Автор: ua.krymr.com 03 Августа 2022 16:01

Окупанти побудували неподалік Херсона окрему поромну переправу для перевезення військової техніки

Окупанти побудували неподалік Херсона окрему поромну переправу для перевезення військової техніки

Супутник Planet Labs зафіксував, що російські військові почали використовувати окрему поромну переправу для переміщення техніки через Дніпро неподалік окупованого Херсона. Про це пише «Крим.Реалії» й публікує знімки, що це підтверджують. 

Це вже друга переправа, яку побудували окупанти після точних ударів Збройних сил України по Антонівському автомобільному та залізничному мостах. Як повідомляла раніше британська розвідка, російські війська побудували біля Херсона два понтонні мости й обладнали поромну переправу, щоб компенсувати пошкодження цих мостів.

Поромна переправа для військової техніки вперше з’явилася на супутникових знімках Planet Labs 1 серпня – поблизу селища Придніпровське Херсонської області. На момент фіксації супутником на переправі можна побачити 6 одиниць техніки, ще 4 – на березі.


Супутниковий знімок Антонівського залізничного мосту та поромної переправи біля нього, 1 серпня 2022 року.

Ця поромна переправа зведена поруч із Антонівським залізничним мостом, рух через який для армії РФ заблокований внаслідок точних ракетних ударів ЗСУ, згідно з повідомленням оперативного командування «Південь».

За оцінкою військового експерта, аналітика Національного інституту стратегічних досліджень Миколи Бєлєскова, техніка, яку російські військові перевозять у такий спосіб, схожа на тентовані вантажівки. Їх зазвичай використовують для поставок забезпечення: озброєння, боєприпасів, продовольства, тощо.

«Наскільки я розумію, ці пороми не дуже місткі в плані кількості техніки, яку можна за один раз переправити. На супутниковому знімку видно тентовані вантажівки, можливо КамАЗи, що зазвичай перевозять постачання», – пояснив у коментарі «Схемам» Бєлєсков.

Про іншу понтонну переправу біля другого пошкодженого українськими ракетними ударами Антонівського автомобільного мосту раніше повідомляли провладні російські ЗМІ, підкреслюючи, що таким чином перевозять цивільних.

Супутник також зафіксував роботу цієї переправи:


День 173. 15 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

У окупованому Херсоні діти знайшли гранатомет, і він вистрілив в їхніх руках (відео)