Погодився очолити лікарню. Бериславський колаборант отримав підозру, йому загрожує до 10 років в’язниці

Погодився очолити лікарню. Бериславський колаборант отримав підозру, йому загрожує до 10 років в’язниці

Автор: investigator.org.ua 27 Май 2023 12:00

СБУ повідомила про підозру в колабораційній діяльності 63-річному Віктору Костяну, заступнику директора Бериславської центральної районної лікарні зі звільненої частини Херсонщини. Він добровільно погодився очолити захоплену окупантами лікарню і допоміг їм зареєструвати це комунальне підприємство за російським законодавством. Про це йдеться в тексті підозри Служби безпеки України, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що Віктор Костян добровільно погодився очолити захоплену російськими окупантами Бериславську центральну районну лікарню. В липні 2022 року на зборах колективу він оголосив себе «в. о. головного лікаря» і почав формувати штатний розпис лікарні.

«Він проводив реєстрацію підприємства за законодавством країни-агресора, залучав медичний персонал до переходу на роботу до незаконно створеної на його базі «больницы», формував та надавав звітність про свою діяльність окупантам», – йдеться в тексті підозри.

За скоєний злочин Віктор Костян може бути позбавлений волі на строк від 5 до 10 років – за ч. 5 ст. 111-1 КК України (Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора).

На фото: колаборант Віктор Костян, скріншот окупаційного ЗМІ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів