Полковник ЗСУ – про зміцнення оборони на півночі Криму: «Ворог дуже серйозно готується до битви за південь»

Полковник ЗСУ – про зміцнення оборони на півночі Криму: «Ворог дуже серйозно готується до битви за південь»

Автор: Марина Поліщук 12 Октября 2022 09:00

«Враховуючи, що майже весь північний Крим зараз вкритий складами та сховищами боєприпасів та ПММ, як обличчя хворого на віспу, стає зрозуміло, що російське командування дуже серйозно готується до "битви за південь"». Про це пише на своїй сторінці в соцмережі військовий оглядач групи «Інформаційний спротив», експерт з оборонного планування, полковник ЗСУ Костянтин Машовець.

За його словами, окупанти активно взялися зміцнювати оборону в районі Кримських перешийків і північної частини анексованого півострову. Адже сьогодні вся логістика південних угрупувань ворога «висить» на двох, поки що цілих мостах.

«Протягом останнього тижня російське військове керівництво реалізує цілий комплекс заходів для підвищення рівня безпеки своїх комунікацій у районі Кримських перешийків. У світлі раптових траблів із так званим "керченським мостовим переходом" це питання для нього, треба розуміти, набуло особливого значення», – пише Машовець.


Логістика забезпечення угрупувань ворога на півдні залежить від двох мостів з Криму. Джерело: stopcor.org

Він стверджує, що в районі Чонгар – залізнична станція «Солоне озеро» – Медведівка – Передмістне противник приховано розмістив додаткові засоби РЕБ (радіоелектронної боротьби), ППО й посилив режим військово-комендантського контролю.

«В районі також відзначається посилена робота засобів РТР та РЕР (радіотехнічна та радіоелектронна розвідка, – ред.) противника, які майже в цілодобовому режимі контролюють місцевий стільниковий зв'язок з метою виявлення та пеленгації "українських диверсійно-розвідувальних груп", "корегувальників" та різного роду "нацистських навідників"», – пише аналітик.


Ділянки, де ворог посилює контроль та засоби РЕБ і ППО

Він припускає, що метою цих заходів є намагання забезпечити безперешкодне перекидання своїх сил та засобів матеріально-технічного забезпечення в значних обсягах через два мости – залізничний (південніше села Сиваш в Генічеському районі) та автомобільний на дорозі Е-105 (південніше КПВВ «Чонгар»).

«По суті, на сьогоднішній день це єдині комунікації противника, які дозволяють йому більш-менш у відповідних обсягах (залізничним засобом) з тимчасово окупованої території Криму постачати все необхідне для життєдіяльності свого угрупування, зосередженого та розгорнутого на Мелітопольському напрямку», – зазначає Машовець.


Два ключові мости з Криму для забезпечення Мелітопольського угрупування

Аналітик говорить, що в районі кримських перешийків та північного Криму ворог розгорнув також тиловий район Східного військового округу. За його словами, дві загальновійськові армії (ЗВА) цього округу розгорнуті на Херсонському напрямку, іще дві – на Мелітопольскому та Маріупольскому.

«Ось для всього цього стада кримські перешийки та райони, прилеглі до них з півночі та півдня, і є такою собі величезною тиловою базою. Наприклад, під Красноперекопськом зосереджено близько 485 одиниць ОВТ (озброєння та військова техніка, – ред.), а в районі Медведівки взагалі – до 674 одиниць ОВТ», - пише Машовець.


Ділянки, куди ворог стягує резерви озброєння та військової техніки

«Враховуючи, що майже весь північний Крим зараз вкритий складами та сховищами боєприпасів та ПММ, як обличчя хворого на віспу, стає зрозуміло, що російське командування дуже серйозно готується до "битви за південь"», – робить він висновок.

Полковник ЗСУ додає, що наразі всі ці райони щільно прикриті ППО, РЕБ, набиті органами ФСБ та Росгвардії, які «прочісують» степ та місцеві населені пункти дуже ретельно.

«Виключно на мій погляд, для вирішення "проблеми півдня та Криму" потрібно якесь інше, дуже неординарне та незвичне рішення», – підсумовує аналітик.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів