Окупанти продовжують знущатися над дітьми Херсонської та Запорізької областей

Окупанти продовжують знущатися над дітьми Херсонської та Запорізької областей
Автор: Марина Поліщук 20 Февр. 2023 15:30

На тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей російські загарбники продовжують знущатися над українськими дітьми. У школах Херсонщини школярів примусово вчать користуватися бойовою зброєю. У Мелітополі на дітей чинять тиск, щоби вони вступали до пропагандистських організацій, а ще – змушують збирати посилки зі спідньою білизною для окупантів...

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадетські класи та юнармія: як росіяни вербують херсонську молодь у тимчасовій окупації

ХЕРСОНЩИНА: якщо раніше зброю дітям тільки демонстрували, то тепер вчать стріляти

17 лютого підконтрольний окупантам телеканал «Таврія» показав відео з полігону, на якому херсонські школярі беруть участь у навчальних стрільбах разом з російськими військовими, повідомляє IPC Херсон.

«Школярі та студенти зараз тут проходять курс бойової підготовки. Їх вчать стріляти, вчать зброю заряджати та використовувати певні тактичні прийоми», – сказав у інтерв’ю «Таврії» Серафим Іванов, так званий начальник «регіонального штабу» російської молодіжної організації «Юнармія» в Херсонській області.


Школярка тимчасово окупованої Херсонщини зі снайперською гвинтівкою СВД. Усі фото з пропагандистських ЗМІ, kherson.ipc.org.ua

Окрім автоматів Калашникова, дітям дали в руки також снайперські гвинтівки та кулемети. «Військову підготовку» росіяни влаштували як для хлопців, так і для дівчат. Згідно з відео, на вигляд деяким із них – 12-13 років, тобто це навіть не підлітки, а ще діти.

До навчань долучилися і місцеві колаборанти – наприклад, фейковий «афганець» Ігор Телегін, якому СБУ нещодавно повідомила про підозру в колабораційній діяльності.


Школярів тимчасово окупованої Херсонщини рашисти вчать стріляти 

Журналісти-пропагандисти заявили, що «техніка безпеки на цих навчаннях – передусім» і повідомили, що для захисту херсонських школярів їм видали… навушники. На відео справді видно, що підлітки, тримаючи в руках бойову зброю та стріляючи з неї, не мають ані бронежилетів, ані захисних шоломів, на відміну від російських військових.

Самим стрільбам передували масові «візити» росіян до навчальних закладів на окупованій частині Херсонщини. Та якщо тоді підліткам зброю тільки демонстрували, то на стрільбах вже навчали її практичному застосуванню. Звичайно, такі «навчання» супроводжуються ідеологічною роботою з молоддю. Насамперед, дітям із Херсонщини розповідають, проти кого цю зброю в разі потреби вони мають використати, тобто проти українців.


Школяр в окупованому Скадовську приміряє російську амуніцію

Як уже повідомляла «Гривна», для прискорення темпів мілітаризації херсонських школярів окупанти планують відкрити на базі шкіл на окупованих територіях так звані «суворовські кадетські класи», а також створити осередки «Юнармії» у кожному навчальному закладі.

МЕЛІТОПОЛЬ: дітей змушують збирати посилки для окупантів

У тимчасово окупованому Мелітополі російська влада створила близько 10 молодіжних організацій, в яких дітям насаджують російську пропаганду. На студентів та школярів чинять тиск, щоби вони вступали до таких організацій. Про це розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«Створили ілюзію вибору. Відкрили близько 10 молодіжних організацій і агітують школярів та студентів вступити в одну із них. Проте «різні» організації мають одну мету – пропаганда «великої росії» та промивання мізків дітям. А добровільний вибір насправді є примусом: або обираєш будь-яку, або застосують санкції», – повідомив він.

Окрім того, до 23 лютого, так званого «дня защитника отечества», у дитячих садочках та школах Мелітополя діти отримали завдання написати листи російським окупантам та зібрати їм передачі.

«Якщо раніше рашисти змушували наших дітей вивчати радянські вірші та пісні, то зараз до 23 лютого вони змусили їх написати листа солдату і принести з дому шкарпетки та спідню білизну, які вони нібито передаватимуть на фронт», – зазначив в ефірі телемарафону Федоров.
«Це вже навіть не зомбування, а відкрите знущання над нашими дітьми», – додав він.

Повний список домашнього завдання, який роздавали мелітопольським дітям, має такий вигляд:

- написати листа солдату
- зробити малюнок для солдата
- зв'язати шкарпетки солдату
- принести консервацію
- принеси труси і шкарпетки.

Причому листи окупантам потрібно обов’язково складати у вигляді конверта, як це було під час Другої світової війни, пише РІА Мелітополь.

«Це таке приниження для батьків. До речі, одна пара носків у нас від 50 до 60 рублів, а труси – 150 рублів. Тобто, ми ще й повинні на свинособак тратить гроші», – цитує видання слова одного з мелітопольських батьків.

Пропагандистська акція використовується, природно, щоб показати, як у Мелітополі нібито підтримують росармію. Усі ці подарункові набори з трусами для солдатів РФ потім показово на камеру передають пропагандисти. Дітей фотографують із листами та малюнками.

Якщо ж школярі відмовляються брати участь у цьому, педагоги-зрадники починають погрожувати тим, що в батьків можуть бути неприємності.

«Наша вчителька сказала, якщо ми вчимося в школі за російськими стандартами, то зобов'язані робити все, що нам скажуть», – розповіла старшокласниця однієї зі шкіл Мелітополя.

 

Приєднуйтеся до нас:

Повністю знищена школа та п’ятеро травмованих унаслідок вибуху мін за добу. Огляд основних подій на Херсонщині

Жителям звільнених територій уже виплачено понад 323 мільйони гривень грошової допомоги

Окупанти з дронів полюють на херсонських волонтерів

Зрадник Філіпчук погрожує каховчанам, які ігнорують російський рубль