Пекарня Порошенка запрацювала, волонтерам задовольнили заявки ‒ гарні новини з незламного Херсона

Пекарня Порошенка запрацювала, волонтерам задовольнили заявки ‒ гарні новини з незламного Херсона

Автор: Євген Веселов 24 Декабря 2022 12:50

Розголос у ЗМІ проблемних питань взаємовідносин влади, волонтерів та активістів має позитивний ефект.

Одразу декілька херсонських (і не тільки) сайтів написали про те, що обладнання пекарні, яке привіз до Херсона фонд Порошенка, два тижні не може почати працювати через відсутність дозволу від місцевої влади. Також ішлося про скарги волонтерів на те, що вони не можуть з кінця листопада отримати з міського гуманітарного складу памперси для дорослих, яких критично потребують хворі люди.

23 грудня на сторінці у Фейсбук Петра Порошенка з’явилося повідомлення:

«Це – свіжий, духмяний, перший і безкоштовний хліб, який сьогодні нарешті печуть волонтери ГО Справа Громад у Херсоні. Поліція відмовилася виконувати незаконні вказівки влади щодо перешкоджання нашій роботі і відступила. Ми з Марина Порошенко радіємо, що закупили і поставили нове обладнання для пекарні, генератор, який надає їй автономну електроенергію і забезпечили пекарню борошном, цукром, дріжджами.

Наша команда планує випікати тут не менше 600 кг свіжого хліба за зміну. Ми вже звернулися до місцевої влади за перепустками, щоб працювати і в комендантську годину. Ми також привезли потужний генератор, який забезпечує і роботу пекарні, і систему для очищення води. У сусідньому Миколаєві, куди ми привезли кілька таких систем, а також мобільну котельню, вже все працює і забезпечує теплом героїчних миколаївців.

Херсонські чиновники, які давали команду поліції знести грейдером гуманітарний волонтерський намет, де гріються люди, виправдовуються вказівками згори. Кажуть, «від самого Кіріла Тимошенка». Але справедливість перемагає. І як я й обіцяв, безкоштовний хліб у Херсоні буде. Бо люди, які багато місяців жили в окупації із вірою в Україну, мають відчувати нашу підтримку».

Того ж 23 грудня волонтер Ігор Цуркан повідомив:

«Сьогодні отримав чудову звістку від Херсонської військової адміністраіії про те, що Галина Лугова задовольнила нашу заявку від 29 листопада (!!!!) на видачу памперсів для дорослих мешканцям міста. Після нашої критики роботи місцевої адміністрації щодо надання допомоги херсонцям, нам наполегливо стали рекомендувати не йти на конфронтацію і забрати зі складу те, що ми просили 29 листопада, бо "наша заявка виконана".

Не будемо пихатими. Хоча спочатку відмовлялися співпрацювати з місцевою адміністрацією, бо втомилися від бюрократичних перепон. Сьогодні ми усвідомлюємо те, що працювали і працюємо для людей. Тому заберемо і роздамо те, що замовляли майже місяць тому. Сподіваємось, що нас зрозуміють правильно і зроблять висновки щодо організації роботи. Дякуємо небайдужим!»

Добре завершилася і історія з фінансуванням ГО «Софія», яка 12 років опікується родинами, де виховують діток з інвалідністю. Як повідомила в соцмережі Фейсбук голова ГО Ольга Цилінко, міська влада намагалася позбавити організацію підтримки з міського бюджету, яку вони мали багато років і завдяки цьому в тому числі змогли виживати та надавати допомогу своїм підопічним у період окупації, бо жодна родина не мала змоги виїхати, натомість ніхто не пішов брати гуманітарку у росіян.

Про свій відчай пані Ольга написала у Фейсбук, а вже через деякий час повідомила:

«Дякую ВСІМ за підтримку!!! Херсонці неймовірні!!! Питання фінансування нашої Організації з Херсонського міськрадою узгоджено. Мы залишаємося працювати в Херсоні!!! Всіх обіймаю та Різдвяних нам див!!! Ну і остаточної перемоги, звичайно!!!»

Ось такі гарні новини бувають, коли влада і громадськість нарешті починають чути один одного. Це так потрібно зараз людям у стікаючому кров’ю Херсоні, який нещадно бомблять окупанти.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: