Окупанти відкрили в селі Чонгар таємну тюрму – туди переводять політичних в’язнів

Окупанти відкрили в селі Чонгар таємну тюрму – туди переводять політичних в’язнів

Автор: Марина Поліщук 05 Июня 2023 13:45

На початку червня стало відомо, що російські окупанти відкрили неофіційний слідчий ізолятор у селі Чонгар Генічеського району. Офіційно ж про нове СІЗО окупаційна влада не повідомляє.

Кримська правозахисна група, посилаючись на декілька проінформованих джерел в окупованому Криму, повідомила, що в новий пенітенціарний заклад перевели частину політичних в’язнів із півдня, яких утримували в СІЗО № 2 Сімферополя. Крім того, туди потрапляють люди, яких затримують з політичних мотивів у Херсонській та Запорізькій областях. Інформацію підтверджує і уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Зокрема, днями в СІЗО в Чонгарі знайшли ще одного викраденого українця – це житель села Рикове Генічеського району Ленур Аблямітович Халілов (9.06.71 року народження). КПГ повідомляє, що його обвинувачують у порушенні ст. 208 ч.2 УК РФ (організація незаконного збройного формування чи участь у ньому). Рішення про тримання Халілова під вартою винесла суддя-зрадниця незаконного «Генічеського райсуду» Наталя Шарко.

Також у новому СІЗО тримають близько 10 затриманих за підозрою в участі у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана.

Нагадаємо, восени 2022 року на території колонії № 1 в Сімферополі з’явилося закрита установа – СІЗО № 2, де в так званому спецблоку утримують політичних бранців, яких Росія викрала з новоокупованих територій півдня України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємна в’язниця в Криму – кого з викрадених на Херсонщині активістів, волонтерів, посадовців утримують там

Наприкінці 2022 року в СІЗО № 2 утримували щонайменше 110 людей, яких привезли з Херсонської та Запорізької областей. Попередньо вони були викрадені, їх піддавали тортурам, а потім перевезли до Сімферополя, у спеціально створене СІЗО № 2, яке повністю курується ФСБ і не залежить від УФСИН. Крім того, у цьому СІЗО знаходяться люди, яких утримують взагалі без жодних кримінальних справ, через це до них не можуть потрапити адвокати.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів