Перепустки, мобілізація, терор, викрадення музеїв: що відбувається сьогодні в тимчасово окупованому Мелітополі
У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області російські окупанти продовжують знущатися над місцевим населенням, посилюючи терор. Зокрема, їздити між населеними пунктами на окупованій території людям дозволяють лише за перепустками; проводять приховану мобілізацію; погрожують підвищити тарифи на комуналку. Що ще відбувається сьогодні в тимчасово окупованому Мелітополі?
Підвищують тарифи на комуналку
В Мелітополі окупаційна влада вирішила підняти тарифи за комунальні послуги, хитромудро назвавши такий крок «приведенням тарифів у правове поле РФ». Про це в ефірі місцевого пропагандистського телебачення заявив фейковий «міністр з тарифів і цінового регулювання Запорізької області» Андрій Кочєтов, пише Мltpl.City.
«Чиновник» навіть не приховує, що ціни зростуть одразу на всі комунальні витрати: на світло, газ, воду.
«У нас перехідний період, тому різке підвищення цін не планується. Ми поки працюємо за тарифами, встановленими указом губернатора Запорізької області», — додав він.
Під тиском запитань ведучого псевдоміністр зізнався, що наявні тарифи на комунальні послуги в Мелітополі були взяті окупантами «зі стелі», без урахування собівартості, витрат на транспортування та обслуговування. Тобто наразі країна-агресор в особі своєї маріонеткової влади на окупованих територіях буквально «працює собі у збиток».
«Робота над тарифами триватиме. Вони в будь-якому разі мають бути економічно обґрунтованими», — сказав чиновник.
Цим Кочєтов підтверджує те, що й так було очевидним: нижчі, ніж «за України», тарифи на комуналку були всього лише піар-акцією окупантів, щоб заробити лояльність населення перед псевдореферендумом за приєднання до Росії.
Проїзд за перепустками
Окупаційна адміністрація Запорізької області з 1 березня 2023 року вводить заборону на перетин блокпостів навколо окупованого Мелітополя без наявності спеціальних перепусток. Про це днями повідомив Генштаб ЗСУ.
«Противник посилює режимні заходи на тимчасово захоплених територіях Запорізької області. Зокрема, у місті Мелітополь оголошено про заборону перетинати блокпости навколо населеного пункту з 1 березня без спеціальних перепусток, які можна отримати у так званій комендатурі тільки після надання своїх персональних даних», — ідеться в повідомленні.
Крім того, пункт пропуску у Василівці закритий більше місяця. Переміщуватися людям дозволяють виключно тимчасово окупованими територіями, теж за наявності перепусток, що мають тижневий строк дії.
«Ця перепустка вона не на виїзд, наприклад там у Запоріжжя, а для переміщення всередині, виїхати за місто, так би мовити, з Василівки поїхати в Дніпрорудне», — повідомив «Суспільному» міський голова Василівки Сергій Каліман.
Терор населення
Окупанти посилюють терор мирного населення.
«Якщо раніше наших жителів вивозили на останній блокпост у Василівці й звідти вони йшли пішки, то наразі рашисти вивозять людей до Василівки, знімають там пропагандистські відео, але не відпускають. Беруть їх в полон, а відео показують своїм мешканцям в Росії, щоб вони боялися бути проти держави-агресора», — розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров «Суспільному».
Також, за словами посадовця, терор посилився тим, що сьогодні майже неможливо виїхати з тимчасово окупованої території:
«Щоб в’їхати навіть на територію тимчасово окупованого Криму, потрібно здавати тести ДНК. Рашисти на цьому намагаються зібрати якусь там базу даних».
Як зауважує Іван Федоров, колаборанти бояться перебувати на території Мелітополя, тому здебільшого знаходяться на території тимчасово окупованого Криму, звідти й поширюють роспропаганду в соцмережах:
«Лише інколи приїжджають до тимчасово окупованого Мелітополя. Але приїжджають з посиленою охороною та готують собі там бомбосховища. Наприклад, на території нашого державного агротехнологічного університету та палацу культури залізничників».
Кадирівці намагаються взяти владу
Тимчасово окупований Мелітополь відчуває кадровий голод. Особливо не вистачає фахівців у сфері освіти, медицини. Російські лікарі не горять бажанням їхати в зону бойових дій. Зате проявляють активність сподвижники Рамзана Кадирова, розповів в ефірі телемарафону Іван Федоров, пише РІА «Мелітополь».
«Кадировців надсилають до Мелітополя. Вони намагаються інтегрувати своїх не тільки у війська, а й у всі гілки влади. Хочуть зайти в управління місцевої адміністрації та комунальних підприємств. Тільки ця категорія бажає їхати на тимчасово окуповану територію. Інших охочих немає», - зазначив Федоров.
Мобілізація і полон
У тимчасово окупованому Мелітополі триває мобілізація місцевого населення. Першочергово до лав армії РФ забирають тих, хто взяв російський паспорт. Патріотично налаштованих жителів міста та Мелітопольського району окупанти переслідують і викрадають. Про це «Суспільному» розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.
«У нас є випадки, коли цих колаборантів, які брали паспорти РФ, одразу забирали просто з блокпосту. Наразі ми також знаємо, що вони намагаються заохотити мешканців ТОТ вступити до свого батальйону, але їм нічого не вдається. Тому сьогодні продовжується прихована мобілізація», - зазначив мер.
Крім того, за словами Федорова, щонайменше тисяча жителів Мелітопольщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну пройшли через російський полон.
«Скільки наразі перебуває в полоні точно нам не відомо, але це сотні мешканців. Хтось знаходиться в катівнях на території міста Мелітополя, Мелітопольського району, хтось на території окупованого Криму. Є також відомості, що хтось із наших мешканців відправлений в СІЗО Лефортово в Москві. Тож це сотні людей», - каже він.
Музеї «підпорядкували» Криму
Світову пам'ятку давньої культури Кам'яна Могила та Мелітопольський краєзнавчий музей російські окупанти «підпорядкували» музею в Криму, повідомив «Суспільному» Іван Федоров. За його словами, окупанти також вивезли всі коштовні експонати з музеїв:
«Вивезли їх щонайменше до Криму. Починаючи від скіфського золота, вони його вивозили, потім щось повертали, але в кінцевій меті вони його все вивезли. Така ж сама ситуація і з Кам’яною Могилою».
Станом на сьогодні, зазначив Іван Федоров, музеї «підпорядковані» тільки на папері в окупантів:
«Незрозуміло, для чого вони це роблять, тому що точно експонати з Кам’яної Могили вони не зможуть перевезти, але факт залишається фактом. Сьогодні де-юре вони "підпорядкували" безпосередньо кримському музею наші музеї».
Тэги: