Окупанти розграбували лікарню в Горностаївці й забрали «на підвал» призначену ними ж «директорку» інтернату

Окупанти розграбували лікарню в Горностаївці й забрали «на підвал» призначену ними ж «директорку» інтернату

Автор: investigator.org.ua 14 Ноября 2022 10:20

Російські окупанти розграбували Горностаївську селищну лікарню в Каховському районі. Також 9 і 10 листопада вони вивезли з розташованої на території громади Каїрського психоневрологічного будинку-інтернату близько 300 підопічних із майже 400 та відсторонили призначену ними ж фейкову директорку цієї установи. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на власні джерела.

За кілька днів до свого відступу з правобережжя Херсонщини на лівобережжя російські загарбники розграбували лікарню в Горностаївці. Попри те, що в наказах про так звану «евакуацію» медичної установи йшлося про її «переміщення» до Іванівки Генічеського району, лікарню перевезли до села Червона Поляна сусідньої Костянтинівської громади Каховського району. У самій Горностаївці залишили не «віджатою» лише машину швидкої допомоги.

9 та 10 листопада в селі Каїри окупанти вивезли більшість підопічних місцевого психоневрологічного будинку-інтернату. З майже 400 пацієнтів закладу вони депортували близько 300. 

«Під час так званої евакуації один із підопічних втік від «асвабадітєлєй» і зміг повернутися після того, як вони поїхали геть. До речі, проти такої жорстокої «евакуації» була навіть призначена самими окупантами «директорка» будинку-інтернату, головна спеціалістка відділу освіти, молоді та спорту Горностаївської селищної ради, дружина одного з колишніх директорів цього ж інтернату, колаборантка і любителька «руського миру» Бащенко Оксана Вікторівна. Через це її забрала «на підвал» російська військова поліція, побила і «призначила» замість неї якусь нову «директорку». Тож уже нова «призначенка» окупантів займалася депортацією підопічних інтернату», – розповіли Центру журналістських розслідувань жителі Горностаївської громади.

Водночас російські окупанти заселилися до будівлі розграбованої лікарні, перетворивши її на військову казарму. У ніч на 12 листопада туди прилетіло від ЗСУ. Однак самі окупанти зараз активно обстрілюють Горностаївку та навколишні села, примушуючи місцевих жителів погоджуватися виїжджати на територію сусідньої Росії. Внаслідок цих обстрілів лише 12 листопада в Горностаївці загинули дві співробітниці місцевої лікарні.

За словами мешканців Горностаївки, зараз майже нікого немає в окупаційній адміністрації селища: переважна більшість колаборантів і призначенців загарбників кудись повтікали.

Нагадаємо, 4 листопада російські загарбники примусово вивезли 98 підопічних розташованого на лівобережній частині Новокаховської громади комунального закладу Херсонської облради «Дніпрянський психоневрологічний будинок-інтернат». Причому, про депортацію підопічних закладу не повідомили навіть їхніх рідних. Усіх їх вивезли на територію Росії – за попередніми даними, до Ставропольського краю.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів