіоактивними відходами, вивільнило примару катастрофи «в сто разів серйознішу», ніж чорнобильська ядерна катастрофа 1986 року.

Вже тоді Гроссі просив дозволу приїхати туди особисто. Але війна довкола і серйозність російської агресії унеможливили. Потім AIEA підтвердив, що радіоактивного витоку не було. Однак Київ зажадав, щоб візит відбувався у супроводі його солдатів, щоб не гарантувати легітимність цілей Путіна.

«У бетонних щитах і навколо реакторів, ймовірно, не менше 250 російських бомб, що не розірвалися. Російська політика в Енергодарі просто злочинна», — заявив наприкінці квітня Corriere della Sera Петро Котін, який багато років керував заводом, який нині очолює українське атомне агентство «Енергоатом».

Сьогодні AIEA, як і раніше, повторює, що не реєструє радіоактивних витоків. Проте військовий конфлікт знову розгоряється довкола. Українці, які готуються повернути собі Херсонську область, південь Запоріжжя та ворота до Криму, змушують росіян відреагувати, розширивши бойові дії на північ, навіть націлившись на Кривий Ріг, навіть із наміром розсіяти протиборчі сили. Тому вже близько тижня представники Києва звинувачують ворогів у тому, що вони розмістили артилерійські та ракетні установки на периметрі заводу. З розрахунком на те, що українці не змогли б атакувати без ризику заподіяння ядерної аварії. Можливо, деякі бомби зруйнували лінії електропередач навколо реакторів, що призвело б до пошкодження. Москва звинувачує українців, які відповідають, що стріляли самі росіяни. 

Схоже, що один із реакторів перестав функціонувати. Сотні українських техніків досі залишаються, щоб підтримувати роботу (до 24 лютого їх було близько 1500), багато з яких були змушені залишитися окупантами. Деякі з них стверджують, що у підвалі заводу ховаються російські солдати.

Президент Зеленський вкотре говорить про «російський ядерний тероризм». Європейська дипломатія та американський уряд також вказують пальцем на Путіна. «Правила ядерної безпеки безвідповідально порушуються. Ще один приклад того, як Росія не дотримується міжнародних угод», — вважає голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.

Грузія. The Messenger

МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ ОПРИЛЮДНИЛО ЗАЯВУ НА ПІДТРИМКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ ГРУЗІЇ ДО 14-Ї РІЧНИЦІ РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ДО ГРУЗІЇ

Міністерство закордонних справ України виступило із заявою на підтримку Грузії до 14-ї річниці російсько-грузинської війни 2008 року.

Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії та заявляє, що відсутність належної реакції світової спільноти на війну 2008 року призвела до російського вторгнення в Україну у 2014 та 2022 роках.

На думку Міністерства закордонних справ України, території Грузії та України мають бути деокуповані, а російські військові злочинці мають бути притягнуті до відповідальності. МЗС України також пише, що Росію-агресора можуть зупинити єдність міжнародного співтовариства, санкції проти Росії та допомога постраждалим від російської агресії країнам.

«7 серпня 2022 року виповнюється чотирнадцять років з початку збройної агресії Російської Федерації проти Грузії. Досі Росія продовжує свою агресивну політику проти Грузії, тримає під окупацією Абхазію та Цхінвальський регіон / Південна Осетія грубо порушує права людини на цих грузинських територіях.

Україна твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Не отримавши належної відповіді міжнародної спільноти на свою агресію проти Грузії у 2008 році, Росія продовжила агресію проти України у 2014 році. Вона окупувала Крим, а також частину Донецької та Луганської областей. З 24 лютого 2022 року Кремль веде повномасштабну війну проти України.

Ми переконані, що спільними зусиллями міжнародної спільноти можливо зупинити агресивну політику Російської Федерації, повне дотримання санкцій проти Росії та всебічна підтримка з боку країн, які потерпають від російської агресії.

Росія повинна деокупувати грузинські та українські території. Російські військові злочинці мають бути притягнуті до відповідальності». Про це йдеться у заяві МЗС України.

7 серпня 2008 року давній російсько-грузинський конфлікт переріс у відкриту військову агресію з боку Росії, яка призвела до сотень смертей, етнічних чисток і окупації Росією двох регіонів Грузії.

Внаслідок інтервенції російських окупаційних військ загинуло 228 мирних жителів Грузії, 170 військових і 14 поліцейських. 150 000 людей покинули свої домівки, і більшість із них досі переміщені.

Литва. Kauno Diena

ДІЯТИ ПРОТИ ЛИТВИ - ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА КРАЇНИ

Після поїздки членів асоціації Альгірдаса Палецького до Москви деякі парламентарі заговорили про депортацію таких осіб з Литви. Однак не всі політики та політологи в захваті від цієї ідеї. «Мирна місія» групи громадян Литви до Білорусі в січні цього року не викликала серйозного резонансу ні в литовському суспільстві, ні серед політиків.

Хоча тлумачити про «голодуючу Литву» білоруським пропагандистам було ласим шматочком, адже тоді сам Олександр Лукашенко пообіцяв голові «делегації» Ерікай Швенчоненій, що гречаної крупи для литовців не пошкодують.

Зараз після перебування в Росії представників асоціації ув'язненого за шпигунство А. Палецкіса заговорили про депортацію таких громадян з Литви, навіть про позбавлення їх громадянства.

РОСІЙСЬКА ОКУПАЦІЙНА АРМІЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ ЗАПОРІЗЬКІЙ АЕС (заголовок-анонс)

Швейцарія. 20 Minuten - Zurich

РАДІОАКТИВНА НЕБЕЗПЕКА - ОБСТРІЛ АЕС

Москва і Київ вдруге за кілька днів звинуватили один одного в обстрілі Запорізької АЕС на півдні України. Українська армія здійснила ракетний обстріл території АЕС, повідомляє російське інформагентство "Інтерфакс".

Українська атомна агенція «Енергоатом», натомість, звинуватила Росію в обстрілі самого майданчика. Влада пише в Telegram: «Мабуть, цілили саме по контейнерах з відпрацьованими тепловиділяючими елементами, які зберігаються поруч. Також в "Енергоатомі" повідомили, що незадовго до вибуху сотні членів російського екіпажу сховалися в бункерах. Інформацію, надану обома сторонами, спочатку не можна було перевірити незалежно.

За даними українського держоператора, один із ядерних реакторів був зупинений після атак у п'ятницю. Внаслідок авіанальотів була пошкоджена високовольтна лінія до сусідньої ТЕЦ і спрацювала "система аварійного захисту".

Швейцарія. Blick

ЧЕРГОВА АТАКА НА АЕС В УКРАЇНІ

Минулої п'ятниці вперше обстріляли Запорізьку атомну електростанцію на півдні України. Росія та Україна звинуватили одна одну в нападі. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) попередило про ядерну катастрофу та вимагало доступу до атомної електростанції, яку окупували російські війська. 

Як повідомляє Інтерфакс, українська армія вночі ракетно обстріляла АЕС. Українське ядерне відомство, натомість, звинувачує росіян в обстрілі об’єкта. Президент Володимир Зеленський (44) закликав ЄС ввести нові санкції проти Росії: «Ядерний терор Росії вимагає більш жорсткої відповіді міжнародної спільноти».

Швейцарія. Neue Zürcher Zeitung

ВИРІШАЛЬНА БИТВА НАВКОЛО ХЕРСОНА

АГЕНТСТВО З АТОМНОЇ ЕНЕРГІЇ ВИМАГАЄ ДОСТУПУ ДО ЗАВОДУ У ЗАПОРІЖЖІ (колонка)

Глава відомства сумнівається, що після обстрілу зберігається експлуатаційна безпека. У вихідні генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі вкотре звернувся з дуже наполегливим проханням відвідати Запорізьку АЕС, яку було окуповано російськими військами.

Швеція. Göteborgs-Posten

ГОТОВИЙ ВИТРИМАТИ ГАЗОВУ АТАКУ

Шведські збройні сили навчають солдатів ополчення захисту від біологічної, хімічної та ядерної зброї на полігоні у Віллінгсберзі. Співробітники Home Guard можуть бути відправлені першими у разі сигналів про те, що відбувається щось підозріле.

Картина погроз проти Швеції останнім часом змінилася. Крім звичайних або ядерних бойових дій існує також ризик хімічної зброї, такої як бактерії в питній воді або нервово-паралітичний газ. Наприклад, лише кілька грамів отруйного ботулотоксину, який міститься в ботоксі, можуть вбити все населення Швеції.

Хімічні атаки також були спрямовані проти окремих осіб, таких як критик російського режиму Олексій Навальний, отруєний нервово-паралітичною речовиною.

За даними дослідницького інституту Total Defense, здатність Швеції захистити себе у разі ядерної, хімічної чи біологічної атаки "сильно зменшилася".

Ось чому ополчення у лісах Нярці тренується, як упоратися з газовою атакою.

- Ми маємо бути готові до гіршого, якщо станеться найгірше, - каже інструктор Пер Броден.

Бактерії, від яких люди хворіють через питну воду, нервово-паралітичні гази, що паралізують дихальну систему, і ядерну зброю, здатну вбити тисячі людей і заразити великі території. Це загрози, до яких навіть шведська оборона має поставитися серйозно у нинішній ситуації у світі. - Ми маємо бути готові до гіршого. Це те, що говорить інструктор Пер Броден, коли ополчення тренується у довколишніх лісах.

Газ, газ, газ, кричить солдат, одягнений з голови до ніг у гумові чоботи, карбоновий одяг камуфляжного кольору, гумові рукавички, дощовик та протигаз. При цьому солдат Якоб падає у траву і лежить без руху. Проходить кілька секунд, перш ніж інші сили розуміють, що сталося, і кричать про парамедиків.

Хтось дістає ін'єктор і вводить антропін, який повинен нейтралізувати нервово-паралітичну отруту, у праве стегно Джейкоба. Його витягають із району на зелених м'яких ношах, але з ним неможливо зв'язатися. Щодо рації загону повідомляють, що медичного транспорту немає — вони мають самі вивезти Якоба з небезпечної зони.

«Вчення скасовано», — кричить Крістер Кулландер, командувач боєм і взаємодією з хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз, ХБРЯ, через кілька хвилин.

Коли сили самооборони Західного військового округу стягують маски та рукавички, на шкірі блищить піт. На плечах висять жилети з сумками та відділеннями, заповненими боєприпасами, засобами зв'язку, водою, аптечками та зброєю. Обладнання, мабуть, важить близько 30 кг.

В одному з мішків також знаходиться обладнання, що вказує, в тому числі невеликі липкі нотатки, які прикріплюються до палиць або черевиків, щоб можна було прочесати місцевість. Записка тепер забарвлена ​​в рожевий колір, сигналізуючи про гірчичний газ нервово-паралітичної дії.

Пол Лундін, інструктор взводу ХБРЯ у Гетеборзі, каже, що інші нервово-паралітичні гази, які можна використовувати на війні, — це, наприклад, зарин, газ VX та Новітйок.

- Бувають як точні атаки, і дуже широкі атаки. Противник дійсно може адаптувати атаки за допомогою зброї ХБРЯ. Це залежить від того, яку тактику, який ефект та стратегію вони хочуть.

Серед бойових отруйних речовин на одному кінці спектру знаходиться отруйний токсин ботулінічний, що міститься в ботоксі. Усього кілька грамів, приблизно стільки, скільки важить малина, можуть вбити все населення Швеції.

На іншому кінці знаходяться, наприклад, небезпечні промислові хімікати або сльозогінний газ, які знижують працездатність, дратуючи очі, шкіру та легені чи викликаючи нудоту — тобто роблять їх менш корисними у бою.

- У нашому випадку не секрет, що саме Росія має РХБЯ-можливості, розташовані в безпосередній близькості. Отже, саме від них ми захищаємося, — каже Пол Лундін.

Він додає, що коли справа доходить до ядерної зброї, у США її стільки ж, скільки у Росії.- Час миру скінчився. Тепер вони вступили у нову еру холодної війни.

Відповідно до звіту Total Defense Research Institute, FOI, здатність Швеції захистити себе у разі ядерної, хімічної чи біологічної атаки була «сильно знижена» у зв'язку з роззброєнням оборони у 1990-х роках. Але останнім часом картина погроз змінилася.

- На міжнародному рівні насамперед хімічні речовини використовуються більш проблематичним чином. І Швеція не знаходиться в міхурі, але пов'язана з погляду політики безпеки, тому цей образ також впливає на Швецію, каже Магнус Нормарк, аналітик образів загроз у FOI.

В останні п'ять років хімічні атаки були направлені проти конкретних осіб.

Кажуть, що критик російського режиму Олексій Навальний отримав нервово-паралітичну речовину «Новачок» у труси, але всупереч усім вижив.

Сергія Скрипаля, який шпигував за Росією на користь Великобританії, і його дочку піддали тій же отруті в англійському Солсбері. Вони теж вижили. Але флакон від парфумів, який пов’язують зі злочином, знайшов у смітнику в комісійному магазині 46-річний британець. Він віддав його своїй дівчині, яка швидко померла після того, як бризнула рідиною собі на зап'ястя.

Однак це була інша отрута, VX, яка спричинила швидку й болісну смерть зведеного брата диктатора Північної Кореї Кім Чен Нама в аеропорту Куала-Лумпура в 2017 році. Двох жінок заарештували, але зараз вони обидві на волі.

«Навіть якщо було кілька осіб, це свідчить про те, що вони мають можливість використовувати цей тип речовини, а також не мають порогу, щоб робити це, коли вважають за потрібне», — каже Магнус Нормар.

Він зазначає, що війна в Україні посилила занепокоєння щодо цього типу зброї – наприклад, що Росія порушить міжнародні конвенції щодо хімічної зброї – навіть якщо вона не використовувалася під час вторгнення.

«Росія все ще використовувала бойові хімічні речовини в цих вбивствах і замахах на вбивства, тож ви можете подумати про те, що ці правила означають для Росії у випадках, коли вони мають дуже важливі стратегічні інтереси», — каже він, додаючи, що це саме те, що зараз створює заклопотаність.

З початку громадянської війни в Сирії як режим, так і певні групи в країні звинувачують у використанні газоподібного хлору та зарину, які також використовувалися під час Другої світової війни. Останній справді є промисловим хімікатом, але може смертельно задушити людей.

На запитання, чи є цей тип ворогів абсолютно невидимим, відповідь – ні.

- Ви повинні мати можливість випити зарин, не помітивши цього. Але деякі мають слабкий запах, смак і колір, каже Пол Лундін.

Деякі види хімічної зброї швидко зникають, а інші залишаються надовго. Симптоми можуть бути серйозними, залежно від дози, і варіюватися від нудоти до паралічу дихання.

- Ви дуже швидко отримуєте симптоми від цих нервово-паралітичних газів.

У Віллінгсберзі є кілька вправ під літнім сонцем. На складі кілька солдатів відслідковують радіоактивність, блокують і вішають білу табличку з написом «Атом». Вони навчаються тому, що робити у разі ядерної атаки, а також сценаріям, пов’язаним із ядерними аваріями та радіацією з інших джерел.

З війною в Україні актуальні як атаки з використанням ядерної зброї, так і атаки на АЕС. Серед іншого, раніше повідомлялося про те, що радіація від Чорнобиля зросла і що була атакована велика Запорізька АЕС. Крім того, Володимир Путін наказав привести в підвищену готовність російські ядерні сили.

Лише двічі у світовій історії ядерну зброю використовували у війні, обидва рази під час Другої світової війни, і обидва рази президент США Гаррі С. Трумен віддав наказ про напади на Японію.

Трохи далі в березово-сосновому лісі ще один загін вступає в перестрілку з трьома диверсантами. Диверсанти тікають у ліс, залишаючи пінопластові ящики з білим порошком. Можливо, це бактерії сибірської виразки чи чуми, призначені для джерела води поблизу.

Трьох диверсантів звуть Ніклас, Стефан і Стефан, і насправді вони є трьома хорошими друзями з батальйонів Еребру та Карлскога. Тепер у них було чисте борошно в мішках, але те, що називається біологічною бойовою зброєю, часто складається з різних вірусів, бактерій і токсинів. Дуже невеликі кількості можуть мати серйозні наслідки для людей, громад і навколишнього середовища, особливо якщо вони забруднюють питну воду або їжу.

Навіть під час цієї вправи бійцям стає тепло, пульс прискорюється так само, як і дихання, у щільно прилягаючих масках важко спілкуватися і з тієї ж причини обмежена видимість.

- Це помічаєш лише тоді, коли все знімаєш. Тоді ти дивуєшся, як, чорт забери, ти все це обійшов, — каже Емма, один із солдатів Головної гвардії, знімаючи шар за шаром після вправи.

Вона працює інженером в Еребру, але вирішила приєднатися:"Ми повинні бути готові зустрітися з найгіршим, якщо станеться найгірше. Ми повинні бути готові, щоб мати можливість показати наші можливості, і ми повинні зробити так, щоб нападник не захотів напасти на нас.

- Війна в Україні все це актуалізувала. Ми повинні це знати. Я хочу як дізнатися більше, так і допомогти навчити інші батальйони, щоб вони вміли справлятися з цим, – каже вона, додаючи, що обладнання існує, але потрібно поширювати знання про те, як воно використовується.

Вона продовжує: – Легше побачити, чи котиться танк, ніж летить невидимий газ. Це ускладнює роботу, і ми повинні довіряти нашому обладнанню.

Швеція. Aftonbladet

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО ЯДЕРНУ КАТАСТРОФУ В УКРАЇНІ

- Запоріжжя постраждало від обстрілів

- МАГАТЕ: ризик дуже реальний

За даними України, внаслідок обстрілів у п'ятницю було серйозно пошкоджено частини Запорізької АЕС. Глава МАГАТЕ попереджає про "дуже відчутний ризик ядерної катастрофи".

Німеччина. Augsburger Allgemeine

ЗАТИШШЯ ПЕРЕД БУРЕЮ

Підпис під фото: 
Під час бойового затишшя цей військовий на південному сході України намагається трохи відпочити. Він є частиною підрозділу, сама назва якого викликає спогади про Французький іноземний легіон - 200-річний міф, настільки ж легендарний, як і суперечливий. В Україну воїни Інтернаціонального легіону приїжджають з Колумбії та США, з Португалії, Іспанії, Австралії, Нової Зеландії, Польщі та багатьох інших країн. Наш репортер Тілль Майєр зустрівся з деякими з них і описав, що означає захищати країну, яка не є твоєю, і як швидко спроба відвоювати село може призвести до втрат. Американці в Легіоні воювали в Іраку та Афганістані. Однак більшість німців, які до неї приєдналися, вже повернулися додому. Один офіцер скаржиться, що вони не мали справжнього бойового досвіду…

ОБ'ЄДНАНІ ПРОТИ ВОРОГА (стаття)

В Україні військові з 55 країн підтримують вітчизняні збройні сили в міжнародному легіоні. Чому вони це роблять? Наш репортер супроводжує загін на передовій, який намагається відбити село. День буде програшним

Посеред ночі, за кілька годин до бойових дій: солдати Інтернаціонального легіону збираються в залі. Жодне яскраве світло не повинно видавати їх положення. Атмосфера напружена.

Тарас Шевченко похмуро виглядає з рами картини в хутряній шапці та густих вусах. Він стоїть на курній землі у великій залі. Бетон під ним, бетон ліворуч, бетон праворуч. Письменнику (1814-1861) в Україні вшановують 1100 пам'ятників. Навряд чи знайдеться місто, де б його не було видно на видному місці. Митець – національний герой. Мабуть, як український патріот, він би пишався тим, що знайшов тут гідне місце серед ящиків з боєприпасами, кулеметів і ПТРК. Сабиржан ставить свічку перед масивним олійним портретом. Вона горить за друга, який щойно загинув. На обличчі поета мерехтить сяйво.

На складі солдати чекають на розгортання. Мета — відбити село за кілька кілометрів і відкинути позиції росіян на схід. До початку місії залишилося зовсім небагато часу.

Здалеку чути артилерійський вогонь. Глухий гул. Провісники майбутнього. Чоловіки намагаються виспатися. Або хоча б заспокоїтися. Вони розгорнули свої спальники. Скоро спати не буде часу та можливості. Це всі знають.

Молодий португалець, стоїть посеред залу з оголеними грудьми. Живіт, груди і спина покриті татуюваннями. «Я не можу знайти спокою. Уже забагато адреналіну в організмі, — каже він, хрипко сміючись. Бійці цього підрозділу походять з Колумбії, США, Португалії, Іспанії, Австралії, Нової Зеландії, Польщі та Білорусі. Вони звуть себе «Інтернаціональний легіон» Українських територіальних військ. За словами речника, тут представлені 55 націй.

Сабиржан знову намагається привести свої думки в порядок. Він вдумливий молодий чоловік, 23-річний хлопець родом з Казахстану. 15 років тому його мати вийшла заміж за українця. Сабиржан виріс у Києві та вивчав міжнародні відносини в Ягеллонському університеті в Кракові, Польща, та Льовені, Бельгія. «Я вірю в відкритість. Мені це подобається в Україні. Люди люблять свою країну і радо діляться цією любов'ю з іншими. Я був маленьким хлопчиком, який приїхав до них із Казахстану. Я навчився цінувати Україну та її людей», – пояснює 23-річний хлопець.

Сабиржан бачить, що путінська Росія виступає за протилежне: за агресивний, обмежений націоналізм, який не терпить нічого поза собою. «Путіна треба зупинити зараз. Інакше закінчиться свобода для всієї Європи. Я сподіваюся, що люди в Німеччині теж це розуміють. Нам терміново потрібно більше важкого озброєння».

Останнім часом частина воювала у Сєвєродонецьку. Зараз вона на фронті на південному сході. «Гарні хлопці загинули», — каже Сабиржан. 

«До речі, американці придумали взяти з собою Шевченка. Картину їм передали на Донбасі. Тепер поет супроводжує нас, — він показує на трьох чоловіків, які розбили табір прямо біля голої стіни. Американці – добре вишколені військові. Під час розмови швидко з'ясовується, що вони професіонали військового ремесла і вже воювали в Іраку та Афганістані. «Тепер ми тут захищаємо свободу», — пояснює один із них.

Їхня оплата офіційно відповідає зарплаті українських військових. Він класифікується за ступенем небезпеки. Є до 2500 євро для рядових, які воюють безпосередньо на фронті. Це значно менше, ніж оплата міжнародних охоронних і військових компаній, які відправляють своїх найманців в операції по всьому світу.

Залежно від досвіду і спеціалізації заробіток там часто в рази вище.

В Інтернаціональному легіоні іноземці зобов’язані вступати до Української армії. Російська сторона неодноразово відмовляла учасникам легіону в статусі комбатантів за міжнародним гуманітарним правом. Хоча сумнозвісні найманці Вагнера воюють на боці Росії, їх помітили в Україні та дислокуються в Сирії та Африці. На відміну від Легіону, вони офіційно не є частиною збройних сил.

Однак з юридичної точки зору члени Інтернаціонального легіону є комбатантами. Це також підтверджує відомий експерт з міжнародного права, професор Даніель-Еразмус Хан з Університету Бундесверу в Мюнхені: «Члени Міжнародного легіону захищені як комбатанти міжнародним гуманітарним правом. Вони входять до складу Збройних Сил України». 

Однак легіонери повинні «очолювати особу, відповідальну за своїх підлеглих, носити постійний розпізнавальний знак, який можна впізнати здалеку, відкрито носити зброю та вести бойові дії в відповідно до міжнародного гуманітарного права». Цього вимагають Гаазька конвенція про сухопутні війни 1918 року та Женевська конвенція про військовополонених 1949 року.

Волонтери з країн колишнього Радянського Союзу та ближнього зарубіжжя волонтери допомагають Україні з переконань. Вони бачать російське вторгнення як пряму загрозу власній батьківщині. У Міноборони не розголошують, скільки зараз бійців Легіон. Однак, за різними даними, через важкі бої багато легіонерів знову покинули Україну.

Ризик високий не тільки в бою. У самопроголошеній Донецькій народній республіці нещодавно засудили до страти легіонерів як "терористів". Зараз Україною поширюється відео, на якому видно, як російські військові катують українського полоненого. Такі записи неможливо перевірити незалежно. Але вони впливають на таких, як Сабиржан. Про це говорить і його зачіска. 

Поглянувши в зал бачу: чи то з Грузії, чи з Колумбії, майже всі мають коротку стрижку. Тільки не 23-річний. «Іноді я не знаю, чи буду жив наступного дня. Тепер я просто хочу вижити, вибратися звідси в цілості і водночас залишитися людиною. Ось чому я ношу довге волосся. Тому що я не хочу забувати, що до війни було інше життя», — потім солдат вибачається. Він хоче трохи більше часу для себе.

Трохи згодом із залу виходять інші солдати. Їх поділять на чотири групи. «Один — рухатися в село, ще два — наступати проти російських позицій зовні. Четвертий координував наступ зі стратегічно вигідної позиції. Нас підтримує артилерія та українські підрозділи», – пояснює Георгій. 26-річний хлопець є заступником командира частини. Як і всі старшини Легіону, він українець. Він помітно пишається такими солдатами, як Сабиржан. «Це гарний молодий чоловік», — каже також дуже молодий офіцер, який командує людьми, ровесниками яких могли б стати його батьки.

«Нелегко взяти на себе стільки відповідальності. Саме тому, що завдання, яке вам належить виконати, вимагає людських життів. Це важка боротьба", - пояснює він. 

«Якийсь час тому у нас були деякі колишні солдати Бундесверу, які також були дислоковані в Афганістані. Спочатку вони з гордістю розповідали про пережите. Але їм довелося швидко зрозуміти, що вони не мають реального бойового досвіду. Принаймні порівняно з тим, що їм тут доводиться пройти. Вони недовго пробули в нас і повернулися до Німеччини». Зараз він задоволений своїми військами. Чоловіки досвідчені і мали важкі завдання.

Джордж прощається. Солдати зникають з автоматами Калашникова та портативними кулеметами в старих зелених автобусах VW. Він до пункту збору для атаки. По дорозі туди машини мало захищені, броні взагалі немає. Кожна куля Калашникова пробиває сталь бічних стінок. Через лобове скло одного з мікроавтобусів уже пройшла куля. Машини зникають з приміщення в хмарі пилу.

Сабиржана призначають до командного загону. Він чекає до ночі. У залі непроглядна темрява. Жодне світло не повинно видавати розташування, російська артилерія розстріляла б зал дощенту. Тож солдати здебільшого ставлять підсвічування на касках на червоний режим, що світиться. Уламки світла мерехтять по підлозі. Остання коротка зустріч. Потім їде в ніч на трьох машинах.

За кермом – білорус Андрій. За фахом лікар. Роками практикує в Києві. «Я тут, тому що побачив в Україні, наскільки цінна свобода. Настільки відрізняється від моєї старої батьківщини, де панує диктатура», — каже він, поки машини рухаються.

Американці в загоні вже повоювали в Іраку та Афганістані

Фари в автомобілі замасковані, вони небезпечні джерела світла до наступної ділянки траси. Вони вимикаються скрізь, де місяць висвітлює навіть досить близько, щоби можна було їхати. В іншому випадку авто має їхати з паркувальними вогнями.

Машини тремтять пустельними населеними пунктами, вибоїстим асфальтом. Потім він спускається з дороги і виїжджає на луг. Водій виходить із машини та дає сигнал іншим. Солдати виходять у ліс. Швидкими кроками рухаємось, 20, 30 хвилин крізь темряву. Аж до позиції української армії, яка служитиме командним пунктом.

До запланованого штурму села ще дві-три години. У лісі тиша. Потім перші кулі розривають спокій. На землі в ямі Сабиржан працює по рації зі своїм командиром. У канаві на узліссі двоє солдатів спостерігають за тим, що відбувається в бінокль. Ще один запускає дрон. Українські кулемети ведуї вогонь із найближчих позицій, підтримуючи атаку. У повітрі ревуть ракети, чути шипіння снарядів. Росіяни відповідають тим самим. Але вони не можуть визначити ні командний пункт, ні розташування кулеметів. От і свистять гранати над головою 23-річного. фуууууууу-фиииииииииииииии

Солдати опускають голови. Вибух чутний із лісу. Український солдат лежить в осколковій канаві та затикає вуха. Сабиржан на радіо. Він нервує і викурює одну цигарку за іншою. Новини, що тріщать по радіо, частково невтішні. Село взято, крім будинку, в якому засіла жменька російських солдатів. Це повідомлення про успіх. Але дві російські позиції не вдалося захопити, як сподівалися раніше. Йде запеклий бій. Вбито білоруського легіонера. Джордж серйозно поранений, як і два інші товариші.

Люди на наглядовій посаді бачать у бінокль, як солдатів відводять у безпечне місце. Авто «Фольксваген» мчать по лужку на повній швидкості. «Принаймні село вільне», — радісно каже Сабиржан. Але вже наступного дня постає загроза контратаки російської армії.

Сабиржан запалить ще хоч одну свічку перед портретом Шевченка. Якщо все піде добре і він вийде з бою цілим і неушкодженим.

Німеччина. Der Tagesspiegel

РЕАЛЬНА НЕБЕЗПЕКА ЯДЕРНОЇ КАТАСТРОФИ

Міжнародне агентство з атомної енергії попереджає про нові атаки на найбільшу в Європі атомну електростанцію в Україні

Після обстрілу Запорізької АЕС на півдні України Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) попередило про небезпеку ядерної катастрофи величезних масштабів. Генеральний директор Рафаель Гроссі підкреслив, що така катастрофа матиме наслідки далеко за межами України. Він дуже стурбований. «Будь-який військовий вогонь, спрямований на об’єкт або з нього, буде грою з вогнем із потенційно катастрофічними наслідками», — сказав Гроссі. Він говорив про «дуже реальну загрозу ядерної катастрофи».

Найбільша атомна електростанція в Європі була захоплена російською армією в березні, але буде продовжувати експлуатуватися українською державною компанією «Енергоатом» та її персоналом, який перебуває під російським командуванням. 

Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в бажанні спровокувати катастрофу та закликав до нових санкцій ЄС. "Ядерний тероризм Росії вимагає більш жорсткої відповіді міжнародної спільноти", - зазначив Зеленський у TwitterУкраїна та США звинувачують Росію в тому, що вона зловживає АЕС як захисним щитом для обстрілу власної артилерії по підконтрольних Україні територіях. Росія це відкидає.

Проте на вихідних на відеозаписах було видно, як на об’єкт завозять військову техніку, а також повідомлялося про мінування. Використання атомної електростанції як військової бази суперечило б усім міжнародним нормам і збільшило б ризик небажаних інцидентів.

У п'ятницю Енергоатом вимкнув один із шести реакторів після того, як важлива високовольтна лінія була пошкоджена артилерійським обстрілом і сталася пожежа. У місті Енергодар часом зникало електропостачання. За даними Енергоатому, радіоактивності не було. У суботу під час чергового нападу на Запорізьку АЕС постраждав співробітник. Україна і Росія звинувачували одна одну в загрозі ядерної катастрофи.

Федеральний уряд також стурбований розвитком подій. "Ми з великим занепокоєнням спостерігаємо за ситуацією навколо Запорізької АЕС", - заявила Tagesspiegel прес-секретар міністра Штеффі Лемке (Зелені). Два з шести реакторів там досі працюють.

Федеральне відомство радіаційного захисту (BfS) підкреслило, що виміряні значення на місці не вказують на те, що радіоактивність могла вийти. Однак ситуація з інформацією та даними дуже складна через війну. За нинішніх обставин для Німеччини не очікується серйозних наслідків. У разі викиду радіоактивних речовин може виникнути необхідність перевірки кормів для тварин і харчових продуктів. Відповідно до переважаючих погодних умов повітряні маси з України наразі не досягнуть Німеччини – але це може змінюватися щодня. Через небезпечну ситуацію «було забезпечено цілодобове спостереження», наголошує BfS. Окрім Запорізької АЕС, особлива увага приділяється також виведеній з експлуатації ЧАЕС, п’ятитижнева окупація якої російськими військами завершилася наприкінці березня. Найстрашніша на сьогоднішній день катастрофа на реакторі в Європі сталася в Чорнобилі в Україні в 1986 році, наслідки також відчули в Німеччині.

Україна вимагає негайного виведення російських військ з території заводу. «Місія МАГАТЕ на Запорізький майданчик була б вітаною з точки зору безпеки», – сказала речниця Мінприроди. «Наслідки прямого військового нападу на атомну електростанцію були б безпрецедентними» Це також стосується ненавмисного пошкодження чи будь-якої диверсії. Усі бойові дії із застосуванням важкого озброєння в безпосередній близькості від території заводу є неприйнятною загрозою, підкреслила вона. 

«І стрес, який екіпаж чинить лише на персонал атомної станції, збільшує ризик помилок та інцидентів».

ЩО РОБИТЬ СВІТ? – ЧОТИРИ ПИТАННЯ ЙОЗЕФУ ЙОФФЕ*

- Слідом за Ненсі Пелосі делегація Бундестагу хоче восени вирушити на Тайвань – це також давно планувалося. Піррови перемоги вільного світу перед лицем китайських військових маневрів?

- Після того, як спікер палати представників Ненсі Пелосі, номер 3 у системі США, взяла на себе зобов'язання, відступ був би жестом підпорядкування Імперії Сі. Ця «піррова перемога» — справжня політика: хтось відступає, той програє. З іншого боку, загрозливий жест Китаю може виявитися програшним. Тепер Тайваню є невідкладна причина перетворитися на захищену фортецю. Японія озброюється, великі частини світу відвертаються від Китаю та скорочують торгівлю. Силова політика провокує зустрічну силу.

- Лавров і Макрон були в турне Африкою. Ентоні Блінкен слідує на цьому тижні. Що там для кого вигравати?

- Щось хоча б символічне. Після виведення підтримуваних Радянським Союзом кубинських військ з Анголи на початку 1990-х років суперництво між Сходом і Заходом в Африці пішло на спад, за винятком Малі та кампанії бомбардувань Каддафі. Конкуренція великих держав зараз панує у всьому світі, і Африка знову стала ареною. Питання в тому, хто програє, залишаючись осторонь. Отже, повторне втручання у стилі Лаврова, тим більше, що Китай уже давно поступився територіальними придбаннями. Обережність була б розумнішою, тому що африканські режими не надаються надійними союзниками. Наступний путч змушує режими падати.

- Росіяни атакують українців, прикриваючись Запорізькою, найбільшою в Європі атомною електростанцією. Водночас у Німеччині йдеться про продовження часу роботи атомних електростанцій. Безумство?

- Одне до іншого не має жодного відношення, якщо тільки ми не думаємо, що Путін бомбардуватиме Ізар-2*, що мобілізує НАТО. Скоріше було б «божевіллям» не продовжити термін служби і тим самим збільшити екзистенційну залежність від російської енергетики. Зелені та більшість виборців також визнали це. Все просто: Путін веде криваву економічну війну проти D; ті, хто не знижує свою вразливість, ризикують процвітанням та автономією.

- Останнє слово про нові спроби Герхарда Шредера стати посередником...

- Улюблена газета нашої рубрики, «Bild», лає Шредера за те, що він назвав путінську агресивну війну помилкою. Ви можете зламати крихітний спис для «Бундесгерда»*. Це справді була помилка, серйозна помилка. Путінському бліцкригу виповнилося шість місяців; він налаштував проти себе півсвіту, загнав Швецію та Фінляндію до НАТО, його економіка занепадала. Шредер мав просто опублікувати невелике обурення відповідно до духу часу. Але це не "його справа".

* Йозеф Йоффе — член редакційної колегії Цайт і наступного тижня буде у відпустці.
* Ізар -АЕС в Німеччині.
* Бундесгерд – ще одна назва Герхарда Шредера.

Німеччина. Neue Westfälische

ОБСТРІЛИ АЕС В УКРАЇНІ ТРИВОЖАТЬ ЯДЕРНЕ ВІДОМСТВО

- Росія тисне на українську армію в Донецьку

- Після обстрілу майданчика АЕС виникли побоювання щодо ядерної катастрофи

ПОБОЮЮТЬСЯ ЗНИЖЕННЯ ВРОЖАЮ ПШЕНИЦІ (новина)

Український уряд побоюється, що врожай пшениці у 2022 році впаде на 20 мільйонів тонн, тобто на третину від рівня 2021 року. Доходи від експорту, ймовірно, впадуть приблизно на 20 відсотків.

Німеччина. Südwest Presse

АТОМНА СЛУЖБА ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО КАТАСТРОФУ

Протиборчі сторони в Україні звинувачують одна одну в обстрілах мегаатомної станції.

Туреччина. OLAY

ПУТІН ТАКОЖ ХОЧЕ

Європейська преса писала, що Росія також прагне до турецьких БППА, на покупку яких, за словами президента Ердогана, супердержави шикуються в чергу.

Британський DailyMail звернув увагу на те, які переваги Bayraktar TB2 надав Україні у війні з Росією. У новинах німецького каналу N-TV «Москва побачила, що роблять турецькі безпілотники. Мабуть, Путін хоче їх купити».

ОАЕ. Khaleej Times

ТУРИСТИЧНИЙ ПОТОК ДУБАЙ

Стрімке зростання кількості міжнародних туристів ставить Дубай на шлях досягнення амбітної мети — стати найбільш відвідуваним місцем у світі.

7,12 мільонів -  кількість міжнародних туристських прибуттів за перше півріччя ц.р

Зростання відвідувачів на 183% порівняно з 2,52 млн відвідувачів за той самий період у 2021 році

8,36 млн. прибуттів, зареєстрованих за перші шість місяців 2019 року

Частка туристів - 11% Росія, СНД і Східна Європа

У першому півріччі 2022 р - 309 тис. з Росії проти 210 тис. у 2021. Це майже на 45 відсотків більше

Кувейт. Kiewit Times

НОВИЙ УДАР ПО УКРАЇНСЬКОМУ ЯДЕРНОМУ ОБ'ЄКТУ

- Ще чотири судна, завантажені зерном, вирушили з українських портів у неділю

- Москва та Київ звинуватили один одного у новому ударі по окупованій Росією АЕС. 

«Щойно вирушила друга колона з українськими вантажами... три з Чорноморська і одна з Одеси», — написали в Telegram Мінінфраструктури Києва.

У ньому сказано, що Mustafa Necati, Star Helena, Glory і Riva Wind перевозили «близько 170 000 тонн сільськогосподарських товарів». 

Тим часом Москва і Київ обмінювалися звинуваченнями щодо того, хто розбомбив Запорізьку атомну станцію на півдні України, найбільший атомний енергетичний комплекс Європи, який перебуває під контролем Росії з перших днів вторгнення 24 лютого. Нещодавні бої на станції спонукали Міжнародне агентство з атомної енергії (Міжнародне агентство з атомної енергії) з ядерного контролю ООН попередити про «дуже реальний ризик ядерної катастрофи».

Канада. WFP

АВТОМОБІЛЬНІ БЛАГОСЛОВЕННЯ РАДІСНІ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СІМЕЙ

Це не «чари» і не захистить від штрафу за перевищення швидкості, але освячена машина може додати впевненості на дорозі, каже отець Ігор Швед.

Похмурим неділею Швед окропив святою водою близько 50 автомобілів на стоянці біля церкви св. Собор Володимира та Ольги у Вільямі Уайте, на якому були присутні понад 100 осіб. Це ритуал, якого він дотримується приблизно раз на рік, шанс нагадати людям про необхідність вести машину з обережністю, ставитись до інших водіїв з повагою та дотримуватись правил дорожнього руху.

Декілька автомобілів належали українським сім'ям, що рятуються від війни на батьківщині.

Тарас та Христина Півняк приїхали до Вінніпега лише минулого місяця. Їх новий автомобіль, білий мінівен Chrysler, був куплений три дні тому. Це було конче необхідно; у них п'ятеро дітей. "Це дуже цікаво", - сказала Крістіна. І час благословення якнайкраще. — Вчасно, — сказала вона.

Сім'я Пивняк до втечі з війни жила у Києві. Вони були в Австрії чотири місяці, але дуже хотіли потрапити до Вінніпега, де вже мають друзів.

Хоча вони раді бути в Канаді і тепер добре облаштовуються у тимчасовій квартирі, вони постійно думають про друзів та сім'ю, які все ще перебувають в Україні.

«Добре, що ми можемо розпочати життя тут, але наші серця та душі в Україні», — каже Крістіна. "Дуже важко розслабитися через війну".

Їхні діти раді завести нових друзів у Вінніпезі, щасливі, що є інші україномовні, з якими можна погратись. Вони стали такими хорошими друзями, що один неспоріднений юнак прослизнув на сімейну фотографію, зроблену фотографом Free Press, і чудово вписався. Їхня сім'я не хотіла виключати його, вони сміялися.

Інша новоприбула сім'я також принесла на благословення свій нещодавно куплений автомобіль.

Анатолій Бабенко гордо стояв поряд до п'ятиденного автомобіля своєї сім'ї, високо тримаючи свого дев'ятимісячного сина Сратослава, поки Швед благословляв фургон. Його дружина Маріана сказала, що Анатолій буде основним водієм, оскільки вони звикнуть до водіння у Вінніпезі. Сім'я родом із Тернополя, міста із населенням близько 200 000 осіб на заході України. Бабенко, який вивчає англійську мову, сказав, що він дуже щасливий благословити автомобіль.

Швед сказав, що церква підтримує понад 100 новоприбулих. За його словами, вони отримали такі необхідні пожертвування від населення, але їм завжди потрібні кухонні та постільні речі.

Підпис під фото:
Отець Ігор Швед зі свв. Собор Володимира і Ольги освячує родини та їхні транспортні засоби на церковній стоянці в неділю.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів