Окупанти оголошують евакуацію на лівобережжі Херсонщини для облаштування нових позицій та організації провокацій

Окупанти оголошують евакуацію на лівобережжі Херсонщини для облаштування нових позицій та організації провокацій

Автор: Іван Підлісний 08 Декабря 2023 11:20

Слідом за гауляйтером Каховки, окупаційна адміністрація Нової Каховки оголосила про проведення евакуації населення. Про це повідомляється у телеграм-каналі окупантів. 

Зазначено, що "евакуація" буде відбуватися добровільно, за попереднім записом. Саме вивезення населення розпочнеться з 13 грудня. 

Нагадаємо, що раніше "евакуацію" населення, органів влади та підприємств оголосила окупаційна влада Каховки. Там посилалися на розпорядження гауляйтера окупованої частини Херсонськох області володимира сальдо, яке було видане у жовтні минулого року перед відступом з правобережжя. 

Як повідомили виданню "Гривна" джерела в Силах оборони України, евакуація, яка оголошена зараз окупантами, не пов'язана з планами чергового "жесту доброї волі" та відступом від берегової лінії на лівобережжі області. Причина вивезення населення з населених пунктів - підготовка ворожих військових до зимового періоду та вишукуванням нових місць дислокацій. 

Таким чином, окупанти хочуть поселитися поряд з місцевим населенням, облаштувати там нові позиції, щоб убезпечитись від вогневого ураження ЗСУ. Не виключені й провокації для звинувачення українських захисників в обстрілах житлових кварталів. 

Інформацію про проведення "евакуації" прокоментував міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко в ефірі "Громадського радіо". За його словами, окупаційна влада міста поки не організувала місця збору населення. Коваленко зазначив, що наразі проблем з виїздом із Нової Каховки немає.

"Хочу сказати, що ця інформація (про «евакуацію») на повідомлені і обмежилась, бо поки ніяких загальних місць, де буде транспорт, місць збору немає. Мені здається, що це елемент брудної технології, постійного затягування петлі на шиї жителів окупованих територій з метою розірвати будь-який зв’язок з батьківщиною, підконтрольною територією і інформаційний, і документальний, і побутовий. Це цілий ланцюжок цієї брудної технології, бо виїхати  з Нової Каховки великої проблеми немає. Можна сісти у власний транспорт. якщо він є, можна сісти у рейсовий транспорт", - каже Коваленко. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів