Під постійними обстрілами, без світла й води: як живуть люди в селі Садове

Під постійними обстрілами, без світла й води: як живуть люди в селі Садове

Автор: Світлана Білоус, suspilne.media 09 Февр. 2023 17:30

На Херсонщині в селі Садове до війни проживали півтори тисячі людей. Зараз залишилося приблизно 600, переважно люди похилого віку. Через обстріли російськими військами пошкоджені будинки, відсутні світло та вода, пише «Суспільне».

Будинок Оксани Чуприни зруйнований обстрілами російської армії. Перший раз потріскалося скло у вікнах, іншим разом — повилітали самі вікна, за третім, який стався 9 січня, пошкоджений увесь будинок.

«Я була поблизу башти, набирала воду. Хлопці забивали вікна, які розбилися. Літав дрон, я сказала, що буде обстріл — і все, хати немає. До нас якраз прийшла сусідка, і чоловік вийшов. Якби вона не прийшла, то чоловіка б там накрило, бо він в той час був на веранді», — розповіла Оксана.


Вирва від російського снаряду посеред дороги в селі Садове, 9 лютого 2023 р. Усі фото: Суспільне Херсон

Через постійні обстріли російської армії пошкоджений і будинок місцевої жительки Олени. Жінка каже — російський снаряд потрапив у нього вночі, коли вся родина спала.

«Це сталося 9 листопада. Снаряд зруйнував дах, потрапив на другий поверх, а там затримався. Мабуть, тому що бетонна плита», — каже жінка.


Пошкоджений обстрілами будинок у селі Садове, 9 лютого 2023 р.

На території Садового внаслідок обстрілів пошкоджені 40 будинків. Допомогу на відновлення житла люди можуть отримати у гуманітарному центрі.

«В гуманітарному центрі є деякі будівельні матеріали. Якщо у людини пошкоджений дах, у нас є брезент, гідробар'єр, штапики та плівка», — розказала староста села Олена Семеніхіна.

Також двічі на тиждень жителі Садового безплатно отримують хліб та консерви. У селищі працюють три продуктові магазини. Товар привозять з миколаївських торгових баз, бо херсонські закриті через постійні обстріли. Окрім того, в магазині можна підзарядити електроприлади.

За словами старости села Олени Семеніхіної, магазини працюють як пункти Незламності, тому що в селищі від 6 листопада немає світла і води. Водопостачання забезпечувало комунальне підприємство, на якому з 1 червня немає жодного працівника, останнім звільнився директор.

«Ще якось ми трохи трималися, ремонтували мережу силами небайдужих жителів, але коли не стало світла, не стало і води. На даний час водопостачання є яким чином: люди гуртуються, складаються коштами, купляють пальне і качають воду з приватних свердловин. Також у нас є підприємець, який всім безплатно кожен день зі своєї свердловини і цивільним і військовим надає воду», — говорить староста села.


Пошкоджений обстрілами будинок у селі Садове, 9 лютого 2023 р.

З житлово-комунальних послуг в селищі залишилося тільки газопостачання, говорить староста. Люди живуть коштом гуманітарної допомоги та того, що виростили на власних городах.

Жителька села Олена каже, що коли отримує хліб, сльози навертаються на очі, бо розуміють, скільки людей об'єднались та допомагають. Спочатку хліб привозили з Миколаєва, Одеси, тепер з Дніпра.

На фото вгорі: жителька села Садове йде по вулиці повз зруйнований будинок, 9 лютого 2023 р.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів