Автор: Євген Веселов 10 Июля 2022 16:46

Окупанти знову тиражують фейки про історію Херсона

Окупанти знову тиражують фейки про історію Херсона

Окупанти нав’язують Херсону російську історію, транслюючи пропагандистський наратив, що Херсон – російське місто. Центральні вулиці міста ще в травні були завішані бордами із зображенням генерала Суворова і поета Пушкіна, які не мають нічого спільного із українською історією Херсону.

Декілька днів тому пропагандистське видання видало новий «історичний» фейк про Херсон, а саме про херсонський державний завод «Палада». Всіх притомних херсонців просимо тримати себе в руках, але виявляється, що саме з цієї верфі у ХVIII ст. розпочався чорноморський флот російської імперії. І далі в звичному руслі окупантської пропаганди йде брехлива інформація про занепад підприємства в часи незалежної України.

Історія заводу «Палада» розпочалася в кінці 30 років ХХ століття, перед другою світовою війною. Саме тоді було засновано залізобетонне суднобудівне виробництво. Під час своєї історії підприємство декілька разів входило до складу Херсонського суднобудівного заводу і в 1998 році було остаточно виведено із його складу, отримавши свою сучасну назву - Херсонський державний завод «Палада». Останнім часом підприємство входить до складу концерну «Укроборонпром». До речі, відомий херсонцям міст у гідропарку – це плавуча залізобетонна баржа, яка була виготовлена на цьому виробництві.

Значного розвитку завод досяг вже у нульові роки нашого століття за незалежної України – завод регулярно здавав замовникам плавучі доки, започаткував додаткову діяльність у вигляді виготовлення понтонів, плавучих готелів і майже з нуля започаткував надання портових послуг.

Саме внаслідок агресії росії в 2014 році завод «Палада», як і багато інших підприємств, нажаль дещо знизив обсяги виробництва і намагався працювати в таких складних умовах. І саме повномасштабне вторгнення російського окупанта 24 лютого 2022 року вимусило керівництво заводу призупинити його діяльність.
Враховуючи все це, ми в котрий раз бачимо, що правда і російська пропаганда – це зовсім протилежні речі.

Цікаво, що окупанти вже певний час намагаються запустити роботу підприємства. Їх цікавить, перш за все, виробництво залізобетонних конструкцій для будівництва укріплень їх ліній оборони.

У окупованому Херсоні діти знайшли гранатомет, і він вистрілив в їхніх руках (відео)

Окупанти в Херсоні змогли сформувати лише 3 школи та 10 садочків – педагоги відмовляються від співпраці

Падіння Стремоусова: у херсонського зрадника - великі проблеми, він відчайдушно намагається втриматися в окупаційній владі

Підтверджено ще одну ракетну атаку по Антонівському мосту