Автор: Євген Веселов 14 Августа 2022 20:23

Підтверджено ще одну ракетну атаку по Антонівському мосту

Підтверджено ще одну ракетну атаку по Антонівському мосту

13 серпня 2022 року в херсонських пабліках з’явилася інформація про черговий ракетний удар Збройних сил України по найважливішому ланцюгу постачання окупаційних військ росії - Антонівському автомобільному мосту.


Через деякий час народний депутат України Олексій Гончаренко та голова Миколаївської ОДА Віталій Кім проінформували про те, що керівний склад росіян переміщується з Херсону за Дніпро. Залишають середній та молодший офіцерський склад разом с солдатами.


Пізніше цю інформацію підтвердив міський голова Мелітополю Іван Федоров:


«Наші спецслужби повідомляють про це: після того, як ЗСУ пошкодили на Херсонщині всі логістично важливі для окупантів мости, російські війська переміщаються на лівий берег Дніпра, а також у захоплений Мелітополь. Все тому, що Мелітополь є найближчою точкою до окупованого Криму", – каже Федоров.


14 липня Збройні сили України підтвердили влучні удари по Антонівському мосту:


"Знов було завдано удару по Антонівському мосту для того, щоб закріпити його статус остаточно як непроїзний", - повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк.

Гуменюк наголосила, що ЗСУ продовжують тримати під вогневим контролем транспортні та логістичні артерії на тимчасово захопленій території. За її словами, наразі на правому березі Дніпра біля Херсона прохід важкою технікою і перевезення боєприпасів "ускладнені до неможливості". Уточнення результатів ударів триває.


Також речниця підтвердила, що керівний склад російських підрозділів - від армій до батальйонів - зараз використовує залишки транспортних шляхів для евакуації на лівий берег Дніпра.


Такі часті і влучні удари української артилерії, як попередньо і оцінювали експерти, мають основну мету – відрізати окупаційні війська росії від шляхів постачання. Як ми бачимо, ЗСУ з цією задачею справляється на відмінно. Це відмічають і експерти Інституту вивчення війни. Відрізані від постачання окупанти в Херсоні не зможуть навіть захищатися. Удари ЗСУ по мостам на Херсонщини руйнують всі російські лінії зв’язку і постачання.

Постачання боєприпасів, пального і важкої техніки у кількості достатній для наступальних дій або навіть масштабних оборонних операцій через понтонні переправи (невеличкі понтонні переправи наразі - це єдиний транспортний шлях через Дніпро протягом більш ніж 160 км. – прим. ред.), не доцільне або навіть неможливо. Якщо ЗСУ зможуть завадити російським військам відбудувати мости протягом довгого періоду часу, то російська армія на західному березі Дніпра скоріш за все втратить можливість захищатися навіть від обмежених контратак, вважають експерти.


Як бачимо, тактику вогневого контролю Збройні сили України все більше відточують, і окупанти поступово втрачають позицію на херсонському напрямку. Віримо в ЗСУ і чекаємо їх в Херсоні!

Приєднуйтеся до нас:

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)

Херсонці - про «покращення» життя від Росії

Херсонський театр імені Куліша відкрив новий театральний сезон у Києві

Наслідки псевдореферендуму: зрадник Сальдо вже розпорядився провести мобілізацію на окупованій Херсонщині