Пенсіонери з невеличкого села Клапая зібрали 20 тисяч гривень для ЗСУ

Пенсіонери з невеличкого села Клапая зібрали 20 тисяч гривень для ЗСУ

Автор: bilozerka.info 07 Февр. 2023 09:00

Жителі невеликого села Клапая, що входить до складу Чорнобаївської територіальної громади, днями зібрали 20 тисяч гривень для допомоги ЗСУ. Враховуючи, що на даний момент тут проживає 107 дорослих, переважна більшість яких пенсіонери зі скромними статками, це доволі значна сума.

Інформація про збір коштів на потреби українських захисників з’явилася на офіційній сторінці Чорнобаївської сільської військової адміністрації у Фейсбуці.

Ініціаторами благодійної акції стали двоє місцевих активісток, які пережили окупацію населеного пункту – Надія Коровіна та Любов Романова.

«Нам дуже хотілося віддячити нашим захисникам за визволення. Тож ми вирішили запропонувати місцевим мешканцям допомогти нашій армії грошима, хто скільки може. Жодна родина у селі не відмовила. Менше ніж за тиждень ми зібрали 20 тисяч гривень, які перерахували на ЗСУ», – говорить Людмила Коровіна.

Місцеві жителі розповідають, що в період окупації російські військові постійно залякували селян. Їздили по селу на БТРах і стріляли у повітря, влаштовували допити чоловіків, грабували оселі. З будинків виносили усе – від консервації до лінолеуму, знятого з підлоги.

У травні в село прилетів ворожий касетний снаряд. На щастя, обійшлося без летальних випадків. Двоє місцевих чоловіків отримали нескладні осколкові поранення, уламки снаряду пошкодили декілька будинків та автівку.

Взагалі, враховуючи розташування села вздовж траси Херсон-Миколаїв, у порівняні із сусідніми населеними пунктами, Клапая майже не постраждала. За весь період окупації без електропостачання місцевим жителям довелося жити два з половиною місяці.  Сьогодні  тут є світло, газ і вода. Щоправда остання дуже низької якості, тож люди використовують привозну.

До Клапаї постійно надходить гуманітарна допомога від українських та міжнародних благодійних організацій. Люди отримують продукти харчування, одяг, медичні препарати, засоби гігієни, речі домашнього вжитку та паливні брикети.

Джерело: bilozerka.info

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів