Парламент узяв під контроль ситуацію з постачанням обладнання для «Херсонобленерго»

Під час нещодавнього засідання Верховної Ради парламентарі обговорили питання передачі енергообладнання для відновлення електропостачання в громадах Херсонщини. Обладнання, закуплене за кошти Японії, мали передати «Херсонобленерго».

Нагадаємо, раніше «Гривна» повідомляла, що акціонерне товариство «Херсонобленерго» судитиметься з Міністерством енергетики України та Запорізьким трансформаторним заводом. Причиною подачі позову в обленерго називали блокування відвантаження критично необхідного обладнання для заміни пошкодженого внаслідок російських обстрілів.

Це обладнання, виготовлене Запорізьким трансформаторним заводом, херсонські енергетики мали отримати як гуманітарну допомогу від уряду Японії. Однак через вимоги Міненерго та посилання на небезпечну ситуацію в Херсонській області відвантаження обладнання призупинили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підприємство знищене, а плану відновлення немає: ТОВ «Херсонський порт» вимагає дій від уряду

Як уточнили в «Херсонобленерго», передачу обладнання для херсонських підстанцій не просто заблокували – його планують передати держпідприємству «Регіональні електричні мережі», яке входить до складу Міненерго.

Згідно з відкритими джерелами, основна діяльність цього підприємства впродовж останніх років була зосереджена на видобутку вугілля в Донецькій та Луганській областях.

Це питання нещодавно обговорили на засіданні Верховної Ради. За його результатами парламент взяв під контроль ситуацію з доставленням трансформаторів для «Херсонобленерго», яку наразі блокує Міністерство енергетики.

«Наразі це питання перебуває під контролем парламенту, однак остаточно не врегульоване.

За інформацією «ЗТЗ» (Запорізький трансформаторний завод – авт.), продовжує діяти заборона Міністерства енергетики на відвантаження трансформаторів для «Херсонобленерго»», – йдеться у повідомленні на сторінці «Херсонобленерго» у Фейсбук.

Фото: “Херсонобленерго”.

Пов'язані записи

Ілюзія «ситого» життя: як Кремль засипав грошима ТОТ Херсонщини, а отримав інфраструктурний та економічний колапс

Коли навесні 2022 року російські війська окупували лівобережну частину Херсонської області, пропагандистська машина Кремля увімкнула звичний наратив: «Росія тут назавжди, ми принесли стабільність і процвітання».  Для демонстрації цієї «стабільності» Москва…

Подробиці
На площі біля зруйнованої будівлі Херсонської ОДА квітнуть сотні троянд (фото)

У самому серці Херсона, поруч із понівеченою будівлею облдержадміністрації, нині квітнуть сотні троянд. Яскраві червоні, ніжно-рожеві та золотисті квіти вкрили клумби біля площі Свободи. Минув рік з моменту руйнації будівлі…

Подробиці