Окупація Херсонщини стає жорстокішою: все більше викрадень і катувань, все менше шансів на виїзд

Окупація Херсонщини стає жорстокішою: все більше викрадень і катувань, все менше шансів на виїзд

Автор: Марина Поліщук 21 Августа 2022 16:00

Судячи з усього, виїзд із тимчасово окупованої Херсонщини на сьогодні майже неможливий.

«Через Крим не дозволяють окупанти, через Василівку – погодні умови», - два дні тому повідомляв депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

І хоча погода налагодилася і дощі припинилися, виїзд через Василівку Запорізької області поступово поновлюється, але цей шлях все одно дуже ризикований - окупанти роблять все можливе, щоб не пропустити людей, які хочуть виїхати з тимчасово окупованих територій.

«Черги людей, які хочуть виїхати з тимчасово окупованих територій, дуже великі. Люди намагаються виїхати. Вчора ми прийняли 1036 людей, в тому числі 324 дитини. Проте, якщо рахувати кількість автівок з напрямку Енергодара та Мелітополя, то це крапля в морі. Головна причина такої малої кількості людей, що виїхали, звісно росіяни. Вони роблять все можливе, щоб не пропустити людей. Є й інша причина, зокрема стан дороги. Ця дорога є ґрунтовою і після дощів вона в дуже поганому стані», - розповів 21 серпня голова Запорізької ОВА Олександр Старух в ефірі телеканалу «Еспресо».

До того ж у величезній черзі на блокпосту у Василівці люди перебувають в нелюдських умовах. 21 серпня там знову зафіксовано смерть.

«Ще одне життя забрали рашисти, які не пропускають по декілька днів евакуаційні колони з окупованих територій до Запоріжжя. Сьогодні в черзі авто у Василівці загинула жінка. Разом з майже 4 000 людей вона намагалась виїхати з окупації на підконтрольну Україні територію. Проте не витримала очікування в нелюдських умовах, які ворог створив на своїх блокпостах», - повідомив у своєму Telegram-каналі міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Загалом кількість смертей, які зафіксовано в евакуаційних колонах у Василівці, вже перевищила десяток.

Про унеможливлення виїзду з окупованої Херсонщини та посилення катувань українців рашистами повідомляє і каховський журналіст Олег Батурін на своїй сторінці в соцмережі.

Він радить жителям Херсонщини уникати таких небезпечних блокпостів, як той, що на дорозі через Каховську ГЕС. Далі – пряма мова.

***

Останнім часом надходить інформація про те, що російські окупанти почали більш жорстоко ставитися до жителів Херсонської області, яких вони захопили в полон. Уникнути катувань, побиття до непритомного стану а то й забиття до смерті стає дедалі важче. Росіяни діють так, як німецькі нацисти і гестапівці часів Другої світової війни - їхні духовні «колеги» і наставники.

Росіяни вимагають від полонених зізнаватися в злочинах, яких ті не скоювали: зніматися в абсурдних пропагандистських відео, розповідати про те, як «особисто підривали Антонівський міст», «служили наводчиками по цілях окупаційних військ». Кількість незаконно викрадених людей зростає з кожним днем і нам відома лише частина цих трагічних історій. Стати жертвою російських окупантів може практично будь-хто: вочевидь, їм потрібно якось виправдати свої приголомшливі невдачі на півдні і жорстоко помститися місцевим за те, що не зустрічали цих вбивць і гвалтівників «з хлібом-сіллю».

Щоб хоч якось уберегти себе від викрадень і тортур тим, хто залишається на окупованій території, варто уникати місць, де можуть перебувати російські кати - наприклад, таких небезпечних їхніх блокпостів, як на дорозі через Каховську ГЕС.

Судячи з інформації, яка надходить з Херсонщини, зараз варто уникати й поїздок (евакуації) через окупований Крим - у першу чергу, чоловікам від 18 до 60 років.

Власне, ще на початку квітня я припускав, що рано чи пізно «вікно можливостей», «вікно» відносно безпечних варіантів виїзду з Херсонщини закриється і що залишатися далі в області буде дуже небезпечно. На жаль, саме це зараз ми й спостерігаємо на нашому рідному півдні.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів