Підтверджено ще одну ракетну атаку по Антонівському мосту

13 серпня 2022 року в херсонських пабліках з’явилася інформація про черговий ракетний удар Збройних сил України по найважливішому ланцюгу постачання окупаційних військ росії – Антонівському автомобільному мосту.

Через деякий час народний депутат України Олексій Гончаренко та голова Миколаївської ОДА Віталій Кім проінформували про те, що керівний склад росіян переміщується з Херсону за Дніпро. Залишають середній та молодший офіцерський склад разом с солдатами.

Пізніше цю інформацію підтвердив міський голова Мелітополю Іван Федоров:

«Наші спецслужби повідомляють про це: після того, як ЗСУ пошкодили на Херсонщині всі логістично важливі для окупантів мости, російські війська переміщаються на лівий берег Дніпра, а також у захоплений Мелітополь. Все тому, що Мелітополь є найближчою точкою до окупованого Криму“, – каже Федоров.

14 липня Збройні сили України підтвердили влучні удари по Антонівському мосту:

“Знов було завдано удару по Антонівському мосту для того, щоб закріпити його статус остаточно як непроїзний”, – повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк.

Гуменюк наголосила, що ЗСУ продовжують тримати під вогневим контролем транспортні та логістичні артерії на тимчасово захопленій території. За її словами, наразі на правому березі Дніпра біля Херсона прохід важкою технікою і перевезення боєприпасів “ускладнені до неможливості”. Уточнення результатів ударів триває.

Також речниця підтвердила, що керівний склад російських підрозділів – від армій до батальйонів – зараз використовує залишки транспортних шляхів для евакуації на лівий берег Дніпра.

Такі часті і влучні удари української артилерії, як попередньо і оцінювали експерти, мають основну мету – відрізати окупаційні війська росії від шляхів постачання. Як ми бачимо, ЗСУ з цією задачею справляється на відмінно. Це відмічають і експерти Інституту вивчення війни. Відрізані від постачання окупанти в Херсоні не зможуть навіть захищатися. Удари ЗСУ по мостам на Херсонщини руйнують всі російські лінії зв’язку і постачання.

Постачання боєприпасів, пального і важкої техніки у кількості достатній для наступальних дій або навіть масштабних оборонних операцій через понтонні переправи (невеличкі понтонні переправи наразі – це єдиний транспортний шлях через Дніпро протягом більш ніж 160 км. – прим. ред.), не доцільне або навіть неможливо. Якщо ЗСУ зможуть завадити російським військам відбудувати мости протягом довгого періоду часу, то російська армія на західному березі Дніпра скоріш за все втратить можливість захищатися навіть від обмежених контратак, вважають експерти.

Як бачимо, тактику вогневого контролю Збройні сили України все більше відточують, і окупанти поступово втрачають позицію на херсонському напрямку. Віримо в ЗСУ і чекаємо їх в Херсоні!

Пов'язані записи

Ілюзія «ситого» життя: як Кремль засипав грошима ТОТ Херсонщини, а отримав інфраструктурний та економічний колапс

Коли навесні 2022 року російські війська окупували лівобережну частину Херсонської області, пропагандистська машина Кремля увімкнула звичний наратив: «Росія тут назавжди, ми принесли стабільність і процвітання».  Для демонстрації цієї «стабільності» Москва…

Подробиці
На площі біля зруйнованої будівлі Херсонської ОДА квітнуть сотні троянд (фото)

У самому серці Херсона, поруч із понівеченою будівлею облдержадміністрації, нині квітнуть сотні троянд. Яскраві червоні, ніжно-рожеві та золотисті квіти вкрили клумби біля площі Свободи. Минув рік з моменту руйнації будівлі…

Подробиці