Понад 20 тисяч житлових будинків на правобережній Херсонщині пошкоджено та зруйновано

Понад 20 тисяч житлових будинків на правобережній Херсонщині пошкоджено та зруйновано

Автор: ukrinform.ua 26 Май 2023 14:30

На деокупованій частині Херсонщини відновлення потребують 14200 житлових будинків. Про це на пресконференції 25 травня повідомив начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін, пише «Укрінформ».

«Станом на сьогодні подано майже 17 тисяч заявок на отримання грошової допомоги від держави на ремонт житла, пошкодженого через військову агресію. В середньому по області відсоток пошкоджених будівель та знищених будівель – 33%. Тобто, за нашими підрахунками, доведеться відновлювати 14 200 житлових будинків в деокупованій частині області», – зазначив Прокудін.

За його словами, ще близько 6 тисяч будинків – повністю зруйновані. Тільки для того, щоб відремонтувати пошкоджене житло, потрібно 6,7 млрд грн. І в цю цифру не входять оселі, які були зруйновані повністю через ворожі удари, зараз ще ця вартість не розрахована, додав Прокудін.

Проте він зазначив, що всі розрахунки дуже приблизні. Крім того, ворог і далі обстрілює Херсонщину, тому цифри не остаточні.

Начальник ОВА наполегливо рекомендував жителям Херсонщини, чиє майно постраждало, реєструватися, подавати заявку через урядову програму на отримання грошової допомоги на ремонт житла, пошкодженого через агресію РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «єВідновлення»: як отримати грошову компенсацію для ремонту зруйнованого житла

Прокудін поінформував, що на Херсонщині зараз деокуповано 228 населених пунктів, у них приблизно перебуває 165 тисяч людей – це третина від тих, хто проживав до вторгнення (близько 500 тисяч осіб).

Перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський додав під час пресконференції, що в області вживаються заходи для відновлення роботи обласного підприємства – Бюро технічної інвентаризації, яке було під час окупації частково пограбоване ворогом. Проте, за його словами, більшу частину архівів вдалося зберегти. Крім того, місцева влада, згідно з дорученням начальника ОВА, створює відповідні комісії, які будуть виїжджати на об’єкти та фіксувати пошкодження, щоб робота в громадах стосовно цього питання була максимально ефективною.

На головній світлині: зруйновані житлові будинки в селі Кізомис Білозерської громади. Фото: Херсонська ОВА

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: