Зранку 17 грудня російські окупанти обстріляли Корабельний район Херсона з РСЗВ та артилерії. Снаряди поцілили у приватний сектор, повідомила Херсонська міськрада. На жаль, загинув 36-річний чоловік, який перебував в автомобілі поблизу місця влучення снаряда. 70-річну жінку з пораненням доправили до лікарні.
Під час обстрілу житлових кварталів Корабельного району Херсона в автомобілі загинув чоловік, 17 грудня
Пізніше під мінометний обстріл потрапило приміське селище Степанівка. Окупанти поцілили по геріатричному центру.
«Окупанти підло цілили у заклад, де надають допомогу літнім людям. У будівлі центру зруйновані ворота, вибиті вікна та двері, є пошкодження даху і ґанку», - повідомив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.
Спочатку зазначалося, що загиблих чи поранених немає, але пізніше з’явилося сумне уточнення:
«Снаряди влучили в штаб гуманітарної допомоги! 1 жінка померла від отриманих поранень, ще 2 людей у лікарні. Ворожий удар пошкодив будівлю школи, лікарні та церкви», - написав у телеграм-каналі заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
Наслідки обстрілу приміського селища Степанівка, 17 грудня
У Херсоні фактично немає безпечних місць, каже херсонський активіст Володимир Молчанов. За його словами, те, що в суботу під час обстрілів на заході міста в приватному секторі чоловік загинув у своєму авто, свідчить, що пересуватися містом небезпечно.
На вулицях, які йдуть з півночі на південь, усюди небезпечно. На вулицях, що йдуть з заходу на схід, варто триматися південного боку, який прикривають багатоповерхові забудови. Але загалом у приватному секторі й на верхніх поверхах багатоквартирних будинків не діє навіть правило 2 стін.
«Снаряди з реактивної артилерії летять за балістичною траєкторією, тому падають під фактично прямими кутами. Небезпечні фасади багатоповерхових будинків, що виходять на Дніпро. Особливо ті, що не мають перед собою інших забудов або мають нижчі забудови, – зазначив Молчанов у коментарі 24tv.ua.
Він додав, що в Херсоні час від пострілу до прильоту складає 1,5-2 хвилини, і цього часу недостатньо, аби переміститися в укриття. Загалом більш-менш обладнані бомбосховища є в лікарнях, але добігти туди люди не встигнуть. Тому варто або ж користуватися правилом 2 стін, або ж підвалами в багатоквартирних будинках.
«З верхніх поверхів слід тікати на сходи нижчих поверхів, щойно пролунає сигнал повітряної тривоги чи буде чутно звуки обстрілів», – наголосив Молчанов.
Тэги: