Окупанти видали «наказ» про вивезення музейних експонатів з окупованого півдня України
Фото ілюстративне

Окупанти видали «наказ» про вивезення музейних експонатів з окупованого півдня України

Автор: Марина Поліщук 16 Октября 2022 11:45

На тимчасово окупованій території українського Криму окупаційна влада видала «наказ», в якому визначила порядок евакуації музеїв, розташованих на території півострова. Про цей «документ» повідомив Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні за 14 жовтня.

«Зокрема, для музеїв тимчасово окупованого регіону затверджено плани внутрішньої (у межах окупованого регіону) та зовнішньої (на територію РФ) евакуації. Першочерговій евакуації підлягають експонати, що мають найбільшу матеріальну цінність», - повідомив Генштаб.

На новину відреагували в Міністерстві культури та інформаційної політики України. Як зазначається на офіційному сайті відомства, російська влада під приводом «евакуації» може пограбувати кримські музеї. Небезпека загрожує також іншим культурним цінностям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

Тобто під загрозою «евакуації» - також і музейні експонати тимчасово окупованої Херсонщини. Нагадаємо, що в липні російські окупанти «вскрили» фонди Херсонського обласного художнього музею, директор якого не пішла на співпрацю з ними. Інша картина з Херсонським обласним краєзнавчим музеєм, директорка якого обрала шлях зради. Така ж ситуація і в Каховському історичному музеї, який є філіалом обласного краєзнавчого музею. Що наразі з експонатами усіх музеїв Херсонщини – невідомо.

«Масове вивезення російськими окупантами культурних цінностей із території України буде пропорційне пограбуванню музеїв під час Другої світової війни та має кваліфікуватися відповідно», — заявили в міністерстві, наголосивши, що це воєнний злочин.

Мінкульт закликає ЮНЕСКО та міжнародних партнерів:

- не допустити чергового порушення міжнародного права країною-агресором;

- відмовитися від співпраці з російськими музеями та іншими установами;

- протидіяти нелегальному трафіку культурних цінностей та легалізації Росією незаконно привласнених цінностей під приводом виставок із фондів російських музеїв або розкопок на окупованих Росією територіях, здійснених після 2013 року.

Для довідки. За даними Мінкультури, станом на 2013 рік у Криму було приблизно 1 мільйон 200 тисяч одиниць музейних предметів. На території півострова діяли 26 музеїв та 5 історико-культурних заповідників.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів