Під Мелітополем окупанти ведуть будівництво «сухопутного коридору» до Криму

Під Мелітополем окупанти ведуть будівництво «сухопутного коридору» до Криму

Автор: ria-m.tv 30 Декабря 2022 09:00

Мрія Путіна про сухопутний шлях до Криму втілюється в життя. Під Мелітополем ведуться будівельні роботи, про мету яких окупанти вважають за краще не говорити, пише РІА «Мелітополь».

Російські окупанти постійно хваляться, що вкладають мільярди в «розвиток інфраструктури» та покращення якості життя в Запорізькій області. Насправді під виглядом облаштування «цивільної інфраструктури» окупанти покращують свою військову логістику.

Так, журналісти кремлівського каналу записали репортаж із місця ремонтних робіт на Мелітопольській трасі. Цей сюжет міг би стати черговим «звітом» про результати імітації бурхливої діяльності окупантів, якби між рядками вони не визнавали те, про що говорять усі українські експерти.

Пропагандисти розповідають про будівельні роботи на трасі М-18 Мелітополь-Джанкой, які ведуться тут практично цілодобово. Робітники повністю змінюють дорожнє полотно і створюють, по суті, нову автодорогу. Окупанти відразу вказують на важливість цих робіт і цієї траси, яка є для них ключовим логістичним шляхом. Ось тільки вони не згадують, що причиною ремонту мелітопольської дороги є створення транспортної артерії для доставки вантажів військового призначення.

Усі фото - скріншоти із сюжетів росЗМІ

Цим шляхом рашисти збираються возити та вже возять свою військову техніку, вантажівки із солдатами, будівельну техніку та будматеріали для створення укріплень та оборонних ліній. Для продовження війни Росії потрібна якісний, швидкісний автошлях, що з'єднує материкову частину Росії, окуповані області України та Крим. Окупанти самі відкрито говорять про важливість для них мелітопольської траси.

«Ремонт ведеться в межах існуючих двох смуг, але можливо, траса буде розширюватися, тому що вона є найважливішою артерією між материком та Кримом – той самий знаменитий "сухопутний коридор" на Кримський півострів», – каже в репортажі пропагандист кремлівського каналу.

Таким чином, автодорога через Мелітополь стала частиною проекту створення «сухопутного коридору» в Крим – давньої імперської мрії диктатора Путіна, яку він заявляв як одну з головних цілей цієї війни. Раніше це були лише хворі фантазії, а тепер актуальність «дороги в Крим» кратно зросла після підриву Кримського мосту. Незважаючи на те, що рашисти заявляли, що вибух на мосту через Керченську протоку «не завдав істотної шкоди», цей інцидент продемонстрував уразливість їхньої єдиної транспортної артерії на окупований півострів.

Тоді з Кремля і надійшло термінове розпорядження – будувати сухопутну магістраль із Росії до Криму. Зв'язок ремонту Мелітопольської дороги зі «пригодою» на Кримському мосту визнають самі окупанти. Нині вони повідомляють, що ремонт дороги від Мелітополя до Бердянська вже нібито завершено; ділянку траси з Мелітополя до Джанкою збираються завершити наступного року – усе вказує на те, що Путін має намір доробити свій «сухопутний коридор» до Криму вже навесні 2023 року.

Більше того, окупанти облаштують «резервні» шляхи і в об'їзд Мелітополя – також для військової техніки. Українські офіцери, аналітики, військові експерти в один голос кажуть, що здобуття контролю над Мелітопольською трасою повністю заблокує всю логістику ворога на Півдні і тоді рашистам не залишиться нічого, окрім як тікати до Криму.

Це розуміють і самі загарбники, тому не лише заздалегідь готують «запасні» шляхи постачання, а й оточують цю найважливішу ділянку окопами та укріпленими рубежами. Загалом вони мають намір створити навколо Мелітополя транспортну мережу протяжністю – 96 км.

Військове призначення оновленої автодороги підкреслює й те, що окупанти не просто кладуть новий асфальт, вони змінюють навіть так звану подушку – основу, яка дозволяє знімати частину навантаження із самого дорожнього покриття. Це потрібно саме для того, щоб дорога витримувала проїзд великовантажів і важкої військової техніки, і щоб асфальт зношувався не так швидко.

Загарбники визнають і це, розповідаючи в сюжеті пропагандистів, що «дорога вже не відповідає тим транспортним навантаженням, які є на даний момент». Які саме надзвичайні «транспортні навантаження» раптово з'явилися останнім часом – очевидно, без зайвих пояснень.

Укотре російські загарбники обдурили всіх. Роспропаганда не покладаючи рук розповідала, скільки всього Росія робить «для своїх людей» на захоплених територіях, скільки ремонтних і будівельних робіт ведеться. На всьому цьому окупанти збудували собі міцну репутацію «господарників» серед своїх шанувальників в Україні, а гауляйтери та російські чиновники активно піарилися на тому самому ремонті доріг: один лише Балицький про автодорогу Бердянськ-Мелітополь згадує в кожному своєму інтерв'ю, як про головне досягнення своєї роботи.

А за фактом, усі ці будівельні роботи були потрібні самим загарбникам, а для «звичайних людей» ніхто б і палець об палець би не вдарив. Не випадково ремонтна діяльність по всій довжині мелітопольської траси розпочалася якраз після підриву Кримського мосту – лише фанатики «руського міра» на такі закономірності не звертають уваги. Так під виглядом «покращення цивільної інфраструктури» рашисти будують об'єкти, що покращують їхню військову логістику та інфраструктуру. Це навіть закладено у бюджеті «дотацій», які Кремль виділяє окупованим областям. Наприклад, значна частина коштів «на розвиток інфраструктури» Запорізького регіону йде на облаштування оборонних рубежів та фортифікаційних споруд.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів