Одеса приймає жителів Донеччини та готується зустрічати евакуйованих з Харківщини

Одеса приймає жителів Донеччини та готується зустрічати евакуйованих з Харківщини

Автор: Ян Ярчук 17 Май 2024 14:00

Міцний і згуртований тил – це те, чого сьогодні потребує Україна. Кожний регіон відчув на собі наслідки воєнних дій. Але є міста та області, що страждають найбільше. І Одеса, як тилове місто, готова надати їм свою допомогу.

Так, Одеська міська рада повідомила, що 15 травня до Одеси прибули 32 жителі Мирнограда Донецької області, 15 з них – діти. Їх розмістили в Центрі соціально-психологічної допомоги для ВПО та осіб, які постраждали від збройного конфлікту. Зазначається, що там для них створені усі умови для комфортного проживання, включаючи дитячо-ігрову кімнату та соціально-освітній простір, відкрито «банк одягу».

Також вкрай складною залишається наразі ситуація на Харківщині. Ворог продовжує свій наступ, нещадно б’є по населених пунктах, бере у полон та тримає у підвалах місцевих жителів.

І тут Одеса також готова підставити плече підтримки. Мер міста Геннадій Труханов зазначив, що днями провів телефонну розмову з мером Харкова Ігорем Тереховим щодо можливості евакуації населення до Одеси.

«Радий бачити, що не дивлячись на вкрай складну ситуацію, харківʼяни тримаються у бойовому дусі та позитиві. Домовились з Ігорем Тереховим про допомогу у розміщенні в Одесі жителів Харківщини, які вимушені покинути свої домівки», – зазначив мер Одеси Геннадій Труханов. Він додав, що підготовчі роботи вже розпочали і очікують інформацію про кількість людей.

За словами Ігоря Терехова, дуже багато людей, що вимушені виїжджати, евакуюються до обласного центру, але є й ті, які хочуть, зокрема, виїхати й до Одеси. Він також додав, що серед них багато людей з інвалідністю та сім’ї з дітьми.

Окрім прийому та розміщення харків’ян, Одеса також планує надати допомогу й військовим. Про це Геннадій Труханов повідомив за результатами телефонної розмови з командувачем оперативно-тактичного угруповання військ «Харків», бригадним генералом Михайлом Драпатим. За словами мера Одеси, найближчим часом очікують від військових запити на допомогу.

На фото Одеса зустрічає жителів Донеччини / Одеська міська рада 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів