Окупанти змушують людей тікати з правого берега Дніпра

Окупанти змушують людей тікати з правого берега Дніпра

Автор: Євген Веселов 08 Ноября 2022 18:17

Умови, в яких неможливо уявити життя, створюють окупанти на Херсонщині: підривають вежі мобільного зв’язку, електричні опори, закривають аптеки та лікарні, виганяють мирних мешканців з власних осель і облаштовують у житлі бойові позиції.

Ці факти знаходять свої підтвердження у повідомленнях місцевих жителів. Так, експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов наводить такий приклад з розповіді самовидця:

«Можу сказати, що з правого берега роблять пустку, можливо ще й випалять. Підривають високовольтні стовпи сьогодні за селом, тож ми вже без світла і води, а газу то пів року вже нема.

Дзвонили з Берислава, розбирають та вивозять сонячні панелі, по Першотравневій танком повалили всі електроопори, роблять все, аби люди виїздили звідси. В Козацькому дуже багато будинків, з яких вивезли все, навіть ванни, ламінат і той знімають».

Також Сергій Данилов в ефірі «Ісландія TV» на запитання ведучої, що зараз відбувається на правому березі Дніпра, відповів:

«Треба розуміти, що без бою вони [росіяни] не підуть. Вже майже місяць лінія фронту майже не рухається - Дудчани стали сірою зоною. На півночі до Інгульця і далі до Олександрівки (біля Станіслава – прим. ред.) через Посад-Покровське фронт як дійшов, так він і стоїть. Лінія фронту останніми тижнями не рухається зовсім.

А ось в середині (між лінією фронту і Дніпром – прим. ред.) відбуваються дивні речі. Вони [окупанти] реально роблять Херсон і всі населені пункти не придатними до життя – тобто тотальне мародерство, вивіз всього майна, причому будь-якого – комунального, державного, приватного. Просто спотрошують підприємства, установи. Вивезли, наприклад, міськраду – столи, стільці, просто залишили голі стіни.

Вони [окупанти] не збираються йти просто так. Вони дуже сильно укріплюють лінію по лівому берегу Дніпра – це Гопри, Олешки, Каховка. Вони там копають – закопують техніку, тягнуть бетон, роблять ДОТи, але й правобережжя вони не кидають.

Я думаю, що військове командування [росіян] розуміє, що воно може втратити правий берег, політичне керівництво їм цього не дозволяє. Вони готують різні варіанти – від оточеної фортеці, яка буде триматися до останнього, до виходу з правобережжя. Всі варіанти можливі», - додав експерт.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів