Автор: Євген Веселов 26 Июля 2022 15:12

Понад 40 відсотків мешканців Маріуполя залишилися без житла

Понад 40 відсотків мешканців Маріуполя залишилися без житла

Відвойований у росіян і сепаратистів ЛДНР у 2014 році Маріуполь став обласним центром Донецької області. З повномасштабним вторгненням росії в Україну місто спіткала страшна доля. Під час оборони міста і внаслідок його послідуючої блокади російськими окупантами загинуло декілька десятків тисяч мешканців.


У квітні маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що у місті загинули більше 20 тисяч мирних жителів. Згодом у маріупольській міськраді припустили, що кількість жертв набагато більша.


Саме місто було майже повністю зруйноване. Як повідомляють у Маріупольській міській раді, понад 60% багатоповерхових будинків Маріуполя пошкоджено більше, ніж на 40%, або вщент знищено. Йдеться про 1 368 будинків, в яких мешкали понад 156 тисяч маріупольців, а це майже 40 відсотків мешканців міста.


У телеграм-каналі Маріупольської міськради також розповіли, що окупантами ніби затверджені плани щодо кількох мікрорайонів Центрального району. В них демонтують 35 повністю зруйнованих будинків. Про капітальний або поточний ремонт житла в наведених планах не йдеться.


«Ми працюємо над тим, щоб Маріуполь отримав репарації від росії для відбудови зруйнованого міста. Для цього необхідно, щоб заморожені іноземні рахунки рф направили до українських міст, які зруйнувала росія. І після деокупації Маріуполя ми почнемо масштабне відновлення міста. Побудуємо нові будинки та повернемо маріупольцям їх втрачено житло», – заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.


Додамо, що окупанти хочуть відібрати у маріупольців навіть те нерухоме майно, яке вціліло, вдаючись до вимог його перереєстрації за законами окупантів, в іншому випадку погрожують його відібрати, що є фактичною націоналізацією приватного житла.

Приєднуйтеся до нас:

День 218. 29 вересня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

«Маленькими кроками звільняємо села, але кожна перемога полита кров'ю». Репортаж з передової на Херсонщині

Від мирного життя — спогади у фотоальбомі. Історія переселенців із села Таврійське на Херсонщині

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)