Пережила окупацію, але постійні обстріли змусили виїхати – розповідь херсонки та фото понівеченого міста

Пережила окупацію, але постійні обстріли змусили виїхати – розповідь херсонки та фото понівеченого міста

Автор: Євген Веселов 29 Ноября 2022 16:00

Херсонка Оксана весь час окупації Херсона залишалася в рідному місті й не планувала виїжджати, хоча багато разів могла це зробити.

Вона казала, що хтось має дочекатися наших, подбати про стареньких та одиноких сусідів, для яких у підвалі на всяк випадок разом з іншими небайдужими сусідами облаштували укриття.

Дочекалася, раділа, але коли росіяни з лівого берега почали обстрілювати мікрорайон «Корабел», то спочатку перебралася до друзів на Житлоселище, а потім все ж таки вирішила виїхати на деякий час у Миколаїв. У день, коли переїхала, відбувся масовий обстріл саме Житлоселища, будинок, в якому була Оксана, поряд з епіцентром вибухів.

«Кожен день прильоти, дуже страшно. Я 24 листопада була в епіцентрі вибухів на Житлоселищі. Наступного дня ледь не потрапила під мінометний обстріл площі Перемоги. Острів обстрілюють щодня, міни свистять, навіть якщо працюють наші. Дуже гучно, можна дахом поїхати. Я не витримала, три дні до тями прихожу, бо думала що мені вже все... - розповідає Оксана. - Коли в окупації наші гатили точково по оркам, то було не страшно зовсім. Тепер ця руська мразота гатить із Градів та мінометів куди прийдеться, а приходить кожен день. Сьогодні три прильоти в Херсоні, і це ще не ніч. Навіть по помпі гатили, де люди воду набирали на Нафтогавані.

Про прильоти ніхто не повідомляє, сирена не працює, вони гатять, коли хочуть. Це також страшно, бо хтозна куди прилетить. Тож однозначно не раджу їхати поки що в місто. Маємо набратися терпіння. Сподіваюся, що й сама скоро повернуся додому, але поки що - ніт».

Щодо самого виїзду, то Оксана розповідає, що черга на заїзд до Херсона - кілометра з півтора. На виїзд також, це якщо через Чорнобаївку.

«Я стояла на виїзд 2 години, і це мені ще пощастило вчасно виїхати. Поки стояла, були два прильоти, а це страшно дуже», - ділиться жінка.

Волонтери, усі, хто везе допомогу в Херсон – це герої, бо вони ризикують життям, щоб допомогти місту та містянам. Але серед тих, хто їде у визволене місто, багато й «туристів», різних політиків, депутатів чи просто екстремалів, кожен переслідує свої цілі. І не всі усвідомлюють, що небезпека дійсно існує.

Місцеві кажуть: вдумайтеся в офіційні цифри перед тим, як ухвалювати рішення повертатися в Херсон.

Отже, за інформацією, озвученою Президентом України Володимиром Зеленським у його зверненні, лише за один тиждень ворог 258 разів обстріляв 30 населених пунктів Херсонщини. І це офіційна інформація, а багато чого навіть не потрапляє до зведень.

Фото: Мстислав Чернов

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів