Очільник СБУ про затримання зрадника Кулініча, Чонгар та самоочищення служби

Очільник СБУ про затримання зрадника Кулініча, Чонгар та самоочищення служби
Автор: Євген Веселов 28 Декабря 2022 14:58

Голова СБУ Василь Малюк дав перше телевізійне інтерв’ю Наталії Мосійчук. Наводимо відповіді на питання, які стосуються Херсонщини.

Про самоочищення

«Ми можемо багато проводити мегавдалих операцій та планувати їх, але якщо в нас, вибачте, на борту знаходиться один «щур», який своєчасно інформує ворога, то зводиться нанівець весь оперативний задум, наражається на небезпеку весь оперативний склад… Тож моє життєве кредо, перш за все: вичистити лави Служби. Самоочищення – це те, з чого ми починаємо. З чого починається кожен робочий день, кожна робоча нарада у мене», – зазначив Василь Малюк.

Затримання Кулініча

«Затримані ТОПові зрадники, документуванням займалася саме СБУ. Один з них – Кулініч – негідник, який працював на ворога. Це колишній очільник Кримського управління СБУ, в подальшому - офіцер з особливих доручень при керівництві СБУ. Його розробкою займався особисто, сам документував і доповідав напряму Верховному головнокомандуючому, він знав всі матеріали справи і безпосередньо погоджував реалізацію. Ми його затримували разом з Державним бюро розслідувань і з Офісом Генерального прокурора України. Це а-ля Штирлиць в наших лавах був. Він доповідав ворогу всю внутрянку і в СБУ, і в країні в цілому. Це було надважливо зробити. Однак на Кулінічі ми не зупиняємось», - сказав Малюк.

«Щоб взяти такого як Кулініч, це було дуже непросто. Я займався цим питанням лише з одним співробітником – сивочолим полковником. Я це називаю інтелектуальною контррозвідкою. Є контррозвідка польова, яка постійно на лінії фронту, а це дещо інше. На це іноді йдуть роки. В ситуації з Кулінічем це було більше року. Ми почали це робити ще за моєї попередньої каденції. Ми кропали ці матеріали і лише на тому етапі, коли ми все здобули, ми змогли їх реалізувати у вигляді його затримання. Під час затримання він не зумів мені нічого сказати, подивився мені в очі і опустив їх, а потім підняв очі вже у бік слідчого і дещо сказав, але я не хочу це повторювати», – зауважив Василь Малюк.

Як працював Кулініч

«В Москві присутній офіс Сівковича-Клюєва. Це свого роду «кротоферма», якщо називати звичними термінами, оперативним сленгом. Основна задача – збір інформації по Україні і робота по Україні. В тому числі в офісі присутні кадрові співробітники 5 служби ФСБ рф. Вони І безпосередньо працювали по Україні і співпрацювали з Кулінічем. Після того, як він надавав інформацію, вони формували відповідні доповіді безпосередньо в ФСБ. Це були банальні агентурні повідомлення, вони у нас також наявні. Я не буду розкривати все, але ми провели агентурно-технічне проникнення до їх ворожих лав. До речі ці ФСБшники теж є у тому ж кримінальному проваджені ДБР, супровід оперативний здійснює служба безпеки», – зазначив Василь Малюк.


Щодо розмінування Чонгару та мостів лівобережжя

«Відповідне кримінальне провадження знаходиться в ДБР. Вони здійснюють слідство, наразі проводиться багато експертиз і я не маю жодного морального права розкривати карти до їх провадження, не можемо порушити принцип таємниці слідства. Разом з тим, наскільки мені відомо, там вже на завершальному етапі знаходиться слідство.

В розрізі Кулініча. На одному з етапів своєї оперативної діяльності він проводив у тих локаціях антитерористичні навчання не погодивши це з керівництвом Антитерористичного центру при СБУ. На той час АТЦ очолював генерал-майор Руслан Баранецький. Це наш бойовий побратим і він був просто здивований тим, що там відбувається. Ніхто не знав, що це навчання. Люди подумали, що це ворог заходить. І фактично ми піднімали свої сили, щоб спрацювати відповідно до нашого функціоналу. Поряд з цим ось була така діяльність Кулініча. Але це один невеличкий елемент, де він потенційно міг працювати на ворога. Багато інших напрямів вже повністю задокументовано. У нас наявні аудіофайли, де зафіксовані його перемовини з ворогом, де він чітко у формі доповіді надавав їм інформацію. І в ситуації з мостами він також дотичний. Тому це питання досліджується у рамках кримінального провадження щодо Кулініча», - зазначив Малюк.

Повну версію інтервю можна подивитись тут

Приєднуйтеся до нас:

«Можуть наробити капостей». В якому стані буде Запорізька АЕС після деокупації?

Міф про «новий Голодомор»: яка реальна ситуація з продовольчою безпекою України. Частина 1: зерно та олія

Коли загояться воєнні рани Кінбурна?

Будівельні матеріали для порятунку житла в Херсоні ‒ безкоштовні

«Зернова ініціатива»: чому обсяги експорту української агропродукції знижуються