Операція

Операція "Бариня": українській розвідці вдалося завербувати командира взводу на лівому березі Херсонщини

Автор: Іван Підлісний 30 Сентября 2023 18:40

Співробітники Головного управління розвідки Міністерства оборони України за підтримки Сил спеціальних операцій ЗСУ реалізували успішну місію під кодовою назвою «Бариня». Про це повідомив речник ГУР Андрій Юсов під час пресконференції. 

Завдяки цій спецоперації кадровий офіцер армії держави-агресора, російський лейтенант Данііл Алфьоров перейшов на бік України.

«З червня 2023 року він активно співпрацював із Силами безпеки й оборони України, Головним управлінням розвідки. Алфьоров переконав і добровільно перевів 11 військовослужбовців рф у полон декількома партіями», ― заявив Юсов. 

Сам Алфьоров також був присутній на брифінгу ― нещодавно його евакуювали Сили спеціальних операцій ЗСУ.

«Коли була загроза життю Алфьорова, Україна здійснила спецоперацію з його контрольованого виводу на українську територію», ― розповів Андрій Юсов.

В ГУР МО повідомили, що лейтенант Алфьоров ― випускник московського вищого загальновійськового командного училища. Під час війни проти України командував взводом окупаційних військ на правому березі Дніпра у Херсонській області.

«На передовій [серед російських військових] було багато «відмовників», «п’ятисотих», і просто невдоволених умовами. Таких людей відловлювали, кидали в яму, прив’язували до дерев на декілька діб», ― розказав російський офіцер.

Під час співпраці з українською розвідкою Алфьоров не лише допоміг здатись у  полон понад десятьом військовим рф, але й надав цінну для Сил безпеки і оборони України інформацію. Алфьоров пройшов усі необхідні процедури, передбачені для військових, які здались у полон. Він заявив, що є противником злочинної війни росії проти України та оголосив про намір боротись проти путінського режиму.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів